Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Więcej o Endomondo

Więcej o Endomondo 2015/05/02 21:38 #23536

  • Hajen
  • Hajen Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 0
Czy ktoś umie mi wytłumaczyć, czemu endomondo wynik z jednego dnia nabiło mi trzykrotnie.był to wypad z 1 maja dystans to 141 km.podskoczyłem w rywalizacjach ale niezbyt mi się to podoba.
Co grzebałem, to miałem rano jeden zapisz na 3,5 km(trasa z domu na PKP)
nastepnie Maksymilianowo -Grudziądz 141 km. PLączyłem te 2 treningi w jeden i wyszło takie co.
Jak to wyprostować?

www.endomondo.com/workouts/list/

Więcej o Endomondo 2015/04/02 22:18 #22547

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
sldtwa napisał:
PS. Piotr, korzystając z okazji: załóż na Endo rywalizację na Kwiecień :) Dzięki :)

Z powodu braku czasu rywalizacje Kwietniową zakładałem w autobusie jadąc do pracy korzystając z telefonu komórkowego i nawet się udało :woohoo:
Ale nie ma strachu, żaden kilometr się nie zmarnuje :) nawet jak bym założył rywalizację kilka dni po pierwszym. Tak sobie myślę, że nawet mogłoby być ciekawie, czekanie w napięci kto wysunie się na prowadzanie w po założeniu rywalizacji :evil: . Ale jednak będę się starał żeby rywalizacja była już pierwszego dnia.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Więcej o Endomondo 2015/03/29 21:48 #22480

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Marcin dla ciebie też pole do popisu bo filmy można dodawać z youtube Ps. Wstawcie jakieś fajne linki po opracowaniu tras :-)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD

Więcej o Endomondo 2015/03/29 21:38 #22478

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
dzięki Piotr za podpowiedz ..... Andrzeju wygląda to fajnie......... masz słuszną rację musimy się tego nauczyć bo otwiera to fajne nowe okno do zabawy z endunio :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Więcej o Endomondo 2015/03/29 21:36 #22477

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Musimy nauczyć się korzystać z tej opcji. Małą próbkę zrobiłem dla trasy z 26 marca; adres: www.endomondo.com/routes/494188030
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, MARCINHD

Więcej o Endomondo 2015/03/29 20:48 #22476

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Super uwagi. Dzięki :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Więcej o Endomondo 2015/03/29 19:30 #22475

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Jeszcze tak mała podpowiedz. Należy najpierw pododawać wszystkie potrzebne zdjęcia do danej trasy i poustawiać na danym miejscu w trasie i kolejno pozapisywać. Na samym końcu jak już wszystkie zdjęcia są ustawione i zapisane, należy dodać opisy kolejno do wszystkich zdjęć w jednym zedytowaniu trasy i jednokrotnie zapisać trasę.
Należy to wykonać w sposób, który opisałem powyżej, gdyż ponowne wejście do edycji trasy i dodanie kolejnego zdjęcia powoduje usunięcie opisu z poprzedniego zdjęcia.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD

Więcej o Endomondo 2015/03/29 15:44 #22474

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Nie wiem czy o tym wiecie, ale na Ednomondo jest możliwość dodawania zdjęć i filmów do konkretnego miejsca na przebytej trasie :)
Jak dodać zdjęcie opiszę w kilku punktach poniżej.
1. Wchodzimy na przebytą trasę do której chcemy wstawić zdjęcia wybieramy opcję "Przypisz do trasy"


2. Wybieramy "Zapisz jako nową trasę"


3. Wybieramy nazwę trasy, dyscyplinę i kategorię ustawiamy na "Trasy publiczne"


4. W zapisanej trasie wybieramy opcję "Edytuj"


5. Klikamy przycisk "Dodaj zdjęcie"


6. W okienku widocznym poniżej, klikamy "Dodaj zdjęcie" dodajemy opis zdjęcia i zatwierdzamy przyciskiem "Dodaj"


7. Przeciągamy ikonkę z obrazkiem aparatu w dane miejsce na trasie i zatwierdzamy przyciskiem "Zapisz"


W ten oto prosty sposób mamy wstawione zdjęcie w dane miejsce na trasie :)

Jak to wygląda w rzeczywistości można zobaczyć tutaj:
www.endomondo.com/routes/196970639
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD, Marek, Marcia

