Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dlaczego Wyrwikółka?

Dlaczego Wyrwikółka? 2006/07/28 02:00 #9859

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Wyrwikółka w Grudziądzu, Czyli Prezent Dla Złodziei Rowerów!
 
        Informacja portalu grudziadz.pl: "Osiem nowych stojaków rowerowych zamontowano w widocznych miejscach naszego miasta. Parkingi rowerowe stanęły na Rybnym i Głównym Rynku, przy Pomniku Piłsudskiego oraz w okolicy Biblioteki Głównej [...]."
 
Drodzy rowerzyści! Strzeżcie się przed pozostawianiem swoich rowerów w tych wynalazkach. Ten prymitywny model stojaka rowerzyści popularnie nazywają: "wyrwikółka" albo "łamikółka". 
 
"Wyrwikółka" nie umożliwiają przypięcia ramy. Sprawia to, że rower bardzo łatwo ukraść, pozostawiając w stojaku samo koło. Mówi się, że kto montuje takie stojaki, de facto współpracuje ze złodziejami, znakomicie upraszczając im zabór cudzej własności. Smiley
 
"Łamikółka" natomiast nazywane są tak dlatego, że w przypadku np. silniejszego wiatru lub nawet delikatnego trącenia roweru, uszkadzają przewracający się rower - jego koło lub tylną przerzutkę. A spróbujcie tam zaparkować rower z hamulcem tarczowym... Smiley

Jest wiele innych, wcale nie droższych modeli stojaków, polecanych przez wiodące organizacje działające na rzecz rowerzystów, czy ochrony środowiska. Przykład: MIASTA DLA ROWERÓW lub ZIELONE MAZOWSZE. Ale nasze władze uparły się na zakup i montaż właśnie tych stojaków, które są zarówno tam, jak i każdym poradniku podawane jako najgorszy przykład. Do tego pojawiają się artykuły w grudziądzkich mediach, które wychwalają ten bubel jako wielki prezent dla rowerzystów, których znowu nikt nie zapytał o zdanie. Ja jestem z prezentu bardzo niezadowolony i używać go nie będę. Poza tym jestem jako podatnik jego współfundatorem, więc nie chcę więcej takich prezentów...
 
Na tym skończę. Rozmawiałem dziś z Prezydentem Grudziądza - P. Andrzejem Wiśniewskim, który obiecał nam kolejne spotkanie. Może tym razem uda się nawiązać jakąś współpracę z władzami miasta, dzięki której unikniemy kolejnych takich porażek. Chętnych do wzięcia udziału w tej rozmowie zapraszam do kontaktowania się ze mną pod numerem GaduGadu 7464136.
 
Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.165 s.