Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 20:06 #22096

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Pietrek napisał:
Bartek napisał:
Moze dzialac rownolegle z Endomondo - a trasy mozna przenosic z endo do vtsa i na na odwrot. W postaci exportu i importu do znanych formatow.
W endomondo znalazłem tylko taką opcję wyeksportowania trasy:


I nie mam zielonego pojęcia jak to zaimportować do programu VTS. Mógłbyś coś więcej opisać jak to zrobić ?
Ja też nie:) Ale format gpx świadczy o uniwersalności danych. Jesli nie ma tego w tej wersji softu to będzie w nastepnej. Nie traktujcie mnie jako eksperta-ja jeszcze na rower w z tym softem nie wsiadłem:) W kontakcie jest adres email-nie bójcie się ich pytać ,oni na to czekaja.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 19:50 #22095

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Bartek napisał:
Moze dzialac rownolegle z Endomondo - a trasy mozna przenosic z endo do vtsa i na na odwrot. W postaci exportu i importu do znanych formatow.
W endomondo znalazłem tylko taką opcję wyeksportowania trasy:


I nie mam zielonego pojęcia jak to zaimportować do programu VTS. Mógłbyś coś więcej opisać jak to zrobić ?
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 18:49 #22092

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Lukash jeżeli nie wiesz z czym jeszcze można porównać to nie będę kontynuował rozmowy skoro jesteś agresywny przy drugim wpisie :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 18:24 #22090

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
Zainstalowałem, jeszcze nie testowałem. Mi tam się podoba prostota tej apki. Jasna, czytelna i śmiesznie prosta. Faktycznie, mogłaby wyglądać odrobinę lepiej dla oka ale nie jest źle. Jakby można było przenieść wszystko z Endo do tej apki byłoby fajnie ;)

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 18:09 #22089

  • Lukash
  • Lukash Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Przecież napisałem, że porównanie z ENDOMONDO bo niby z czym mam porównać. Jeśli wezmę dane z jakiegoś np. Garmina to różnice będą większe. Napisałem tutaj ponieważ nie mogę wejść na stronę VTS.
Co do różnic to były są i będą jak ktoś weżmie inną apkę np Strava różnice będą inne bo nie ma idealnych programów i napisałem to tylko informacyjnie.

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 17:37 #22087

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Lukash napisał:
Testowałem VTS Bike dzisiaj. Chodzi równolegle z Endo róznice w dystansie w porównaniu do endo śr. prędkość-0,06, maks. prędkość +3,6, systans+0,35 to wszystko na 10 km.
Co do strony internetowej to mam komunikat, że jestem zarejestrowany i zalogowany a strona dalej nie może się wgrać. Też tak macie ??


w odniesieniu do czego są Twoje dane? bo sam zapis w porównaniu do endo mało daje danych :) dzięki za odpowiedz :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 14:40 #22086

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
To ciekawe jak te różnice wyglądają na większym dystansie. No i który program przekłamuje? Bo endo też do nieomylnych nie należy.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 14:33 #22085

  • Lukash
  • Lukash Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Testowałem VTS Bike dzisiaj. Chodzi równolegle z Endo róznice w dystansie w porównaniu do endo śr. prędkość-0,06, maks. prędkość +3,6, systans+0,35 to wszystko na 10 km.
Co do strony internetowej to mam komunikat, że jestem zarejestrowany i zalogowany a strona dalej nie może się wgrać. Też tak macie ??

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 14:31 #22084

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Zarejestruj sie z poziomu programu a nie strony.
Amor patriae nostra lex

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 13:47 #22083

  • dart8
  • dart8 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 55
  • Oklaski: 4
Niestety, chętnie bym potestował, ale też za groma nie wiem, co kliknąć na głównej stronie, żeby przejść do logowania lub rejestracji.

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/13 08:51 #22082

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Strona przypomina te z lat 90tych :) Przypominam o jednej rzeczy - nie jest to program ktorym macie zastapic Endomondo.Jest to wczesna alfa o podstawowej funkcjonalnosci ktora w scisle okreslonym czasie ma otrzymywac kolejne funkcje. Funkcje ktore wydaja sie byc ciekawe. Jesli to bedzie dzialac w takim zakresie jak omawial to tworca - to jestem za. Na razie moge stwierdzic ,ze strona i apka wieje sandalem i to chinskim :) Wsiade na rower - a moze ktos przede mna bo slabo z czasem stoje i wrzuci pare zdan jak to dziala w drodze.

p.s
Moze dzialac rownolegle z Endomondo - a trasy mozna przenosic z endo do vtsa i na na odwrot. W postaci exportu i importu do znanych formatow.
Amor patriae nostra lex

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 22:06 #22080

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Zwracam honor co do logowania. Przyznam że chyba jestem za głupi na tą stronkę bo nie potrafię samodzielnie znaleźć miejsca gdzie się wchodzi do logowania ;)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 21:40 #22079

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Eee, no opcja logowania jest: vts.bike/user/index.php?id=2

Przy pierwszym wejściu jest wybór między logowaniem a rejestracją.

