Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :)

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/13 22:03 #12381

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Też się chętnie podkleję :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/13 21:38 #12380

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Chętnie wezmę udział :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/13 19:58 #12377

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Kiedy ukazała się propozycja MARCINA HD wypadu w Bory, natychmiast porzuciłem własną,którą własnie miałem zaproponować. Zacząłem nawet skłaniać się do pojechania z Marcinem, chociaż tę trasę (lub zbliżoną) przejechałem w tym roku ok. 8 razy :)
Ponieważ jednak Marcin sam gorąco mnie zachęcił, więc składam moją,jednocześnie zastrzegając, że nie jest ona żadną alternatywą dla propozycji Marcina.
Gdyby jednak propozycja Marcina z jakichś powodów nie doszła do skutku lub natrafiła na obiektywne przeszkody, to proponuję wypad do ruin pałacu Finkensteinów w Kamieńcu, zwanym niegdyś "pruskim Wersalem".
Trasa ma dwa warianty: łatwy i ... jeszcze łatwiejszy. Pierwszy zakłada przejechanie 100-105 km i ewentualny powrót z Kwidzyna pociągiem i drugi - przejechanie 140-150 km.
Wyjazd o 7.00 z parkingu przy stacji Shella (Łyskowskiego/Śrdnicówka/Waryńskiego).
Trasa: Kłódka - Rogóźno - Gubiny - Kuchnia - Czarne Dolne - Klecewo - Trumiejki - Jaromierz - Prabuty - Kamieniec (Finkenstein Palace) - Lubnowy - Prabuty (Obiad) - Kwidzyn (I wariant -zwiedzamy katedrę i muzeum i o 17.01 pociągiem do Grudziądza) - lub "na kołach" do Sadlinek - Wielkiego Wełcza - Mokrego - Lisich Kątów - do Stacji Shella. W sumie ok.145-150 km. Przewidywany zjazd na 18.00-18.30.
Gdyby ktoś był chętny, to zapraszam i jeszcze raz podkreślam: robię to na wyraźne życzenie MarcinaHD :)
Uwaga: z zarządcą majątku ustaliłem, że będziemy mogli bez problemów zwiedzić obiekt. Chętnych namawiam, do wcześniejszego zapoznania się z tym obiektem (choćby w Wikipedii), który niestety 22 stycznia 1945 roku padł ofiarą bolszewickiego barbarzyństwa. Ale jego wielkość jest widoczna nawet w tych ruinach... :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.191 s.