Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/gsr.matemato.ehost.pl/media/kunena/attachments/legacy/images/1.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizator na kolana

O:Stabilizator na kolana 2015/07/12 15:26 #24659

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Odkopałem stary temat, gdyż nalazłem kilka ciekawych artykułów na temat prawidłowych ustawień siodełka, długości korb w rowerze, a także jak uniknąć kontuzji kolana:
porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,dobor-dlugosci-korb-podstawy
porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,zdrowie-jak-unikac-kontuzji-2:1
porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,jego-wysokosc-siodelko:3
Co ciekawe artykuły są dość leciwe, ale myślę że wciąż aktualne. :)
do pomiarów kąta ugięcia kolana, nie potrzeba kątomierza jak to jest pokazane w artykule. Wystarczy zdjęcie, które potem zmierzymy kątomierzem na ekranie naszego komputera za pomocą narzędzia kątomierz w tym programie:
www.dobreprogramy.pl/PicPick,Program,Windows,35201.html
Uwaga instalator dobre programy, próbuje przy okazji instalacji programu zainstalować "upierdliwe programy - reklamiarze itp." wiec odradzam bezmyślne klikanie dalej przy instalacji !



Przykład pomiaru


Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD

O:Stabilizator na kolana 2012/09/11 22:02 #5551

  • groovebuterz
  • groovebuterz Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Oklaski: 0
Kurczę pieczone teraz już wiem, jakie błędy popełniam i faktycznie od tego może mi dokuczać kolano. Bardzo dziękuję za wskazówki:)

O:Stabilizator na kolana 2012/09/11 20:56 #5543

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Być może jesteś tego świadoma, a być może nie, ale wielu ludzi popełnia błąd nadmiernie obciążając kolano, co prowadzi do kontuzji. Niestety kontuzje spowodowane przeciążeniem lubią się odnawiać podczas wysiłku.

Pierwszym objawem, najczęściej jest uczucie ucisku w kolanie a następnie bólu. Ponieważ rower dość mocno obciąża kolana, warto pamiętać o:

:) Stopniowaniu wysiłku, zarówno w ciągu sezonu, dnia, jak i pomiędzy postojami na trasie.

:) Sezon powinno się zaczynać od lekkich i krótkich wyjazdów a w okresie zimowym warto kolana wzmacniać przez ćwiczenia, jak krążenie kolan stojąc i półprzysiady. Jeśli masz kontuzję, to nie polecam pełnych przysiadów, a jedynie do kąta prostego z odciążaniem kolan w postaci trzymania się barierek lub drabinek. Jeśli poczujesz ucisk lub ból, natychmiast zaprzestań ćwiczeń, bo pogłębisz kontuzję.

:) Nigdy po postoju nie wolno ruszać z tzw. kopyta, ale spokojnie, najpierw powoli i na lekkich przełożeniach, a później dopiero nieco mocniej, jak już się organizm dobrze rozgrzeje. Jeśli jeździsz w towarzystwie, nie ulegaj presji i jedź własnym tempem.

:) Jeśli poczujesz na rowerze ucisk w kolanie, warto na trochę zejść z roweru i go poprowadzić, zwłaszcza pod górę. Można też później nieco bardziej pedałować drugą, niebolącą nogą.

:) Warto wozić ze sobą maści i żele rozgrzewająco-przeciwzapalne i smarować kolano, gdy czujesz ucisk.

:) Koniecznie sprawdź, czy masz poprawną geometrię roweru, a w szczególności ustawienie siodełka. Siodełko powinno być tak wysoko, aby noga podczas pedałowania prawie się prostowała. Nie może prostować się całkowicie, choć to już o wiele lepsze niż kolana mocno ugięte.

Na razie to tyle, co przyszło mi na myśl - może się przyda, a może nie, ale postanowiłem napisać.

Pozdrawiam :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

O:Stabilizator na kolana 2012/08/26 22:23 #4966

  • groovebuterz
  • groovebuterz Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Oklaski: 0
bardzo dziękuję:)

O:Stabilizator na kolana 2012/08/26 21:54 #4965

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
heheh jak wszystkim :) To pozostaje mi życzyć zdrówka :P

A jeżli chcesz próbować z maściami to wg mnie jeszcze lepsza jest maść końska tylko trochę śmierdzi :P
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Stabilizator na kolana 2012/08/26 21:46 #4963

  • groovebuterz
  • groovebuterz Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Oklaski: 0
Miałam uraz, ale drugiego kolana, a z nim jest ok. do lekarza pójdę w ostateczności, bo jakoś nigdy nie pomagają mi:/

O:Stabilizator na kolana 2012/08/26 21:41 #4962

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Miałaś kiedyś jakiś uraz kolana, że tak ci wysiada?
Może lepiej wybrać się do lekarza i coś on pomoże, chociaż sam ich unikam :P
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Stabilizator na kolana 2012/08/26 20:20 #4961

  • groovebuterz
  • groovebuterz Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Oklaski: 0
Hmm stosowałam naproxen, ale może maść benguy byłaby bardziej pomocna. A nogi aż tak nie forsuje, bo zaczynałam od małych dystansów i stopniowo je zwiększałam właśnie po to by nie było takich sytuacji.

O:Stabilizator na kolana 2012/08/26 16:35 #4955

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A dlaczego od razu stabilizator? Jeśli nie było kontuzji po co się w tak mlodym wieku obarczać jakimiś usztywniaczami które wg mnie tylko przeszkadzają i ograniczają krążenie.
Ja zacząłbym od maści rozgrzewających typu benguy czy tego typu.
A może wystarczy dać nodze nieco odpocząć a nie od razu forsować.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Stabilizator na kolana 2012/08/18 20:48 #4870

  • groovebuterz
  • groovebuterz Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Oklaski: 0
no właśnie ja nie wiem o jaki mi chodzi, bo nie za bardzo się na tym znam. Może taki, jak na zdjęciu byłby dobry? Muszę po prostu odciążyć kolano.
Załączniki:

O:Stabilizator na kolana 2012/08/18 09:30 #4863

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
witam ja mam stabilizator na kolano leży w szafie.tylko nie wiem o jakim mowa bo ja dostałem go po operacji kolana.więc może foto wstaw jaki cie interesuję i jak będzie taki sam to oddam w dobre ręce.
Łotrus

Stabilizator na kolana 2012/08/18 00:04 #4862

  • groovebuterz
  • groovebuterz Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Oklaski: 0
Trochę w tym sezonie zrobiłam km na rowerku i ostatnio zaczęło mi wysiadać kolano, myślę nad kupnem stabilizatora, ale nie wiem czym się kierować w wyborze. Mógłby mi ktoś doradzić w tej kwestii?
Czas generowania strony: 0.212 s.