Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/11 09:39 #14128

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Citas napisał:
Czy ten pomysł jest nadal aktualny?
Nie ukrywam, że korci mnie taki wypad.

No sorry Citas, ale nie tym razem. Pogoda co prawda kusi, ale w momencie, kiedy odwołałem wyjazd postanowiłem zapełnić weekend innymi obowiązkami (kiedyś trzeba się wykazać, żeby kiedyś bezkarnie jeżdzić :laugh: :laugh: :laugh: ).
Ale wszystko przed nami :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/09 15:11 #14102

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
sldtwa napisał:
sam nie wykluczam, że być może przelecę w sobotę całą trasę bez noclegu (oczywiście bez atrakcji). Jeśli tylko pogoda pozwoli.
Czy ten pomysł jest nadal aktualny?
Nie ukrywam, że korci mnie taki wypad.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/09 13:19 #14096

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Pisząc myślałem o sobocie 26.04. Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi,że następna to już Wielka Sobota. Chociaż wyprawa też wielka.
Przypuszczam, że w tzw. Długi Weekend dużo ludzi ma inne plany, w tym wyjazdowe. Dlatego może 26?!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/09 12:21 #14095

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Kurde... dopiero dzisiaj przeczytałem ten wątek :( Chętnie bym się dopisał do listy.
Jakby jakaś modyfikacja trasy i wyjazd ten weekend, to jadę :)

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/09 07:43 #14091

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
może i dobrze że nie wyszło tym razem :) co się odwlecze to nie uciecze jak mawiają :))) zawsze jest więcej czasu na dopieszczenie szczegółów.....a w moim przypadku zaczął i tak wisieć wyjazd na włosku.... muszę zasięgnąć porady lekarza, bo albo starość mnie dopadła :P albo muszą mi do miednicy jednak zaglądnąć bo coś mnie dziwnie boli......więc na spokojnie do następnego :) i Kierowniku na następny wyjazd może uda się dokoptować więcej osób :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 21:51 #14087

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
:) Następna sobota to Wielka Sobota, a niedziela to Wielkanoc,więc chyba nic z tego :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 21:37 #14086

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Poczekajcie do następnej soboty! Nawet jak nas będzie kilku postaram się pomóc z noclegiem nie angażując oficjalnych instytucji!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 21:26 #14084

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Bartek, pewnie, że można, sam nie wykluczam, że być może przelecę w sobotę całą trasę bez noclegu (oczywiście bez atrakcji). Jeśli tylko pogoda pozwoli.
Ale w wersji, którą zaproponowałem wymaga ona 10-15 uczestników, żeby ludzie, którzy specjalnie dla nas przyjdą do pracy w sobotę i niedzielę mieli poczucie sensu. Chyba rzeczywiście za wcześnie wyskoczyłem z tym pomysłem :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 21:18 #14081

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Chyba jestem jednym z niewielu zadowolonych z odwołania :) :) :) !

Pewnie, że innym razem. Tylko w takim terminie, gdy będę na miejscu! Bo pomału czas ucieka :(
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 21:16 #14080

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
A ja bym sie przejechal. Z czym konkretnie jest problem??? Przeciez jest sporo czasu zeby cos zmodyfikowac. Mi tam wystarczy ognisko i spoko ekipa - nie potrzebuje wygod a atrakcje zapewni mi przyroda. Panie Andrzeju - przeorganizowac plan i jazda. Trasy chyba wiele nie trzeba modyfikowac:)
Amor patriae nostra lex

ODWOŁANIE - 12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 21:01 #14079

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Kochani!
Wiem, że wielu rozczaruję, ale zmuszony jestem odwołać sobotnio-niedzielną wyprawę nad Jeziorak.
Wydaje się, że popełniłem falstart i chyba przeceniłem Wasze rozjeżdżenie proponując 200 km trasę na najbliższy weekend.
Wiem, że to duży zawód dla tych, którzy się wpisali, ale niestety jest nas za mało.
Wyprawa, którą zaplanowałem wymusiła dodatkową pracę wielu osób.
Ponieważ jest przed sezonem, więc zarówno pracownicy IT w Iławie, jak i pracownicy Ośrodka Szkoleniowego i Przystani kajakowej nie pracują w soboty i w niedziele.
Jeśli zdecydowali się dla nas przyjść do pracy,to powinniśmy uszanować ten gest.
Sorry, moja wina. Raz jeszcze przepraszam zawiedzionych.
Pomysł trasy pozostawiam do wykorzystania dla innych w przyszłości.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/08 11:44 #14055

