Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać?

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/07 11:37 #14004

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
A jak będziecie niedaleko Jezioraka, na północny zachód od Iławy to zajrzyjcie nad jezioro Slim, miejscowość nazywa się Kamionka. To tam jest Badawczo Szkoleniowy Ośrodek Manewrowania Statkami, o którym wspominałem. Jest zaznaczony na "kisielickiej" mapie. Moim zdaniem warto. No i kanał przeprowadzony groblą nad jeziorem. Ale to już trochę dalej.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 22:34 #13996

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
To była bardzo miło spędzona sobota, świetna trasa, znakomita organizacja, ujmująca gościnność strażaków w Kisielicach (trzeba będzie Ich jeszcze kiedyś odwiedzić).Dzięki za miłe towarzystwo na liczniku pokazało 116km. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 21:00 #13984

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
A mi chodzi po głowie małe szaleństwo. 201 km. Do Iławy - nocleg nad Jeziorakiem, ognicho itd.(zaklepuję miejsce na 85 km), w niedzielę dalej wokół Jezioraka i do domu (drugiego dnia 116). Jeśli tylko pogoda pozwoli, to postaram się skrzyknąć jakiś małą ekipę. Będziesz żałował :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 20:49 #13983

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Mam. Zabrałem bo leżały i sądziłem, że już nikt nie tego zabrać. A szkoda było zostawić! :)
Jak trzeba to podrzucę, albo do następnego razu. Od razu informuję, że w najbliższą sobotę jadę na wycieczkę :) autobusową :( organizowaną przez it. Z rowerowania w tym dniu nici.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 20:43 #13982

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Jeśli masz kilka to chętnie skorzystam, bo mi się jakoś nie dostał :lol: :lol: :lol:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 20:40 #13980

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
W uzupełnieniu informuję, że mam parę książek i czasopism o turystyce rowerowej. Jeżeli ktoś zainteresowany - udostępnię.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 20:01 #13967

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Nie miałem szczęścia, chętnie przeczytam lub przejrzę to o krainie bizonów!
Był jeszcze jeden przewodnik, wiem kto ma i już się ustawiłem w kolejce o przeczytanie. Ja mam mapę i o gminie Kisielice. To o gminie nawet kilka egzemplarzy, jeżeli ktoś zainteresowany - przekażę.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 16:17 #13943

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Jest to trochę bardziej skomplikowane :laugh:
Każdy na pewno dostał mapę z trasami rowerowymi.
Album (ten duży) był jeden, więc przeznaczyliśmy go dla Stowarzyszenia. Krainę Bizonów i Przewodnik po gminie Kisielice podzieliliśmy między uczestników. Jeśli masz oba, toś szczęściarz :laugh: :laugh: :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 13:54 #13926

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Przejrzałem zdobyczne materiały promocyjne, którymi nas wczoraj obdarowano. Trafił mi się duży folder Gmina Kisielice, bardzo dobra mapa Kanał Elbląski i okolice, oraz rewelacyjna książeczka Rowerem po krainie bizonów. Trzeba przyznać, że potrafią się promować i mają co pokazać.
W związku z w/w materiałami mam pytanie, czy wszyscy dostali książki Rowerem po krainie bizonów, czy też oferta była bardziej zróżnicowana?

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 12:33 #13921

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Wrażenia z sobotniej wyprawy udowodniły, że czasem warto zwlec się z wyra nieco wcześniej. Śpiochy zbyt dużo świata niestety nie zobaczą :woohoo: Rano było tylko 2 stopnie, a na miejscu zbiórki już 6, więc sakwy zaczęły się szybko wypełniać. Przez cały dzień słońce, widoki i niesamowite kolory. Grupa była bardzo zwarta, z dobrym tempem i dzięki temu, nie ujmując zdolnościom kierowniczym Kierownika, wszędzie byliśmy na czas. Czułem tę konfrontację naszego kręcenia z przeglądanym przez Kierownika grafikiem, ale trzeba to jednoznacznie podkreślić: trasa, atrakcje i czas przejazdu były doskonale opracowane, a ciepłe, gościnne przyjęcie naszej grupy przez mieszkańców Kisielic było bardzo sympatycznym akcentem. O, jak miłe jest uczucie, że wszystko się dzieje, a uczestnikom pozostaje na uwadze tylko jazda :laugh: !
Za ten luz i wspaniałą wycieczkę serdecznie dziękuję uczestnikom, Kierownikowi i Marysi O.

