Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem?

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/06 23:42 #10715

  • .:t IMO n:.
  • .:t IMO n:. Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 167
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 3
Daj palec, wezmą całą rękę.
Coś mi się wydaje, że więcej szkód narobi kretyn z kluczem, z piskiem rzeźbiącym lakier samochodu, niż rowerzysta. "Wypadki" spowodowane przez rowerzystów w znakomitej większości przypadków kończą się na "przepraszam" i gra.

OC? WTF?!

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 18:38 #10642

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Moim zdaniem dobre OC w życiu prywatnym, czyli nie tylko na rower daje spory komfort psychiczny. Jeśli idzie to w parze z niedużą ceną to warto przemyśleć.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 15:51 #10633

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
W żadnym kraju UE nie istnieje obowiązek posiadania przez rowerzystów specjalnego ubezpieczenia OC i nie są podejmowane w tym kierunku żadne oficjalne kroki. Jedyny kraj, w którym rowerzyści musieli mieć wykupione OC na rower - Szwajcaria - zrezygnował z tego rozwiązania ze względu na nieefektywność ekonomiczną...

Pozdrowerki :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 13:36 #10632

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Zgadzam się z tobą Lopez nie powinno być przymusu ani na jazdę w kasku ani posiadanie polisy OC.

PS. Jak uchwalano konieczność jazdy w kasku na nartach i snowboardzie dla osób poniżej 16 lat i kary za jazdę po alkoholu też pojawiały się głosy że to nie wykonalne technicznie, a jak pokazał czas ? Tam gdzie jest możliwość złapania kogoś i wlepienie za brak czegoś mandatu od razu pojawiają się odpowiednie służby które to robią.
W Polsce wszystko jest możliwe :(
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 13:17 #10631

  • marcin
  • marcin Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Rowery to chyba juz jedyne pojazdy jakimi mozna poruszac sie po drogach publicznych nie znajac przepisow ruchu drogowego i nie majac oc (sa jeszcze skutery, ale tam juz trzeba oc i przeglady techniczne). Biorac pod uwage wygode to mogloby zostac jak jest, ale z drugiej strony czym tlumaczyc brak koniecznosci posiadania takiej polisy dla rowerzysty jezdzacego po publicznych drogach? Koszt chyba nie jest argumentem przeciw, w porownaniu z autem to drobniaki.

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 12:23 #10628

  • Lopez
  • Lopez Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 2
Moim zdaniem warto zadbać o OC , nie jest to drogi koszt. Nie będę tutaj reklamował firm ubezp. bo nie w tym rzecz. Wystarczy wejść w inter. i poszukać coś dla siebie.
Każdemu może się zdarzyć chwila nieuwagi i np. otrzeć czyjeś auto. Koszty i problemy z tym związane (sądy , stres ) wszystko odpada :) Mamy polisę i śpimy spokojnie. OC - tak , ale kto chce :) Tak jak z kaskiem :) - ja chcę :)
green for bicycles - always

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 11:44 #10626

  • marcin
  • marcin Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Polisa OC przypisana do rowerzysty jest wykonalna technicznie i całkiem możliwa do wprowadzenia jako obowiązek na drogach publicznych. Osobiście posiadam.

Co do portalu WP, zgadzam się w 100% z przedmówcą ;)

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 10:58 #10625

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
rzecz niewykonalna technicznie, szkoda czasu w ogóle tym sobie zaprzątać głowę.. :woohoo:
ps. portalem WP też...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem? 2013/09/04 10:34 #10624

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Zapraszam do lektury i do dyskusji.
OC dla rowerzystów będzie obowiązkiem?
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place
Czas generowania strony: 0.334 s.