  • Daniel
  • Daniel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Zrobię wszystko aby się wyrobić z pracą do piątku i móc weekend spędzić z Wami ;)

Więc póki co piszę się na wyjazd !

Pozdrawiam

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 23:45 #14049

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Lista na poniedziałkowy wieczór:

pieter :laugh:
MarcinHD :laugh:
Wojtino :laugh:
Decybel :laugh:
sldtwa :laugh:
citas :laugh: (sobotnio)
Gall :laugh: (sobotnio)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 22:23 #14048

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Nieco zmodyfikowana sugestiami Piowiniego i wymogami czasu trasa:
www.endomondo.com/routes/320034279

Nadmiar atrakcji drugiego dnia nie pozwoli nam na obijanie się, a i tak planuję, że będziemy w domu dopiero ok. 19.30, ale w obecnych warunkach jest to już do przyjęcia.

Generalne punkty programu:
I dzień
Żwawo lecimy do Iławy.
Zwiedzamy, dostajemy upominki, mapy, przewodniki.
Jedziemy zerknąć na rzeźby,których jesienią zabrakło nam w Kamieńcu Suskim.
Wskakujemy do kajaków. Pływamy.
Zawijamy do Chmielówki. Ognisko. Piwko. Spanko. Oczywiście po drodze podglądamy zwierzątka, wąchamy kwiatki i robimy inne właściwe w takich przypadkach rzeczy.
II dzień
Pobudka. Lekkie śniadanko (np. jajeczniczka).
Ci którzy chcą wziąć udział w niedzielnej mszy św. (wszak to niedziela Palmowa) jadą o 7:30 do zabytkowego gotyckiego kościoła z 1330 roku w Borecznie. Inni mogą poleżakować pół godziny dłużej. Wyjeżdżają o 8:00.
Po drodze oglądamy zabytkowe kościółki w Borecznie i Dobrzykach, podziwiamy urokliwe Siemiany (czas na drugie śniadanie jeśli ktoś zabrał). Następnie dojeżdżamy do jeziorka Parkun "skąd Osa wypływa" zanim dotrze do naszego Zakurzewa.
Wpadamy na dłużej do okazałego zamczyska kapituły pomezańskiej w Szymbarku.
Czynię starania, żebyśmy po zwiedzaniu mogli w pobliżu rozniecić ognisko i posmażyć kiełbaski,które nam jeszcze zostały.
Lecimy do Kamionki nad jezioro Slim i oglądamy jeden z trzech na świecie ośrodków szkolenia kapitanów żeglugi morskiej z miniaturami (1:16 i 1:24) największych kontenerowców i zbiornikowców oraz wykonanych w tej samej skali wejść do najtrudniejszych portów świata. Mamy na to tylko 30 minut więc: biegiem!
Dalej już piorunem na Laseczno - Kisielice (sympatycznych strażaków chyba nie damy rady odwiedzić) - Limża - Szynwałd - Rogóźno - Kłódka i... do domu. Zakładam, że kolację zjemy w domu ok. 20.00 :laugh:
Tak z grubsza wygląda program naszej wycieczki.
Wycieczka nie wymaga jakichś szczególnych umiejętności, poza oczywiście umiejętnością jazdy na rowerze ze średnią prędkością 15-18 km/h przez kilka godzin. Jak widzicie wymagania są minimalne :laugh: :laugh: :laugh:

I jeszcze na zachętę:





