Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 14 kwietnia 2019 - Plan na niedzielę

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 14 kwietnia 2019 - Plan na niedzielę

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2019/04/17 10:52 #32114

Matołek

Matołek Avatar



Czas najwyższy na małe podsumowanie niedzielnej przejażdżki do Świecia :)

Nie jest tajemnicą, że wszystkie parametry wycieczki ustawiłem dla zadowolenia żony i mam cichą nadzieję, że mi się udało :silly: Chciałem, aby w końcu mogła zajrzeć do Świecia i spędzić niedzielę wspólnie z mężem. Ja z kolei potrzebowałem spokojnego rozprężenia mięśni po sobotniej, mocnej terenówce, miłej, towarzyskiej przejażdżki i zadowolonej żony u swego boku :serce:

Na starcie pojawiła się sześcioosobowa ekipa w składzie:

:ok: Aneta
:ok: Monika
:ok: Andrzej 62
:ok: Hardy
:ok: Pieter
:ok: Matołek

Sympatyczny skład i miła niespodzianka, bo jak się okazało Aneta z Hardym i Andrzejem dołączyli w ostatniej chwili, choć mieli inne plany :) Jak to się mówi - w kupie zawsze raźniej :woohoo:

No to ruszyliśmy, najbardziej lajtową i najkrótszą trasą, jaką udało mi się ułożyć do Świecia :silly: Jechało się leciutko i przyjemnie. Po drodze postój na relaks i przyjemności.

W Świeciu postanowiliśmy dobrze zjeść :laugh: A gdzie dobrze się zjada? - w restauracji oczywiście :woohoo: No to hajda na Restaurację Stare Miasto, ale tam pełna obstawa i rezerwacja :unsure: ale polecili nam Stylową :whistle:

W Stylowej wolne stoliki są. Krótka debata i decyzja o wejściu do środka, bo na zewnątrz wieje. Noo i tu pierwszy zgrzyt, bo pan kelner wyszedł wskazać nam wyrwikółka, które nie dość, że za rogiem, to jeszcze cztery, a nas szóstka :S Na szczęście po krótkiej rozmowie znalazł się kompromis i mogliśmy zasiąść do stołu.

A w Stylowej całkiem stylowo :woohoo: Poczułem się więc trochę niedopasowany. Przydałby się chociaż jakiś krawat :P

Podano do stołu, ale wygląd dań zdecydowanie nie wpisywał się w wystrój wnętrza. Niestety tak samo było też ze smakiem. Ot - zwykły, smażony kotlet z ziemniakami z wody, w której spędziły chyba kilka godzin. Surówki też zwykłe. Wszystko to pasowało mi raczej do budki nad morzem z napisem "domowe obiady" :S niż restauracji z tak wymowną nazwą. Całe szczęście, że nikt nie zamówił zielonego kurczaka, którego tak polecał kelner :sick: W każdym razie już wiem, gdzie na obiad nie jechać - do Stylowej w Świeciu :unlike:

...

Najedzeni - czas więc na powrót. Rozpoczęła się walka z wiatrem, ale to niestety parametr, którego nie da się tak zaplanować, aby było dobrze na całej trasie, jeśli powrót ma być na własnych kołach. Tempo spadło, morale chyba też, zwłaszcza, że czekał nas kawałek drogą krajową, która tego dnia wydawała się być bardziej ruchliwa, niż zazwyczaj. Na szczęście ten nieprzyjemny, motoryzacyjny akcent w miarę szybko się skończył i od skrętu na Sartowice, naszym przeciwnikiem pozostał tylko wiatr :)

....

Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie spędzone, niedzielne popołudnie w sympatycznym gronie. Jak zawsze było miło, pomimo przeciwności, z którymi dzielnie się zmagaliśmy :ok:

Na pamiątkę mała galeria fotek, do której serdecznie zapraszam :)

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję - do zobaczenia :ok:







Załączniki:
2019/04/14 15:25 #32089

Matołek

Matołek Avatar

Pozdrowienia ze Swiecia, tym razem w kolorze ;)




Załączniki:
2019/04/14 10:27 #32088

Matołek

Matołek Avatar

Potwierdzam miejsce i godzinę startu: Lidl ul. Kraszewskiego - 12.07 :)

Na chwilę obecną startują:

:) Monika
:) Pieter
:) Matołek

Jak ktoś ma ochotę się przewietrzyć, zapraszamy na całość lub wspólny start :ok:

Do zobaczenia :silly:
2019/04/14 09:58 #32087

Matołek

Matołek Avatar

No to trzeba by ustalić szczegóły, bo godzina robi się późna :silly:

Ustaliłem z Moniką co następuje:

:woohoo: Start o 12.07 spod Lidla przy Kraszewskiego.

:woohoo: Cel - Świecie nad Wisłą. Być może poszukamy tam jakiejś jadłodajni, ale niekoniecznie (do ustalenia po drodze).

:woohoo: Nawierzchnie - 97% asfaltowe, 2% betonowe, 1% inne :) (znane i utarte szkaki :))

:woohoo: Tempo bardzo spokojne, dostosowane do zadowolenia mojej żony :serce:

:woohoo: Dystans - około 60 km

:woohoo: Jeśli będą chętni, możemy w drodze powrotnej zahaczyć punkt widokowy w "Rezerwacie Grabowiec"

UWAGA! Stawiamy się na miejsce zbiórki, jeśli ktoś jeszcze zadeklaruje swój udział :)

Pozdrower :silly:
2019/04/14 09:17 #32086

Monika

Monika Avatar

Ja jestem chętna :kiss: Oczywiście na lajt, nie na propozycję Icemana :laugh:
2019/04/14 00:34 #32085

iceman150

iceman150 Avatar

Ja jutro z małym jedziemy w lasy testować nowy sprzęt ok 10. Jeśli chce ktoś dołączyć to o 10 możemy się spotkać pod wiatą koło Castoramy. Tempo raczej zdecydowane.
2019/04/13 20:03 #32084

Matołek

Matołek Avatar

Jeśli wierzyć wróżkom pogodowym, to jutro ma być cieplej niż dziś i nieco dłużej słonecznie. Czy jeśli będzie w miarę ładnie, to znajdą się chętni na jakąś lajtową niedzielną przejażdżkę? Pisząc "lajtową" mam na myśli twarde nawierzchnie i w miarę spokojne tempo. Może do Chełmna, może Świecia, a może nad jakieś jeziorko? Jak znajdą się chętni, to wrzucę jakieś konkretne propozycje.

Wyjazd niekoniecznie w godzinach porannych. Najlepiej 11+ :)

Pozdrower :silly:
Czas generowania strony: 0.218 s.