Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom"

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 16:30 #15623

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Uthark napisał:
A swoja droga myslalem, ze to ddr wzdluz Chelminskiej jest czescia ogolnopolskiej WTR.

Zahacza o Sniadeckich:)
Amor patriae nostra lex

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 16:26 #15622

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Problemem jest takze to, ze kierowcy, wyjezdzajacy z ulic podprzadkowanych, nie ustepuja pierwszenstwa rowerzystom, jadacym ddr w ciagu drogi z pierwszenstwem - jest to czeste na Strzemiecinie. Czesto po prostu kierowca nie widzi, co dzieje sie na ddr, bo zaslaniaja ja krzaki - np. przy Biedronce, przy wiezowcach Sn52/54/56, przy wiezowcach na Korczaka. Takie wymuszanie pierwszenstwa przejazdu na rowerzyscie, gdy ten jedzie jezdnia, jest zdecydowanie rzadsze ze wzgledu na znacznie lepsza widocznosc rowerzysty.

Zastanawiam sie, dlaczego u nas tak rzadko stosuje sie pasy w jezdni, popularne w Niemczech. Niemieckie badania pokazaly, ze takie pasy sa kilkakrotnie bezpieczniejsze od wydzielonych ddr na ulicach o umiarkowanym ruchu i malym udziale ruchu ciezkiego.

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 16:17 #15621

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Bartek napisał:
Wiadomo ,ze wazniejsze od estetyki sciezek jest ich laczenie i tworzenie calych szlakow w miescie sluzacych do bezpiecznego i co najwazniejsze ciaglego przejazdu przez miasto. Byc moze sciezka na strzemyku nie spelnia wymogow co do polaczenia z reszta szlakow ale co do estetyki calej ulicy sniadeckich robi dobre wrazenie. Z racji tego ,ze przy niej mieszkam kazda wycieczka zaczyna sie i konczy wlasnie od tej sciezki. Nie zapominaj tez kolego ,ze jest to czesc - jedna z ladniejszych zreszta - WTRu i to nie tego grudziadzkiego a ogolnopolskiego. Widzialem tu juz kilku obcokrajowcow obladowanych sprzetem turystycznym i ciagnacych rowerami przez nasz kraj i mysle ,ze sciezka przy ul.Sniadeckich im sie spodobala. Jest to fajna wizytowka miasta dla ludzi ktorzy jada wtrem - szkoda tylko ,ze dojezdzaja do nikad i musza dalej kombinowac gdzie sa dalsze czesci trasy :angry:

Mi chodzilo o cos innego - o polaczenie waskiego chodnika z ddr i stworzenie ddrip, gdzie w ladne dni wylega duzo osob pieszo i na rowerach. Chodnik o szerokosci dwoch osob jest zbyt waski. Lepszym pomyslem byloby zrobienie strefy 30 i wymieszanie ruchu. Oczywiscie, jezdnia nie powinna byc linia prosta a meandrem, zeby uniemozliwic szybka jazde samochodem. W przypadku kolejnych, jeszcze "niezaklepanych" planow remontow ulic osiedlowych mozna by proponowac takie rozwiazania.

A swoja droga myslalem, ze to ddr wzdluz Chelminskiej jest czescia ogolnopolskiej WTR.

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 16:07 #15619

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Do kolegi Utharka:
Mam inne zdanie - na Strzemięcinie szerokość chodników jest wystarczająca dla dwóch osób idących obok siebie. Podobnie na ścieżkach rowerowych swobodnie mijają się dwaj rowerzyści. Problemem jest tylko chodzenie po ścieżkach pieszych, a jeżdżenie po chodnikach rowerzystów. To kwestia kultury i przyzwyczajenia się ludzi. Mimo wszystko, w ciągu minionych kilku lat widzę stopniową poprawę pod tym względem. Na wszystko potrzeba czasu, również na zmianę przyzwyczajeń.
Natomiast problemem, groźnym dla rowerzystów, są wyjazdy samochodów z parkingów przydomowych na ulicę - często nie mogą widzieć dobrze, czy po ścieżce jedzie rowerzysta. Sam, wyjeżdżając samochodem, muszę bardzo uważać - z obu stron ścieżka rowerowa jest zasłonięta.

