Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: kolejna tragedia na drodze z udziałem rowerzysty :(

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: kolejna tragedia na drodze z udziałem rowerzysty :(

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2015/03/18 22:20 #22150

mucha

 Avatar

2015/03/18 15:15 #22146

Irek

 Avatar

MARCINHD napisał:
Niestety, rowerzystce "wlepią" winę, ponieważ przejeżdżała. Z jednego wpisu na forum pod artykułem wynika, że pieszy też miałby dużą szansą na zostanie potrąconym przez nieuważnego kierowcę, który omijał pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem.
2015/03/18 15:13 #22145

Irek

 Avatar

Tak, zgadza się. Będzie jednak bezpiecznie dla pieszych, ponieważ nie będą musieli schodzić na jezdnię jak na Chełmińskiej. To też dobre rozwiązanie.
2015/03/16 10:24 #22125

MARCINHD

MARCINHD Avatar

2015/01/01 19:11 #21059

slimak

slimak Avatar

"brak przystanków komunikacji typu wiedeńskiego"

Coś przypominającego ten typ przystanków jest realizowane na Legionów.
To nie będą przystanki typu wiedeńskiego tylko zwykłe przystanki, bo zwężono pasy ruchu. Niestety takich przystanków pilnie potrzeba na ul. Chełmińskiej, gdzie któregoś dnia może dojść do tragedii, kiedy któryś kierowca się zagapi.

Poza tym polecam wybrać się do Gdańska i zobaczyć jak się dba o pieszych. Na ogromnej ilości przejść dla pieszych zamontowano progi płytowe (szybciej niż 30km/h po nich sie nie przejedzie) i stworzono masę stref Tempo30.
2015/01/01 13:47 #21055

cynik

 Avatar

Irek napisał:
"oświetlenie i jeszcze raz oświetlenie oraz odblaski na wyposażeniu roweru są konieczne"

Dokładnie. Niestety, wielu rowerzystów lekceważy obowiązek posiadania sprawnego oświetlenia. Ja na gwiazdkę dostałem opaski odblaskowe z diodami. To bardzo fajny wynalazek. Polecam wszystkim.

"Wiem, że o tej porze roku ciężko jest wyciągnąć na rowery 50 - 100 - 150 osób, ale może?"

Gdyby udało się wyciągnąć nawet te 30 osób. Jak co niektórzy zobaczą, że na rowerze można jeździć przez cały rok, to potem może być ich 35 itd.

Koło Pomorzanki jezdnia jest standardowa, a jest to "przelotowa" ulica o sporym ruchu. Wielu kierowców "zapomina", że nie jest to tor wyścigowy, a normalna miejska ulica z licznymi przejściami dla pieszych i skrzyżowaniami, na której jedni całkowicie legalnie można jechać rowerem.

Nie zgodzę się z Tobą. Dawna ulica Dzierżyńskiego jest ulicą z najgorszą widocznością po zmroku w tym mieście. A jak pada deszcz to tam już nic nie widać. Ma bardzo złe statystyki wypadkowe. Wynika to zapewne z oświetlenia za pomocą starych mało efektywnych lamp i sporej ilości drzew posadzonych przy krawędzi jezdni ( od Pomorzanki do ronda ). Nie bez powodu zablokowano pieszym możliwość przechodzenia przez jezdnie za pomocą długiego ciągu barierek. Jazda samochodem tą ulicą wymaga maksymalnej koncentracji od kierowcy. Ja na tej ulicy nie przekraczam 40 km. Większość "miejscowych" też tak jeździ, ale wystarczy, że kierowca jest "obcy" i nie zdaje sobie sprawy ze złej sławy tej ulicy, i już sytuacja na zaczyna robić się niebezpieczna.

Nie bez wpływu na złą sławę tej ulicy są piesi, którzy mimo barierek przemykają przez jezdnię w miejscach niedozwolonych ( w 2013r śmiertelnie potrącono 70letniego dziadka który próbował "przebiec" przez jezdnię na wysokości Pomorzanki) i nieoświetleni rowerzyści przejeżdżający po przejściach dla pieszych. Oni po prostu dają niewielkie szanse kierowcom. Nie wszystkie potrącenia są wynikiem winy kierowców.
2014/12/31 13:44 #21039

j23

j23 Avatar

Irek napisał:
"Jak nie czujesz się bezpieczny jako pieszy, to przesiądź się do samochodu"
A jak nie czujesz się bezpieczny jako kierowca - przesiądź się do czołgu!
:evil:
2014/12/31 13:20 #21036

Irek

 Avatar

"Niestety w tym mieście los pieszych i rowerzystów nikogo nie obchodzi."

Znajomy podcza dyskusji powiedział mi: "Jak nie czujesz się bezpieczny jako pieszy, to przesiądź się do samochodu". Nie ma nic wspólnego z ZDM-em, ale może w ZDM-ie prezentują podobne zdanie.

"brak przystanków komunikacji typu wiedeńskiego"

Coś przypominającego ten typ przystanków jest realizowane na Legionów.
2014/12/31 13:09 #21035

Irek

 Avatar

"oświetlenie i jeszcze raz oświetlenie oraz odblaski na wyposażeniu roweru są konieczne"

Dokładnie. Niestety, wielu rowerzystów lekceważy obowiązek posiadania sprawnego oświetlenia. Ja na gwiazdkę dostałem opaski odblaskowe z diodami. To bardzo fajny wynalazek. Polecam wszystkim.