Więcej o Endomondo 2015/03/01 13:51 #21750

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Zapewne większość z użytkowników programu Endomondo w ustawieniach prywatności ma wybraną opcję widoczności treningów na 'Znajomi' lub 'Tylko Ja'. Są to fajne opcje jeśli nie chcemy udostępniać informacji o naszych treningach użytkownikom endomondo na całym świeci. Jednakże prosiłbym osoby, które wygrały daną rywalizację o udostępnienie rekordowego lub rekordowych treningów na widok publiczny, gdyż większość osób biorących udział w rywalizacji nie ma do nich dostępu. Jak udostępnić trening lub treningi na widok publiczny opisuje poniżej.
1. Wchodzimy w programie w kalendarz treningów przyciskiem - Treningi.
2. Wybieramy w kalendarzu trening, który chcemy udostępnić.
3. Z menu po prawej stronie widocznym na zdjęciu poniżej wybieramy przycisk - Prywatność.



4. W okienku widocznym na zdjęciu poniżej zaznaczamy dwie kropeczki na " Wszyscy".




I gotowe :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Więcej o Endomondo 2014/08/01 20:41 #17617

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Zanleźć się w pierwszej dziesiątce w tej rywalizacji :woohoo: :woohoo: LIGA ROWEROWA - miast, miasteczek oraz wszelkich jeżdżących grup w śród tak dużych miast, w których liczba użytkowników w drużynie jest przeważnie kilka razy większa od naszej. To przyznaję, że naprawdę dupy mamy jak z mosiądza :silly: :whistle:

Ps. a tutaj Rywalizacja Drużynowa nawet w pierwszej trójce :woohoo: :woohoo: .
A zatem, nie ociągać się trenować :P
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Więcej o Endomondo 2014/06/22 21:27 #16557

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Miło mi poinformować że nasza drużyna dostała zaproszenie do rywalizacji drużynowej : Bitwa Gmin - Letni Ruch po Zdrowie, i jest obecnie na Drugim miejscu !! zaraz po drużynie Grudziądz do której oczywiście też większość nas należy :P. Tak wiec wszystkim nam Gratuluje zdobycia tak prestiżowego miejsca :)
www.endomondo.com/challenges/16809514

Oczywiście nad jego utrzymaniem trzeba będzie sporo pracować :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/06/13 17:35 #16274

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Elimelek napisał:
ja uzywam roweru :)
jak my wszyscy :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/06/13 17:12 #16273

  • Elimelek
  • Elimelek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 0
ja uzywam roweru :)
ks. Tomasz Zmuda Trzebiatowski

Więcej o Endomondo 2014/06/11 12:23 #16235

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Taka ciekawostka dotycząca endomondo.
Jak zapewne wiecie poprzez endomondo można dodawać fosty na FB ile to się zrobiło km danego dnia z dołączoną mapką. No i jeden mój znajomy dodał takiego posta i na tej mało szczegółowej mapce na głównej stronie widniał napis "Kwidzyń" zamiast "Kwidzyn" :), oczywiście gdy kliknąłem w mapę szczegółową było już ok.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Więcej o Endomondo 2014/06/10 23:01 #16228

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Tak jak pisałam wcześniej, nowa aplikacja została zainstalowana i po przetestowaniu stwierdzam, że zostaję przy Endo.

Słabe to WeBike. Wracam do Endo, mimo iż czasem się zavina i gubi sygnał GPS :whistle:

Więcej o Endomondo 2014/06/10 22:55 #16227

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
Widzę, że Pietrek obeznany w temacie :) Ja w tej kwestii jestem laik dlatego dla mnie WeBike jakoś lepsze. Nie brakuje mi w WeBike tego wszystkiego o czym pisze Pietrek. O przejściu z Endo na Webike tak jak pisze Pietrek nie ma raczej mowy. Ja sam jakbym miał stracić przez takie przejście moje wszystkie przebyte trasy, kilometry itp. raczej bym się nie zdecydował. Jednak jak ktoś zaczyna albo szuka apki dla siebie to Webike jak najbardziej polecam :) oczywiście, jeżeli ktoś jest mniej wymagający. Dla bardziej zaawansowanych chyba jednak Endo.

Więcej o Endomondo 2014/06/10 17:54 #16222

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
schabik napisał:
Wygląd aplikacji to indywidualna sprawa i kwestia gustu.
Dokładnie każdy używa co mu bardziej pasuje. Po przetestowaniu tego programu dla mnie jest on jednak trochę ubogi. Internetu faktycznie nie trzeba włączać, tak jak w endo. Po dzisiejszej aktualizacji działa nawet opóźniony start, działają też dwie aplikacje na raz jak by ktoś chciał potestować endo i webike razem :) . W tym programie brakuje mi np.
- dowolnie konfigurowalnego pulpitu który jest w endo
- mapy satelitarnej ( jest tylko zwykła)
- rywalizacji takich jak w endo np. takiej jak Tutaj i Tutaj
- drużyny do której serdecznie zapraszam takiej jak Tutaj i wielu innych rywalizacji w których nasza drużyna uczestniczy do których instrukcja jest w opisie np. tych miesięcznych, pór roku, i rocznych
- brakuje tez statystyk kondycyjnych
- kalendarz przebytych treningów też wydaje mi się bardziej przyjazny niż webike.
- brakuje też kalendarza imprez, z którego korzystamy i wysyłamy zaproszenia.

