Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowy suport?

Nowy suport? 2014/08/02 17:24 #17652

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Przy tym nakładzie pracy i części ciężko będzie taniej, bo nawet jeśli chce się robiło to własnymi siłami to dodatkowo trzeba zakupić specjalistyczne klucze (ściągasz do korb i klucz do suportu). Oczywiście można urwać 10-20zł biorąc jakieś najtańsze części, ale to się często mści.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nowy suport? 2014/08/02 11:55 #17645

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Nie no oczywiście przeprosiny jak najbardziej się należą. pisałam o tej wymianie już w całości i bardzo mnie ta kwota przeraziła.

Wiem, że doktor Robert to spec i fachowiec i to nie podlega dyskusji, ale chciałam zrobić ten zabieg ciut taniej i dlatego założyłam ten temat, aby zasięgnąć porady czy można zrobić to nieco taniej.

Oczywiście wiadomo, że nie będę na raty jeździła, do dr Roberta i co chwilę czegoś wymieniała. Jak już jechać to raz a konkretnie.

Także zabieg się odbędzie w przyszłym roku, aby rowerek był w pełni sprawny w nowym sezonie rowerowym.

z MOJEJ STRONY NAJMOCNIEJ PRZEPRASZAM ZARÓWNO DR Roberta JAK I POZOSTAŁYCH ze wprowadziłam trochę zamieszania, ale nie ukrywam, że ciutke się przeraziłam i spanikowałam. Nie miejcie mi tego za złe, że chciałam się Was poradzić. :(
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, MARCINHD

Nowy suport? 2014/08/02 11:52 #17643

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
No cena 50zł to całkiem coś innego niż 130. W przypadku 50zł za suport, jeśli montowany suport to coś pokroju co najmniej tego accenta to nie uważam, że cena jest mocno wygórowana.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nowy suport? 2014/08/02 11:40 #17642

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Rewelka, zrozumiały może być szok, jaki przeżyłaś po usłyszeniu kwoty za usługę, ale nie podałaś wszystkich czynności i części, jakie zaproponowano Ci oprócz wymiany suportu. Dobrego mechanika cechuje właśnie to, że oglądając rower nie skupia się wyłącznie na życzeniu klienta, ale również mówi o usterkach, które należałoby usunąć. Od Ciebie zależało, czy wymieniasz tylko suport, czy też również naprawiasz hamulce, co w moim przekonaniu było ważniejsze, bo związane z Twoim bezpieczeństwem. Wiele osób korzysta z rad Roberta i bardzo cenimy sobie jego fachowość. Poza tym doradza on często w ten sposób, żeby klient nie inwestował niepotrzebnie w drogie części naprawiając stary rower. Pewnie, że czasem, gdy komuś gdzieś piszczy, czy trzeszczy jest problem z postawieniem odpowiedniej diagnozy, ale łączy to się często ze sposobem przedstawienia problemu przez klienta. Uważam, że zainicjowany i postawiony tendencyjnie problem w tym wątku jest bardzo niesprawiedliwy w stosunku do Roberta. Chyba należą mu się przeprosiny :kiss:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, kaytekrx4, MARCINHD

Nowy suport? 2014/08/02 10:42 #17632

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
No dobrze, ale jak już robić porządnie to raz a konkretnie, a nie na raty :unsure:

Póki co trzaskanie ucichło, ale i tak rowerek przejdzie ten zabieg operacyjny w przyszłym roku przed kolejnym sezonem rowerowym :woohoo:

Nowy suport? 2014/08/02 09:12 #17626

  • Piotr TR
  • Piotr TR Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witajcie,

Nowy suport z wymianą to koszt około 50 pln, ale czego wyraźniej Ewellka nie zaznaczyła, koszt 130 pln obejmował również wymianę obu szczęk hamulcowych, dzwigni hamulca linek i pancerzy plus regulacje - w tym przypadku koszt samej robocizny to max 30 pln za CAŁOŚĆ ;)

Pozdrawiamy B)
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Nowy suport? 2014/07/19 14:22 #17317

  • Elimelek
  • Elimelek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 0
Dosc drogo ta wymiana skoro dobry support kosztuje ponad polowe mniej
ks. Tomasz Zmuda Trzebiatowski

Nowy suport? 2014/07/18 23:28 #17308

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Kiedy ja kupowałem suport, mogłem przebierać w rozmiarach, więc z tym nie powinno być problemu. Trzeba tylko pamiętać o typie mocowania korby - zapewne masz na kwadrat. Oprócz klucza do suportu przyda się też narzędzie do ściągania korby, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów ;)

A kwota 130 złotych to jest jakiś kosmos, ciekaw jestem, ile procent to robocizna. Na diagnozę usterki wybrałbym się do sklepu nieopodal Alfy, bo z "przerobionych" przeze mnie serwisantów, gość właśnie z tego sklepu wydaje mi się najbardziej konkretny. Ewentualnie możesz wybrać się na gsr-owy wypad i zasięgnąć opinii grupki osób mających za sobą podobne problemy :)

Nowy suport? 2014/07/18 16:07 #17293

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
U mnie p. Robert nie potrafił zdiagnozować takiej błahostki jak zepsuta przednia piasta (kulki nie były na swoim miejscu ;) ) u tu zdiagnozował, że suport do wymiany i to jeszcze za taką kasę!! Zanim sobie sam piastę naprawiłem, ten koleś wymienił mi amortyzator przedni bo twierdził, że to on jest zepsuty :lol: Idź z tym jeszcze do innego serwisu i zobaczysz czy potwierdzą usterkę.

