Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zakup roweru

Zakup roweru 2015/07/09 15:43 #24612

  • rzymo
  • rzymo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
27.5" to wymysł - tak. Porażka sprzedażowa - no nie bardzo ;)
Trekkingowe/crossowe opony do 29er - tak, jest to niewątpliwie plus.

A teraz odnośnie testów:

* nr 1 - co to ma pokazać? Że rower z ogumieniem o mniejszych oporach toczenia (czyli np. drogie 26" opony) dojedzie dalej niż budżetowy 29? Albo że jak wezmę worek cementu na plecy, to dojadę dalej na 20" składaku niż na rowerze z większymi kołami?
Wielkość koła to tylko jedna ze składowych i to wcale nie najważniejsza. Takie testy są bez sensu, gdyż nie da się skomponować dwóch prawie identycznych rowerów, różniących się tylko i wyłącznie wielkością kół. Różnice zawsze będą także gdzie indziej.

* nr 2 - też banalna odpowiedź. Podjedziesz szybciej na rowerze lżejszym i z mniejszymi oporami toczenia (a jak ma sztywny widelec albo amortyzator blokowany na sztywno to masz największy bonus). Nieważne czy będą w nim koła 24", czy 36".

* nr 3 - normalnie ręce opadają... To samo przełożenie, taka sama kadencja, no to przecież jasne, że rower na większych kołach pojedzie szybciej :) (dokładnie o tyle, o ile różnią się obwody kół). Przy takich warunkach 26" będzie jechał szybciej od 24", 29" od 27.5".
Oczywiście nie ma nic za darmo - żeby pojechać szybciej, rowerzysta musi być w stanie wygenerować większą moc, co też powinno być jasne i nie powinno budzić żadnych zastrzeżeń.
(jak do trekkinga wrzucisz korbę szosową, to automagicznie nie jeździsz szybciej, musisz dysponować odpowiednio wyższą mocą, żeby móc wykorzystać cięższe przełożenie)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

Zakup roweru 2015/07/08 18:03 #24607

  • "fizyk"
  • "fizyk" Avatar
Rower w rozmiarze 27,5 to wymysł speców od marketingu firm rowerowych. I okazał się porażką sprzedażową. Nawet nawet zawodowcy w XC po roku czasu prawie wszyscy ( w tym kobiety z Włoszczowską na czele ) pozostali wrócili do 29. Rower 29" ma jeszcze tą przewagę, że bez problemu da się do nich założyć trekingowe opony 28" np land cruisery w rozmiarze 1,75" które dają radę na piaskach, w błocie i na asfalcie ( obręcze w tych kołach są 28") i nie trzeba się męczyć na seryjnych balonach 2,2" które przeznaczone są w zasadzie do maratonów mtb i znacznie podwyższają opory toczenia.

Dla niedowiarków proponuję 4 testy. Test nr 1. zjedzcie z góry strzemięcińskiej w ul. Kalinkową bez bez pedałowania na rowerze 29 i 27,5. Test nr 2 podjedźcie pod tę górę ( pedałują oczywiście :) ). Test nr 3. na płaskim ustawcie podobne przełożenia i pedałujcie z podobną kadencją. Po tych trzech testach zobaczycie, że fizyki nie oszuka nawet najbardziej kreatywny marketing. Test nr 4 wybierzcie się na jakieś zawody mtb w okolicy i zobaczcie na jakich kołach jeździ większość ludzi.

Zakup roweru 2015/07/06 07:35 #24525

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Ja buszując ostatnio po necie natknąłem się na coś takiego 27,5" nrowery.pl/2015/mtb-275/gravity-al lub troszkę wyższa półka nrowery.pl/2015/mtb-275/gravity-dr Moim zdaniem całkiem przyzwoity sprzęt :)
W tej samej cenie są ich odpowiedniki 29" nrowery.pl/2015/mtb-29/cayon-al i nrowery.pl/2015/mtb-29/cayon-dr Wymienione Northtec-ki są jeszcze na XT ale to już dużo poza budżet który zakładałeś.
Pozdrawiam!
Za tę wiadomość podziękował(a): Darwiniasty

Zakup roweru 2015/07/05 17:47 #24506

  • Darwiniasty
  • Darwiniasty Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Leszek
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Dziękuje za rady i zainteresowanie.
Na pewno coś w tym tygodniu wybiorę... i słuch po mnie zaginie jak tylko wsiądę na machine :)

Zakup roweru 2015/07/05 15:21 #24502

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
Ja bym szukał na allegro bo można znaleźć tam naprawdę dobre rowery za rozsądne pieniądze. Mi się podoba Kands Maestro 2015 za ok. 1500zl. W tej cenie dostajemy 100% osprzętu Alivio z najnowszej serii na ten rok. Jak dla mnie w tej cenie nie ma nic lepszego. Może tobie też się spodoba ;-) no chyba, że tylko górale cię interesują.
Za tę wiadomość podziękował(a): Darwiniasty

Zakup roweru 2015/07/05 14:58 #24501

  • Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 2
Będac w tym roku w Gdańsku , byłem w sklepie Intersport w którym sa te Genesisy :-) Rowerki wygladaja na fajne :-)i ładne...Myśle ze cena do osprzetu ma sie tak jak powinna.Ale poszukaj jeszcze w innych firmach rowerowych Fajnie jakby ci sie udało znaleźć rower który będzie z Grupą osprzętu Alivio ,Deore. Są jeszcze niesprzedane modele z zeszłego roku i można droższy model kupić za dużo mniejszą sume.Ale to trzeba troszkie podziobać w necie i podzwonić ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Darwiniasty

Zakup roweru 2015/07/05 14:01 #24499

  • Darwiniasty
  • Darwiniasty Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Leszek
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Tak się składa ze mam dokładnie 1,7 dlatego wybrałem opcje z 27,5"
Biorę pod uwagę rowery tylko nowe i w granicy do 2500zł.

A co myslicie o rowerku który zalinkowałem.
Jak się ma cena do osprzętu?
Za tę wiadomość podziękował(a): Adi

Zakup roweru 2015/07/05 13:18 #24498

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Potwierdzam zdanie Adiego ważny jest też dobry amor z przodu, wiem to z własnego doświadczenia :P

Rozumiem, że pod uwagę bierzesz tylko nowe rowery?
Ja osobiście na chwilę obecną skłaniałbym się ku opcji 29 choć może to też z racji tego że na 27,5 nie jeździlem. Sporo zależy też od twojego wzrostu, bo jeśli miałbyś w okolicy 1,7 lub mniej to 29 faktycznie może być sporawe.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adi, Darwiniasty

Zakup roweru 2015/07/05 13:10 #24497

  • Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 2
wszystko zalezy od tego ile chcesz max wydać na rowerek.Jesli chciałbyś uprawiac ambitna turystykę z czestymi wypadami do lasu to proponowałbym ci rowerek z osprzetem klasy Deore .Pozdrawiam :)

Zakup roweru 2015/07/05 11:57 #24495

  • Darwiniasty
  • Darwiniasty Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Leszek
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Cześć

Od pewnego czasu szukam rowerku dla siebie, ale trwa to juz zdecydowanie za długo a sezon już w pełni.

Nie byłem pewien która opcja była by lepsza dla mnie 27,5 czy 29".
W końcu jednak wybrałem 27,5

Przedwczoraj będąc w Intersport trafiłem na taki okaz :

esklep.intersport.pl/pl/product/114612/rower-genesis-solution-4.0-27.5

I jestem ciekaw waszego zdania... cena wszak nie mała a rowerek w założeniu ma smigać długie lata.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.232 s.