Nawet jeśli ktoś by chciał przejść z endo na webike to na endo ma już zapewne kilka tysięcy km i związaną z tym całą historie różne zdjęcia ciekawe opisy, więc gdyby webike oferował przejście z całą historią to myślę, że wcześniej znalazłby się ktoś chętny. Choć na razie to dla mnie jest zbyt ubogo. Nie wiem kiedy ostatni raz używałeś endomondo, ale może warto przetestować ponownie bo być może nie do końca poznałeś ten program i jego wszystkie zalety.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/06/10 11:02 #16203

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
Wygląd aplikacji to indywidualna sprawa i kwestia gustu. Transmisji danych przy WeBike nie włączam. Dla mnie Endo jest przeładowane wszystkim i tak naprawdę większość opcji w nim nie potrzebuję. WeBike jest tak proste, że po dwóch minutach każdy ma wszystko obcykane ;) Z Endo jest też trochę tak, że jest najbardziej znane i wszyscy go mają, a wszystko inne co nowe z góry jest skreślane bo przyzwyczajenie do Endo zostaje. Ja zostaję przy WeBike chyba, że znajdę coś jeszcze lepszego dla mnie.

Więcej o Endomondo 2014/06/10 10:05 #16198

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Pietrek znalazłem przyczynę..... nie zakumała mi transmisja danych wymagana w tym programie.... zresetowałem telefon, włączyłem transmisje danych i teraz trybi.... ale i tak wolę endunio.... nawet wizualnie jest ładniejsze :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Więcej o Endomondo 2014/06/10 08:48 #16192

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Zawsze można dopisać do tematu więcej o endomondo i webike ;)
Niestety dziś rano nie pobawiłem się bo w ogóle nie ruszyło, tak jak u Marcina, ale wiem już co jest chyba przyczyną, z tego co zdążyłem się zorientować jest nią opóźnienie startu, przetestuje w drodze powrotnej, ale wynikało by z tego że aplikacja jest niedopracowana. :unsure:
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/06/09 23:07 #16177

  • schabik
  • schabik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 143
  • Otrzymane podziękowania: 81
  • Oklaski: 1
Tak na marginesie, to jest temat o Endo, a nie o WeBike.

Słuszna uwaga ;) sorki, nie pomyślałem. Panie "matołek" można to jakoś naprawić?? Przenieść te posty w nowy temat?? Nabroiłem :(

Więcej o Endomondo 2014/06/09 22:27 #16171

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Bebiko :P zainstalowane jutro przetestuje się obydwie na raz :woohoo: jak na razie pierwsze wrażenia to dość ubogo to wygląda.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Więcej o Endomondo 2014/06/09 22:15 #16170

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Jak to mawiał Voltaire- Lepsze jest wrogiem dobrego. ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Więcej o Endomondo 2014/06/09 22:13 #16169

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Endo to bardzo dobry program :)
Wymaga odrobiny doświadczenia i wyrobienia sobie kilku drobnych nawyków. Na początku trzeba czasem zapłacić frycowe, ale szybko się to pokonuje.
W ubiegłym roku zapisałem wszystkie swoje treningi i od wielu miesięcy nie miałem żadnych poważniejszych problemów. Jeśli miałem, to zawsze okazywało się, że ostatecznie z mojej winy.
Np. ostatnio Endo przestało transmitować mi bezpośrednio trening na 91 km. Powód: skończył mi się miesięczny limit na transfer. Ale nic się nie stało, bo natychmiast po podłączeniu komórki do kompa Endo wrzuciło do sieci pełną dokumentację.
Endo to naprawdę dobry i sprawdzony program :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Więcej o Endomondo 2014/06/09 21:39 #16164

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
a mi się już nie podoba ta aplikacja :) nie zatrybiła mi w telefonie mimo zalogowania, potwierdzenia itd itd....wszystko włączone w telefonie a trasa 0 km :) dobrze że na drugim aparacie miałem odpalone niezawodne endo. wole moje endunio :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Czas generowania strony: 0.351 s.