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/06 11:20 #13914

  • Marysia O.
  • Marysia O. Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 366
  • Oklaski: 32
Ponieważ w wątku pojawiła się moja osoba chciałabym również ("z pewną taką nieśmiałością":)) zabrać głos. Tak, pomysł trasy był mój, ale bezpośrednie kierownictwo zostało powierzone sldtwa. Więc to żadna sztuka prowadzić wyprawę rowerzystów na odległość, jeśli wśród nich ma się swojego człowieka. W dodatku takiego, co przypilnuje czasu co do minuty:)...Jak on to robi ...Nie wiem:)
Cieszę się, że wypad był udany, że dopisała pogoda. Takiego lazurowego nieba jeżdżąc rowerem po Górnym Śląsku niestety nie zobaczę. Więc zazdroszczę.
Pozdrowienia dla wszystkich uczestników "Jeszcze jednej 100..." i dla wszystkich grudziądzkich rowerzystek i rowerzystów zaglądających na GSR.:)

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/05 23:38 #13901

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Również chcę podziękować wszystkim, a przede wszystkim Marysi O. To prawdziwa sztuka pokierować dzięwięcioma rowerzystami na odległość!
Z wyprawy jestem zadowolony pomimo uczucia, że w nogi nieco się pode mną uginają. Mam nadzieję, że od nadmiaru wrażeń.
Zaskoczyła mnie gościnność strażaków z Kisielic i sympatyczne zainteresowanie osób obecnych na festynie, gdzie spożywaliśmy grochówkę.

A tak w ogóle to czas spać a nie ślipia wpatrywać w ekran komputerów! To prawie już jutro!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/05 22:58 #13900

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego wypadu i zachęcam do przyjrzenia się niebu, które dziś było nad nami... Włoski lazur może się schować :)

Zdjęcia Marcina
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/05 21:42 #13894

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Fragment tekstu w pierwszym nawiasie jest trochę pokręcony i powinien brzmieć:
Dziękuję Marysi O. (wszelkie skojarzenia dot. ograniczenia nazwiska do jednej litery są nieuzasadnione i należy je traktować jako zwykłe naśladownictwo)
Za pomyłkę przepraszam
Wiesiek

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/05 21:29 #13893

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Dziękuję Marysi O. (wszelkie skojarzenia dot. ograniczenia nazwiska do jednej litery nie zawierają oczywiście żadnego podtekstu; są tylko zwykłym naśladownictwem)za świetne przygotowanie trasy, Andrzejowi za zdumiewająco perfekcyjne poprowadzenie wyprawy (nad jeziorem Kuchnia mieliśmy być planowo o 15.55 i byliśmy dokładnie o tej godzinie i to co do minuty, czyli punktualnie jak przedwojenna kolej), Marcinowi za zdjęcia i wszystkim uczestnikom za sympatyczne towarzystwo.
Strażacy i władze gminy na medal, a po wyprawowym obżarstwie nie mam ochoty na kolację.
Wiesiek - Gall (kiedyś Anonim)

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/05 20:34 #13891

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
i ja także bardzo dziękuję :) było super.........
a tu link do zdjęć... plus.google.com/photos/104684748472709649788/albums/5998875804041627729?authkey=CIuDqKmU4YDcMw


gdyby coś nie działało proszę o info i do następnego :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, pieter, sldtwa, Gall, Citas