PS. Wczoraj w Krakowie odbywały się nie tylko wybory do Europarlamentu, ale i lokalne referendum. Na jedno z pytań - Czy należy przeznaczyć większe pieniądze na budowę nowych ścieżek rowerowych w Krakowie - aż prawie 90% z głosujących mieszkańców odpowiedziało - TAK :)

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 16:04 #15618

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Wiadomo ,ze wazniejsze od estetyki sciezek jest ich laczenie i tworzenie calych szlakow w miescie sluzacych do bezpiecznego i co najwazniejsze ciaglego przejazdu przez miasto. Byc moze sciezka na strzemyku nie spelnia wymogow co do polaczenia z reszta szlakow ale co do estetyki calej ulicy sniadeckich robi dobre wrazenie. Z racji tego ,ze przy niej mieszkam kazda wycieczka zaczyna sie i konczy wlasnie od tej sciezki. Nie zapominaj tez kolego ,ze jest to czesc - jedna z ladniejszych zreszta - WTRu i to nie tego grudziadzkiego a ogolnopolskiego. Widzialem tu juz kilku obcokrajowcow obladowanych sprzetem turystycznym i ciagnacych rowerami przez nasz kraj i mysle ,ze sciezka przy ul.Sniadeckich im sie spodobala. Jest to fajna wizytowka miasta dla ludzi ktorzy jada wtrem - szkoda tylko ,ze dojezdzaja do nikad i musza dalej kombinowac gdzie sa dalsze czesci trasy :angry:
Amor patriae nostra lex

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 15:30 #15615

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Hardy napisał:
Należy się Strzemykowi... to największe osiedle w mieście. Do tego nie chodzi tylko o "wstrzymywanie ruchu", ale również aby jak najwięcej ludzi widziało, ilu jest rowerzystów, dlaczego tak potrzebne są nowe ścieżki rowerowe :)

Sa potrzebne, ale nie wszedzie i nie w takiej postaci na osiedlowych ulicach typu Sniadeckich, gdzie utworzenie ddrip z wczesniejszego chodnika i zostawienie waskiego chodniczka dla pieszych powoduje, ze ani nie jezdzi sie tu dobrze rowerem, ani chodzenie pieszo do przyjemnosci nie nalezy.

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 14:03 #15608

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Należy się Strzemykowi... to największe osiedle w mieście. Do tego nie chodzi tylko o "wstrzymywanie ruchu", ale również aby jak najwięcej ludzi widziało, ilu jest rowerzystów, dlaczego tak potrzebne są nowe ścieżki rowerowe :)

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/26 09:50 #15605

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Lolek napisał:
Strzemięcin ma sporą reprezentację na GSR, a Masy nas omijają. Najwyższa pora żeby odwiedzić ten rejon miasta ;).

Dobrze gada - polac mu jednego:)
Amor patriae nostra lex

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/25 21:49 #15591

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Mi się podoba 1 i 2 trasa :)


Podobnie jak Monika jestem zwłaszcza za tymi opcjami z przewagą dla 2 !!!

Fakt Strzemięcina jeszcze nie było, ale ładnie byśmy się pokazali wstrzymując ruch na sporej części średnicówki i Drogi Łąkowej w wersji nr 2 !!!
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/25 21:37 #15587

  • maly
  • maly Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 322
  • Oklaski: 1
matołek napisał:
Wygląda na to, że wypadnie jednak Strzemięcin :)

:) Też jestem za tą opcją :)

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/25 21:35 #15586

  • Monika
  • Monika Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 304
  • Oklaski: 6
Mi się podoba 1 i 2 trasa :)

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/25 21:08 #15584

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
ja także jestem za strzemykiem :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/25 20:34 #15579

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Wygląda na to, że wypadnie jednak Strzemięcin :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/25 19:46 #15578

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Podoba mi się Jedynka czyli Strzemięcin tam jeszcze nie zaglądaliśmy :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 17:53 #15544

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Wszystkie trzy zaproponowane trasy mi się podobają.

Czy przejazd MK odbywał się już kiedyś Drogą Łąkowa?

Bardzo strategiczna i ruchliwa droga na mapie naszego miasta. Ale pragnę zwrócić uwagę iż jest to trasa Tranzytu i tą ulicą często jeżdżą TIR-y, a przecież nie chcemy żeby któremuś z uczestników stała się jakaś krzywda, bo np. będzie szpanował przed innymi i nie zdąży uciec przed nadjeżdżającym z naprzeciwka TIR-em lub samochodem.

