Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nawigacja

Nawigacja 2022/08/07 14:37 #33856

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Piowini - daj znać (jestem dostępny przeważnie w piatek po południu lub niedziela - sobota to rower wiadomo) i możemy spróbować coś ogarnąć - jeżdzę od dłuższego czasu na mapach openstreetmap w Garminie i jest spoko ale tak jak Kuba pisał - smartfon z locusem chociaż darmowa wersją i tymi samymi mapami twoim przyjacielem.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Qba84

Nawigacja 2022/07/19 12:18 #33850

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 747
  • Otrzymane podziękowania: 1214
  • Oklaski: 12
Hmm, sprawa trudna i nieprosta... Ale... dlaczego goły? Miał jakiś twardy reset? Garmin ma wgraną mapę, może nie jest wysokich lotów, ale bez wgranego śladu gpx i tak jest totalnie nieprzydatna...

Na urządzeniach serii 800 i tak nic nie zobaczysz, możesz jedynie jechać po kresce swojego przygotowanego uprzednio śladu w formacie gpx (ja tworzę trasę na ridewithgps.com)... Budujesz tam trasę dość intuicyjnie, po zamknięciu tworzysz gpx i wgrywasz-kopiuj wklej- do urządzenia- dokładnie do folderu new files.

I... tego... czy tam się w ogóle zmieści mapa Europy? Chyba, że chcesz siatkę autostrad haha ;-) W każdym razie na stronie garmin.com/pl (umyślnie nie daję linka) w zakładce MAPY są mapy TOPO...

Oczywiście urządzenie trzeba powiązać z kontem w aplikacji na smartfona, co się nazywa GarminConnect (ściągasz za friko ze sklepu play i tworzysz w niej swoje konto).

No i kolejna rzecz- w turystyce opierać się tylko na garminie i jego mapach byłoby nierozsądnym, smartfon i mapy offline w locusie (znany i lubiany) są konieczne ;-)

Aha, przy wgrywaniu gpx-ów i map zwróć uwagę na przewód (kabel). Musi to być przewód do przesyłu danych, najlepiej oryginalny i sprawny przewód garmina.

Częsty błąd początkujących- podłączają zwykły kabel, urządzenie się uaktywnia i owszem- ładuje, ale komputer go nie widzi; nie ma bowiem ścieżki przesyłu danych...

Nie wiem, czy pomogłem... :-/
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Nawigacja 2022/07/18 17:51 #33848

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Czy ktoś może mi pomóc?
Jeżeli chodzi o w wszelkiego rodzaju elektroniczne wspomaganie rowerowej nawigacji, to jestem mocno opóźniony. Ale posiadam urządzenie Garmin Edge 800. Z tym, że "goły". Nie ma wgranych map. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.
Chodzi mi oczywiście o Polskę i (co nie jest aż tak pilne) Europę.
Zaznaczam, że trzeba ze mną jak z sześciolatkiem: poprowadzić za rączkę lub w przypadku niepowodzenia takiej metody - wyręczyć.
Ktoś wie jak sobie z tym Garminem poradzić?
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Qba84
Czas generowania strony: 0.223 s.