"Wiem, że o tej porze roku ciężko jest wyciągnąć na rowery 50 - 100 - 150 osób, ale może?"

Gdyby udało się wyciągnąć nawet te 30 osób. Jak co niektórzy zobaczą, że na rowerze można jeździć przez cały rok, to potem może być ich 35 itd.

Koło Pomorzanki jezdnia jest standardowa, a jest to "przelotowa" ulica o sporym ruchu. Wielu kierowców "zapomina", że nie jest to tor wyścigowy, a normalna miejska ulica z licznymi przejściami dla pieszych i skrzyżowaniami, na której jedni całkowicie legalnie można jechać rowerem.
2014/12/29 23:13 #21020

Kama

Kama Avatar

maciejPH napisał:
Kolejna tragedia w Grudziądzu z udziałem rowerzysty!!!

Niestety to prawda - wczoraj o 6 rano został potrącony koło Pomorzanki kolejny rowerzysta. Stan poszkodowanego jest krytyczny - trepanacja czaszki, stan krytyczny!!!
To już jest jakaś plaga. Mój apel do wszystkich o tej porze roku czynnych cyklistów (również i tych jadących do i z pracy) - oświetlenie i jeszcze raz oświetlenie oraz odblaski na wyposażeniu roweru są konieczne!!!! Jak pokazują niechlubne statystyki - to nie są żarty.
Tomku, a może zorganizujmy o tej porze roku przejazd rowerowy po Grudziądzu (niekoniecznie w ramach masy krytycznej) - coś obok, aby po raz kolejny zaznaczyć, że rowerzysta nie ma najmniejszych szans w zderzeniu z samochodem. Wiem, że odbyła się Masa świetlista, ale może warto utrwalać wśród kierowców fakt korzystania z dróg przez rowerzystów w okresie zimowym. Wiem, że o tej porze roku ciężko jest wyciągnąć na rowery 50 - 100 - 150 osób, ale może?
Pisze trochę emocjonalnie bo znam poszkodowanego!!!!!

Kurcze...kilka razy i mnie by tu strącili...moja trasa poranna :dry:
2014/12/23 22:29 #20981

slimak

slimak Avatar

Szlag. ZDM dalej uważa, że wszystko jest okej. Niestety w tym mieście los pieszych i rowerzystów nikogo nie obchodzi. Ostatnio co chwila ktoś traci życie lub zdrowie na grudziądzkich drogach. A co robi ZDM w tej sprawie? Nic. Brak dobrego oświetlenia przejść, brak sygnalizacji świetlnej na przejściach i przejazdach, brak progów lub wysp zwalniających, brak przystanków komunikacji typu wiedeńskiego. Do tego zaczyna się budowa autostrady przez os. Rządz. Martwią się tylko o przepustowosć i jak najwyższą prędkość przejazdu.
2014/12/23 21:44 #20980

maciejPH

maciejPH Avatar

Kolejna tragedia w Grudziądzu z udziałem rowerzysty!!!

Niestety to prawda - wczoraj o 6 rano został potrącony koło Pomorzanki kolejny rowerzysta. Stan poszkodowanego jest krytyczny - trepanacja czaszki, stan krytyczny!!!
To już jest jakaś plaga. Mój apel do wszystkich o tej porze roku czynnych cyklistów (również i tych jadących do i z pracy) - oświetlenie i jeszcze raz oświetlenie oraz odblaski na wyposażeniu roweru są konieczne!!!! Jak pokazują niechlubne statystyki - to nie są żarty.
Tomku, a może zorganizujmy o tej porze roku przejazd rowerowy po Grudziądzu (niekoniecznie w ramach masy krytycznej) - coś obok, aby po raz kolejny zaznaczyć, że rowerzysta nie ma najmniejszych szans w zderzeniu z samochodem. Wiem, że odbyła się Masa świetlista, ale może warto utrwalać wśród kierowców fakt korzystania z dróg przez rowerzystów w okresie zimowym. Wiem, że o tej porze roku ciężko jest wyciągnąć na rowery 50 - 100 - 150 osób, ale może?
Pisze trochę emocjonalnie bo znam poszkodowanego!!!!!
2014/12/21 09:27 #20963

Mucha

 Avatar

Nie tylko w "dzikiej" Polsce są zwyrodnialcy. W cywilizowanej Norwegii zdarzają się podobne sytuacje. 11 maja w Heimdal (satelita Trondheim ) 50-letni krewki kierowca zmusił rowerzystę do zatrzymania się po czym go pobił. W grudniu sąd skazał go na 100 dni aresztu 3800 Nkr odszkodowania dla rowerzysty i 3000Nkr kosztów postępowania.
www.adressa.no/nyheter/trondheim/article10472134.ece
www.adressa.no/nyheter/trondheim/article9659437.ece
2014/12/16 19:23 #20889

iceman150

iceman150 Avatar

No cóż trzeba mieć oczy dookoła głowy, zarówno jako rowerzysta jak i kierowca. Faktycznie tam nie ma przejazdu dla rowerzystów. Oby szybko wrócił do zdrowia.
2014/12/16 17:49 #20888

MARCINHD

MARCINHD Avatar

masakra............ ale podobno jechał po przejściu dla pieszych :(
Czas generowania strony: 0.170 s.