A, jeszcze uwaga:
Dla zainteresowanych wcześniejszym powrotem oraz niepewnych swoich możliwości informuję, że przez większość trasy (od 60 do 150 km) będzie możliwość ewentualnej "ewakuacji" przy pomocy kolei żelaznych.
Z Iławy do Grudziądza istnieją dogodne połączenia z przesiadką w Jabłonowie,które pozwalają nam w ciągu 1 do 2 godzin znaleźć się w domu.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 20:07 #14042

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Podobnie jak Citas nie mogę być z Wami w niedzielę, dlatego rozważam wariant sobotni. Na przejazd do Iławy i z powrotem do Grudziądza na "kole" jeszcze mnie nie stać więc muszę przemyśleć formę swojego udziału.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 20:00 #14041

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Citas napisał:
Ja niestety mam wolną wyłącznie sobotę. Zatem prawdopodobnie pojadę z Wami do Iławy i wrócę do domu.

Dobre i to. Jakbyś chciał dłużej z nami pobyć możemy przygotować Ci wariant powrotu koleją. Są duże możliwości. W 1-1,5 h można być w domu :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 19:37 #14040

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Ja niestety mam wolną wyłącznie sobotę. Zatem prawdopodobnie pojadę z Wami do Iławy i wrócę do domu.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:37 #14037

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ok, ok, ok, wiem, "UMAWIALNIA nie jest na pogaduchy", sorry.
Już wracamy do tematu:

Aktualna lista chętnych:
pieter :laugh:
MarcinHD :laugh:
Wojtino :laugh:
Decybel :laugh:
sldtwa :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:34 #14036

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ewellka napisał:
Niestety zapisać się nie zapiszę, bo nie dała bym rady. w porównaniu do Was to jestem amatorką i wymiękam.

No to niestety, pomoc nie przysługuje... Musisz sama popracować, w końcu gdzieś musisz złapać tę formę, żeby z nami jeździć, no nie? :laugh: Przyjemności :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:27 #14035

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Wyzwolić :) Do zrobienia jest niewiele. Umyć okna, wytrzeć kurze, odkurzyć, wytrzepać dywany, wyczyścić kafelki w łazience :) i wiele wiele innych drobnych porządkowych spraw, jak to bywa w przed świątecznym sprzątaniu :(

Niestety zapisać się nie zapiszę, bo nie dała bym rady. w porównaniu do Was to jestem amatorką i wymiękam.

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:19 #14034

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ewellka napisał:


Mnie!!!!Plissss.....

Zapisać czy wyzwolić? :laugh: Domyślam się, że wyzwolić :laugh:
Sprecyzuj, co jest do zrobienia; rozpatrzymy :laugh: :laugh: :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:15 #14033

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
piowini napisał:
Autobus i z it po Kociewiu.

Dzięki piowini za cenne porady; będą wzięte pod uwagę przy ustalaniu szczegółów. Dogaduję aktualnie kwestię zwiedzenia Ośrodka Szkolenia Kapitanów.
A co do Twojej sytuacji, to rozumiem; wiadomo "słowo droższe pieniędzy", ale żeby autobusem!!! Bój się Boga! :evil: :evil: :evil:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:08 #14031

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
sldtwa napisał:
Kogo jeszcze oprócz Matołka trzeba "wyzwolić" pracami domowymi? :)

Mnie!!!!Plissss.....

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 18:06 #14029

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
sldtwa napisał:
No to zakładamy listę chętnych:
pieter :laugh:
MarcinHD :laugh:
Wojtino :laugh:
Decybel :laugh:
sldtwa :laugh:
Jest dobrze chłopaki, jest dobrze :)
Kogo jeszcze oprócz Matołka trzeba "wyzwolić" pracami domowymi? :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

12-13 kwietnia - Dokoła Jezioraka - mocne otwarcie sezonu 2014/04/07 16:15 #14025

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Decybel napisał:
.ją też dopisuje się do listy

Hej Decybel, ale do listy mającej wyzwolić Matołka ze sprzątania przedświątecznego (mamy go wtedy w naszej grupie), czy do listy wypadowej, a może oba warianty ???
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.314 s.