Ale program rzeczyiście wydaje się dosyć siermiężny i raczej z oswojonym i uniwersalnym Endo nie wygra, jesli nie bedzie w pełni wymienialny
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 20:48 #22078

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
No na stronie nie widzę opcji logowania, więc na chwilę obecną tej opcji brak.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 20:35 #22077

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Strona siermiezna vts.bike chyba. Będzie możliwe wgrywanie śladów w kilku formatach i podazanie nimi.
Amor patriae nostra lex

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 20:19 #22076

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Czy jest możliwośc np. wgrania jakiejś trasy i użycia prograsmu jako nawigacja?
Czy istnieje jakaś strona internetowa gdzie później mógłbym sobie przeglądać moje trasy, statystyki itd? Miałem taką opcję w programie navime i było to bardzo fajne.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 19:28 #22072

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ciekawe. Rozumiem, że Endo i VTS mogą pracować równolegle? Najlepiej, gdyby można było wymieniać dane. Instaluję, potestuję.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 18:56 #22071

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
zainstalowałem, zarejestrowałem się.... jutro postaram się testować :) zobaczymy :) dzięki Bartku ;D
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

VTS Bike o aplikacja rowerowo-turystyczna 2015/03/12 18:46 #22069

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Wrocilem wlasnie ze spotkania z firma tworzaca VTS Bike. Aplikacja jest dostepna pod ponizszym linkiem w sklepie Play Google:

play.google.com/store/apps/details?id=com.vts.bike&hl=pl

Produkt calkowicie polski. Bez reklam i bez opcji premium.Kazdy od dzisiaj moze ja sobie zainstalowac i przetestowac. Aplikacja jest w dosc wczesnej fazie - producent przedstawil sciezke rozwoju ktora wyglada dosc interesujaca. Sa bardzo otwarci na sugestie uzytkownikow.Mamy wiec szanse wspoltworzyc kolejne wersje oprogramowania zglaszajac wlasne wnioski i propozycje oraz jako bezposredni uzytkownicy programu zglaszac na trasach ciekawe nazwane przeze mnie biale punkty lub mniej ciekawe ale za to niebezpieczne czarne punkty.

Program to cos w stylu endomondo ale z zacieciem dla rowerowych turystow poniewaz glowny pomyslodawca to wlasnie taki turysta jak wielu z nas. Gosc zna bolaczki i problemy aplikacji zagranicznych i sprobowal stworzyc co co bedzie przydatne dla nas. Program wymaga zbudowania wokol siebie spolecznosci rowerzystow bo bez tego bedzie martwy. Postaram sie ponizej przedstawic roznice i przydatne dla nas cechy tego programu.

- wszystkie statystyki i wykresy znane z endomondo mamy i tutaj tylko we wlasnej formie - wyglada to dosc przejrzyscie i czytelnie
-program moze pracowac jednoczesnie z endomondo wiec nie ma strachu ,ze endo nam nie zastartuje i spadniemy w rywalizacji Grudziadzan 2015 :)
-trasy mozemy rejestrowac,udostepniac i korzystac z czyichs tras
-na trasach robiac zdjecie - zaznaczamy ciekawy punkt,mozemy go opisac - zostaje po weryfikacji dodany i spolecznosc ocenia przydatnosc tego punktu. Moze to byc atrakcja turystyczna,nocleg,sklep - cokolwiek co jest przydatne. Miejsca dodane ktore sa slabe spolecznosc sama ocenia przez co wylatuja z aplikacji.
-mozliwosc filtrowania tych miejsc i wyswietlania ich na mapie czyli chcemy sklep z bulkami w promieniu 15km od punktu gdzie jestesmy - nie ma problemy zaznaczamy piekarnie i juz mozemy w podskokach pomykac po pieczywo :)
- opcja ktora bedzie za chwile dodana - widoczni rowerzysci wokolo ciebie w promieniu kilku kilometrow - mozna skontaktowac sie z nimi przez aplikacje i np zaprosic do wspolnej jazdy - opcja poznawania nowych ludzi i jezdzenia w grupach mocno kombinowanych :) Widzimy tylko nick i plec a mozemy z miejsca zaprosic kogos do kontynuacji
-mozliwosc wirtualnej umawialni - organizujemy wycieczke -wpisujemy ja jako event i wszyscy rowerzysci dookola dostaja powiadomienie o planowanym wypadzie - to od nas zalezy jakim-dalekim,krotkim,dzisiaj czy za tydzien. Dla mnie fajna opcja - chociaz nic nie zabije przyjemnosci umawiania sie na stronie Umawialni na gsrze i mozliwosci pospamowania sobie pozniej w temacie :)

Bylo jeszcze kilka ciekawych opcji - jednak na razie nie wsiadlem z tym programem jeszcze na rower,wiec za bardzo nie moge sie wypowiedziec. Apka wyglada conajmniej ciekawie i to od nas zalezy czesciowo jej rozwoj. Kto ciekawy zainstaluje - ja postaram sie ruszyc jutro chociaz kilka km i zobaczyc jak to dziala. Wrzuce pozniej swoje wrazenia :)

A wlasnie - osoby zainteresowane rozwojem programu moga otrzymac status testerow i miec konkretny wplyw na rozwoj. Nastepne spotkanie z tworcami tego softu za jakis czas o czym zostaniemy podobno poinformowani przez swoje konta na vts bike.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, sldtwa, MARCINHD, Adi, schabik, Outsiderka
Czas generowania strony: 0.241 s.