Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:)

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 18:15 #13203

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Nie dajcie się zwariować z tymi wymiarami kół. 29 to jest amerykański wymysł, koło jest mierzone po zewnętrznym obwodzie. W naszym europejskim klimacie odpowiada to 28 i to jest prawie to samo. Wszystkie szanujące się firmy produkują już modele również 28, ale nie wszystkim fanom mtb to odpowiada. Moda idzie raczej w kierunku 28 cali, ale jest wielu zagorzałych użytkowników 26. A tak przy okazji przestrzegam przed gumami
x 2,25, bo na asfalcie stawiają duży opór i przy długich trasach potrafią dać w kość.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 18:01 #13202

  • Bar-tek
  • Bar-tek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
przejrzałem allegro tak na szybko pod kątem rowerów do 2,5k

Corratec

Cube Acid

Fuji Tahoe

do trójki pewnie coś by się jeszcze wybrało ;) tak jak pisał mój poprzednik - jak się nie pali to poczekaj, poszukaj ofert ;)
"Motywacja nie zaniesie cię zbyt daleko, jeśli nie masz nóg"

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 18:01 #13201

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Jeśli myślisz o evado 4 to taki typ roweru już posiadasz tyle że z słabszym osprzętem, ja osobiście mam evado 2 i jakoś daję radę choć po diadelcach chyba jeszcze nie jeździłem. Jeśli chodzi o poradę i zakup nowego to polecam sklep kolegi Milo tym bardziej że mamy u nich rabat. No i kolega Milo takim typem roweru jeździ na co dzień co prawda 26'. A jeśli chodzi o wielkość kół to podobno teraz będą wchodzić na rynek rowery z kołami 27,5" gdyż 29" to niby trochę mało zwrotne rowery.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 17:51 #13200

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Wypatrywałbym na allegro sprzętu używanego ale niewyeksploatowanego (hehe ale długie słowo:P). Jeśli nie palisz się z zakupem, to spokojnie przeglądaj oferty, najlepiej z okolicy abyś mógł odebrać osobiście. Na pewno z czasem trafisz na ciekawą ofertę.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 17:42 #13199

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Do okolo 3tys zl i niekoniecznie musi byc to rower nowy. Sam kupilem zadbanego Unibike crossfire za niecala polowe ceny sklepowej. Kazda godna uwagi propozycja bedzie wzieta pod uwage.
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 17:08 #13198

  • Bar-tek
  • Bar-tek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Ile chcesz przeznaczyć na zakup roweru? I drugie pytanie: czy koniecznie chcesz kupować sprzęt nowy - ze sklepu / hurtowni / itp...?
"Motywacja nie zaniesie cię zbyt daleko, jeśli nie masz nóg"

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 16:26 #13196

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Witam kolegów i koleżanki po dłuższej przerwie

Tak sie sklada ,ze przymierzam sie do zakupu drugiego roweru do nieco bardziej terenowego pomeczenia niz obecnie uzywany unibikie crossfire.Crossfire nie jest zly ale jest to rower ktory jest rowerem crossowym na dosc cienkich oponach 28 i nadaje sie bardziej na lajtowe,dlugodystansowe wyprawy asfaltowe niz na piach i kamienie bezdrozy. Zostawiam go sobie do takich wlasnie celow - a jak kazdy kto jezdzi z GSRem wie ,ze wycieczki bywaja tu rozne a tereny po ktorych sie jezdzi potrafia zapewnic wiele wysokogorskich atrakcji:) - stad tez pomysl na posiadanie drugiego roweru ktory sprosta latwiej ciezkim Diabelcom lub podobnym terenom:)

Pomimo tego ,ze troszeczke staram sie na rowerze jezdzic to pod wzgledem fachowej wiedzy na temat sprzetu nadal jestem laikiem i nie ukrywam ,ze licze tutaj na zdanie bardziej doswiadczonych technicznie kolegow:) Wybralem trzy propozycje z trzech firm ktore lubie i cenie a ktorych produkty zawsze przyciagaly moj wzrok. Prosze o opinie lub propozycje innych modeli lub firm:)

1. ROMET Rambler 29ER R-LINE 1.0

romet.pl/Rower,RAMBLER_29ER_Rline_10,10,485,13750,2014.html

2.UNIBIKIE Flite 29

www.unibike.pl/flite29.html

3.CROSS Evado 4.0

www.kross.pl/pl/2014/cross/evado-4-0

Wiem ,ze te same modele rozniace sie rocznikami potrafia roznic sie osprzetem - wiec jesli ma ktos na oku jakis starszy model np z roku 2013 ale lepiej wyposazony - to prosze sie nie krepowac:)

Czekam na opinie i pozdrawiam
Amor patriae nostra lex
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.256 s.