Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: List otwarty do Prezydenta Miasta w sprawie zorganizowania bezpiecznego ruchu na moście

List otwarty do Prezydenta Miasta w sprawie zorganizowania bezpiecznego ruchu na moście 2012/07/19 01:05 #7105

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
List otwarty do Prezydenta Miasta
w sprawie zorganizowania bezpiecznego ruchu na moście
 
Grudziądz, 18 lipca 2012
Tomasz Kędzior
**************
86-300 Grudziądz
 
Prezydent Grudziądza
ul. Ratuszowa 1
86-300 Grudziądz
 
Panie Prezydencie
 
Materiał TVSM na temat opisywanego problemu            W imieniu grudziądzkich rowerzystów zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań w celu zorganizowania bezpiecznego i zgodnego z prawem ruchu rowerowego na moście im. Bronisława Malinowskiego.
 
Jest powszechnie wiadomym, że były już podejmowane działania władz, mające na celu dopuszczenie ruchu rowerowego południową stroną mostu, należącą do PKP, które spotkały się z odmową ze strony właściciela. Wiadomo także, że decyzja dotycząca cofnięcia dopuszczenia ruchu rowerowego  po stronie północnej miała związek z decyzją prokuratury po śmiertelnym wypadku we wrześniu 2010 roku, w którym potrącony przez rowerzystę pieszy wpadł pod nadjeżdżający samochód. Jednakże obiektywnie patrząc, nie tylko nie rozwiązano problemu, ale dodatkowo utrudniono dojazd do strony południowej mostu, rozkopując teren podczas remontu ulicy Wiślanej, stawiając wysoki krawężnik od strony jezdni i znak zakazu ruchu rowerów na wjeździe jedynej ulicy, którą można tam dojechać (słyszałem obietnice zorganizowania wygodnego dojazdu jeszcze przed remontem wspomnianej ulicy Wiślanej). Dodatkowo od ponad roku brak sporego fragmentu barierki na wjeździe na most grozi upadkiem z wysokości mostowego filaru.
 
Obecna sytuacja jest zupełnie niezrozumiała, nielogiczna i wywołująca sprzeciw wśród
Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.160 s.