Kolejna bardzo ważna i ruchliwa ulica w naszym mieście to ulica Hallera, i dobrym pomysłem jest przejazd przejazd Mk na tej własnie ulicy.

Mam dylemat między opcją Lotnisko 1 a Lotnisko 2 :(


Na XX MK zaprośmy oficjalnie Prezydenta Miasta żeby przejechał się z nami albo przebiegł :P

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 17:42 #15543

  • Lolek
  • Lolek Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 142
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 0
Strzemięcin ma sporą reprezentację na GSR, a Masy nas omijają. Najwyższa pora żeby odwiedzić ten rejon miasta ;).

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 17:21 #15541

  • Helios
  • Helios Avatar
Głosuję na trasę Strzemięcin. Ulicą Śniadeckich zdaje się nigdy jeszcze nie jechaliśmy.

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 16:27 #15539

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Podoba mi się trasa Lotnisko 1
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 15:17 #15537

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Helios napisał:
Jaka trasa? Oby dłuższa niż ostatnio. :laugh:

Z tą długością, to różne opinie słyszałem :) Po pierwszej Masie, że za długa, po drugiej, że za krótka. Ale o ostatniej słyszałem właśnie sporo głosów, że trasa była fajna, bo krótka. Także dla każdego coś innego.

W kwestii trasy, jeszcze to są trzy propozycje. Do poniedziałku rano jeszcze można pisać listę życzeń, potem składam papiery w Urzędzie miasta i nie będzie odwrotu.

Poniżej podaję trzy propozycje opracowane przez Kasię:

1. Strzemięcin - www.endomondo.com/routes/338253585
2. Lotnisko - www.endomondo.com/routes/338259196
3. Lotnisko 2 - www.endomondo.com/routes/338263616

Pozdrower :laugh:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 12:40 #15536

  • Helios
  • Helios Avatar
Jaka trasa? Oby dłuższa niż ostatnio. :laugh:

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna "STOP bezsensownym inwestycjom" 2014/05/24 08:09 #15532

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

XVII Grudziądzka Masa Krytyczna
-już w najbliższy piątek-

Pamiętacie miejsce, w którym kończyliśmy pierwszą w tym roku Masę Krytyczną? Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki działaniom podjętym przez Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz i Waszemu wsparciu, udało nam się przywrócić ciągłość drogi rowerowej na skrzyżowaniu Chełmińskiej i Kraszewskiego (patrz artykuł). Warto przypomnieć, że przejazdy dla rowerów są bardzo ważnym elementem rowerowej infrastruktury, stanowiąc ochronę prawną dla rowerzystów przekraczających jezdnię.

 Tym razem ruszymy pod hasłem ?STOP bezsensownym inwestycjom?.

Że trochę się w ostatnim czasie inwestuje, coś rowerowego buduje, wszyscy widzą. Co jednak zrobić, kiedy widać gołym okiem, że inwestycja mija się z celem i służyć dobrze swoim użytkownikom nie będzie?

Wielu ludzi myśli, że rowerzyści domagają się wydawania większej ilości pieniędzy, ale oni przede wszystkim chcą, żeby nie wydawać ich bezsensownie. Czujemy się często jak idioci słysząc, że ciągle narzekamy, podczas gdy tyle się dla rowerzystów ostatnio robi. Dla rowerzystów pytam?, czy dla unijnej kasy? Gdyby bowiem było dla nas, to ktoś raczyłby zapytać nas o zdanie, zamiast ciągle na siłę nas uszczęśliwiać, jak ostatnią podwodną ścieżką...

Od tej chwili, jako rowerowe stowarzyszenie, będziemy starali się monitorować planowane inwestycje, a w przypadku ich bezsensowności, zgłaszali do odpowiednich instytucji brak konsultacji i marnowanie pieniędzy. Może coś zmieni się na lepsze...

A tymczasem:

Jeśli myślisz podobnie jak my i zależy Ci na rowerowej normalności,
Jeśli jesteś aktywny i jeździsz rowerem,
Jeśli dysponujesz godzinką,

To przyłącz się koniecznie do naszej Rowerowej Masy Krytycznej i namów do tego kogo tylko zdołasz.

Pokażmy się miastu, nagłaśniajmy problemy. Coś się w końcu musi zmienić!

Do zobaczenia 30 maja o 18, tradycyjnie pod Ratuszem.

Więcej informacji w komentarzach.

z rowerowym pozdrowieniem
Matołek

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.273 s.