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/05 20:32 #13890

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Sam nie wiem od czego zacząć.
To był chyba najlepszy z tegorocznych wypadów. Dobrze zaplanowany przez Marysię O., która choć sama jechać nie mogła, starannie przygotowała szczegóły trasy.
Pogoda praktycznie idealna. Rześki poranek, lekki przeciwny wiatr w pierwszej części trasy, pełne słońce, między godziną 12-15 temperatura w okolicach 18-19 st. C.
Powiem krótko: chłopaki z kisielickiego OSP spisali się na medal. Zorganizowali ognisko, jakie tylko prawdziwy strażak potrafi rozpalić. Przygotowali pełną infrastrukturę, naparzyli kawy, obdarowali upominkami. W końcu zaprosili na festyn,gdzie uraczyli nas smaczną grochówką z wkładką, którą zjedliśmy, chociaż każdy z nas był już po paru upieczonych na ognisku kiełbaskach (a Pieter nawet po marynowanej piersi z kurczaka i ciachu z kremem, w które zaopatrzyła go troskliwa żona) :laugh:
W trakcie pieczenia kiełbasek odbyła się również bardzo udana degustacja czteroletniego "różańca" przygotowanego przez Piowiniego.
Wszyscy uczestnicy dostali świetne mapy tras rowerowych obszarów obejmujących teren od Zalewu Wiślanego (Elbląg), aż za okolice Iławy, Lubawy i pobliskiego Grudziądzowi Łasina oraz przewodniki tras rowerowych po Warmii.
Do tego piękny album z atrakcjami turystycznymi Warmii i Mazur.
Album, kilka map i okolicznościową pamiątkę z okazji 125 rocznicy OSP przekazaliśmy naszemu Stowarzyszeniu, jako zaczątek biblioteki oraz sali turystycznych trofeów.
Szczere podziękowania dla pana Romana Czyżewskiego z UM w Kisielicach oraz pana komendanta OSP Bogdana Podgórskiego.

W całym wydarzeniu uczestniczyli:

Mateo :laugh:
Citas :laugh:
Łukasz :laugh:
MarcinHD (który ostatnio dodatkowo każe się nazywać Stachem) :woohoo: :laugh:
Gall :laugh:
Piowini :laugh:
Wojtino :laugh:
Pieter :laugh:
sldtwa :laugh:


Pozostaje tylko żałować, że tylko tylu, no i że zupełnie bez dziewczyn. Honorowe uczestnictwo proponuję przyznać pomysłodawczyni Marysi O., której nieobecność uznajemy za usprawiedliwioną :lol: Mapę i przewodnik przekażemy przy najbliższej okazji.

Potem było już tylko radosne rowerowanie do pałacu w Klecewie (zob. zdjęcia), nad jezioro w Kuchni, do Gubin, Leśniewa, Parsk, aż na grudziądzki Rynek, na którym zameldowaliśmy się o 18.31,czyli z 1 minutowym opóźnieniem.
To do następnego...
Marcin - teraz Ty... Dawaj te zdjęcia :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, pieter, MARCINHD, Gall, Citas

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 23:23 #13879

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Jeśli ruszymy punktualnie to ok. 8:45 - 9.00
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 23:10 #13878

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
O której +/- będziecie w Nicwałdzie?
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 21:49 #13867

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Stan na 22:00. Mało nas jakoś, ale liczę, że rano pojawi się co najmniej drugie tyle niezdecydowanych :D
Citas :laugh:
Gall :laugh:
Wojtino :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
MarcinHD :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 20:12 #13866

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Brawo Marcin. Cieszę się, że wracasz na szlak.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 18:21 #13861

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
jadę i ja :) do zobaczenia o 8 na stacji shell :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 17:19 #13858

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
sldtwa napisał:
No to wszystko jasne. Jutro palimy wielkie ognisko i pieczemy kiełbaski w Kisielicach.
Gdzie?
Oczywiście na terenie OSP, z pełnym zabezpieczeniem ppoż :laugh: :laugh: :laugh:
Wszyscy uczestnicy wyprawy otrzymają b. fajną mapę tras rowerowych po Warmii i Mazurach, a najgrzeczniejsi może nawet coś więcej :lol:
Prowiant oczywiście zabieramy z sobą. Kijki do pieczenia zapewnią nam gospodarze.
Aktualny skład:

Citas :laugh:
Gall :laugh:
Wojtino :laugh:
sldtwa :laugh:

pieter :laugh:

No, zapisywać się! :laugh:

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 13:56 #13848

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Cała wyprawa zapowiada się smakowicie. Niestety nakłada się na inne imprezy i "obowiązkowe" uroczystości rodzinne.
No i w związku z tym trudno o jednoznaczną deklarację... .
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

5.04.2014 r. - Jeszcze jedna "100" zanim naprawdę pokażemy na co nas stać? 2014/04/04 12:00 #13845

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ok,Hardy,dla Ciebie egzemplarz specjalny :laugh: a płacić nie musisz, bo mapy są gratis :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.292 s.