Nowy suport? 2014/07/18 09:10 #17290

  • cynik
  • cynik Avatar
matołek napisał:
Długość suportu o której pisał J23 to bardzo ważna rzecz. Wystarczy niewielka różnica i łańcuch pracując na skrajnych położeniach może zacząć spadać lub przynajmniej niewłaściwie pracować.

Spadanie łańcucha eliminuje się przez ustawienia skrajnych położeń przerzutki ( małe śrubeczki z literkami H i L ).
Znaczna różnica w długości suportów zależna jest w zasadzie wyłącznie od ilości zębatek na korbie. Suportu od korby dwurzędowej nie można założyć do korby trzyrzędowej i na odwrót. Pozostałe różnice do 5mm można skorygować regulacją przerzutki, ostatnio ćwiczyłem ten temat wymieniając suport miche na accenta. Ten pierwszy był dłuższy 5mm, po regulacji przeżutki rower śmiga bez problemów.

Osobiście polecam suport accenta sprzęt nie do zajechania i jednocześnie tani, 30-50 zł w zależności od rodzaju.

Nowy suport? 2014/07/18 00:36 #17284

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Nie mam kluczy, ale chętnie zerknę na mufę! Zaznaczam, że tylko popatrzę.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Nowy suport? 2014/07/17 23:24 #17278

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Długość suportu o której pisał J23 to bardzo ważna rzecz. Wystarczy niewielka różnica i łańcuch pracując na skrajnych położeniach może zacząć spadać lub przynajmniej niewłaściwie pracować.

Jeśli nie planujesz zmiany napędu na system ze zintegrowaną osią suportu (tu łożyska wyglądają zupełnie inaczej), to pod żadnym pozorem nie kupuj misek i wianków, tylko tak jak pisał Iceman150, kup wkład suportu bezobsługowy.

Oczywiście, jeśli nie umiesz sama zmierzyć długości, warto poprosić sprzedawcę. Kiedy ostatni raz potrzebowałem taki wkład, poprosiłem w Ebarze o dobranie rozmiaru i nie było problemu :)

A wygląda to mniej więcej tak:



Pozdrower :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka

Nowy suport? 2014/07/17 22:31 #17276

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Należy jeszcze sprawdzić długość suportu bo są drobne różnice (mój kosztował 35 zł i działa bez zarzutu - a ja nie dbam zbytnio o sprzęt - uważam że jest on do jeżdżenia a nie do czyszczenia - poprzedni wytrzymał parę tys. km)
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Nowy suport? 2014/07/17 21:25 #17270

  • Bar-tek
  • Bar-tek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Kiedyś (kilkanaście lat temu) podjechałem do wspomnianego sklepu Trando właśnie na wymianę suportu. Któryś z tamtejszych fachowców powiedział, że się tego nie podejmie, bo ktoś wcześniej wkręcił suport na siłę do ramy.
Serdecznie podziękowałem i odjechałem - suport miał lewy gwint ;)
To była moja ostatnia wizyta w tym sklepie.
130zł to zdecydowanie za dużo jak na taką usługę łącznie z zakupem części.
Tak jak napisał j23 koszt suportu to max 50zł, a 80zł za pół godziny roboty to już sama oceń ;)
"Motywacja nie zaniesie cię zbyt daleko, jeśli nie masz nóg"

Nowy suport? 2014/07/17 21:22 #17269

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ewelka bez problemu mogę ci wymienić, mam klucz do suportu. Musiałbym tylko sam obadać rower i zerknać jaka masz mufę. Myślę ze masz jeszcze suport oparty na wiankach na kwadracie więc wymienilibyśmy go na bezobsługowy. Cena takiego to 30zł accenta. Lub nieco lepszy 50zł.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka

Nowy suport? 2014/07/17 20:59 #17268

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Mój rower też na to chorował, ale kaseta do suportu (oryginalna) to koszt poniżej 50 zł, a wymiana to max pół godziny (trzeba tylko mieć odpowiednie klucze). Oczywiście nie mam roweru za 85000zł. :evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Nowy suport? 2014/07/17 19:47 #17267

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
No własnie to Robert zalecił wymianę :P

Ale przeraził mnie koszt tego "zabiegu", więc pytam czy to naprawdę takie konieczne :dry:

Nowy suport? 2014/07/17 18:48 #17266

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Ewellka...jeśli strzela czy przeskakuje Ci w pedałach( tak to nazwijmy) to pewnie suport...ale jedź do Roberta,on zrobi to jak należy ;)
Sama niedawno tez musiałam dać to zrobić i teraz jest ok ... :)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Nowy suport? 2014/07/17 18:39 #17265

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
jedz do doktora Roberta w sklepie Trando na placu stycznia......... on diagnozę postawi co robić :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Nowy suport? 2014/07/17 15:41 #17256

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Po raz trzeci oddałam brykę w fachowe ręce żeby naprawili mi hamulce, które ostatnio bardzo głośno dają o sobie znać :(

Dodatkowo w dolnej części ramy przy przekładni zaczyna coś "trzaskać" :angry:

W sklepie rowerowym usłyszałam, że to suport i,że będzie trzeba go wymienić na nowy, a koszt tej "przyjemności" to 130 zł :pinch: Załamka ... :(

Dlatego zwracam się do Was fachowców znających się w temacie rowerowym czy to w ogóle warto?

Doradźcie mi, proszę :unsure:
Czas generowania strony: 0.259 s.