Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :)

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/18 18:26 #12443

  • Gall
  • Gall Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 167
  • Oklaski: 3
Robi wrażenie.

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 22:36 #12442

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22

Mała sztuczka komputerowa z jednym z pomieszczeń. Jak ktoś chce zobaczyć, jak to wyglądało do 22 stycznia 1945 roku to polecam: www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=8659512&postcount=18
Dzięki za wyszperanie starych fotek Kamieńca Marysi O., która buszowała w nim latem :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD, Gall

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 22:24 #12440

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Marcin HD twierdzi, że "zmiana planów świadczy o zachowaniu ciągłości w dowodzeniu" i tego proponuję się trzymać.

Chciałem również dołączyć się do wcześniejszych podziękowań za udaną imprezę. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pietera. Pomysł suszenia bielizny suszarką w kibelku na Orlenie zasługuje na Nobla, tylko jeszcze nie wiem w jakiej dziedzinie.

Wiesiek

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 20:34 #12439

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
matołek napisał:

Ps. Spodziewam się kąśliwych komentarzy jednej z uczestniczek, co do ilości moich zdjęć z jej udziałem, ale co zrobić, skoro wszędzie było jej pełno ;) :P :evil:


...no to muszę Cię rozczarować... :)
...żadnych kąśliwości z mojej strony nie będzie... :woohoo: :evil:

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 17:51 #12438

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Zdjęcia dostępne są dla mających konto na FB i należących do moich znajomych... :woohoo: :evil:
...nigdzie indziej ich nie udostępniam,a wysyłanie ich na Twojego maila trwa wieki... :P

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 17:16 #12437

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Kama napisał:

Foteczki(więcej na FB)...i niech patrzą z zazdrością Ci,którzy nie byli z nami... :evil:

W tym miejscu prośba do Kamy o udostępnienie fotek dla osób, które nie mają konta na FB, lub mając konto nie mają jej w znajomych :whistle:

Pozdrówki :side:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 13:52 #12435

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Miło było sobie dzisiaj zasiąść z herbatką do komputera, by przygotować wczorajsze fotki do publikacji, odtwarzając przy okazji w pamięci ten wczorajszy, magiczny dzień :lol:

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za stworzenie sympatycznej atmosfery, która wpływała na aurę i podnosiła temperaturę, przynajmniej w naszych rowerowych duszach :) Z osobna dziękuję również kierownikowi wyprawy za ciekawe i pomysłowe przygotowanie jej przebiegu :)

Niczego nie żałuję, nawet tej sporej obsuwy, którą perfidnie zafundowaliśmy naszemu kierownikowi :evil:

Zapraszam do oglądania FOTEK.

Ps. Spodziewam się kąśliwych komentarzy jednej z uczestniczek, co do ilości moich zdjęć z jej udziałem, ale co zrobić, skoro wszędzie było jej pełno ;) :P :evil:

Ps2. dzięki Davis za wyjaśnienie swojego komentarza, który ja i tak od początku odebrałem zgodnie z intencją :lol:

Pozdrawiam i niedowiarków zapewniam, że to nie koniec sezonu :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama, sldtwa, MARCINHD, Gall

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 13:46 #12434

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Niestety nie pojechałem, ale za to wyzdrowiałem. Żałuję, że mnie tam nie było, podziwiam za wyczyn, boleję nad Prabutami, że nie widziałem podziemnych wodociągów - ale nie zazdroszczę. Takie odcinki jak dla mnie to trochę dużo, jak do tej pory po ponad 100 - 120 km traciłem przyjemność z rowerowania. No i nie jestem fanem jazdy w ciemności, gdy nic nie widać. Ale może to się jeszcze zmieni.
Osobiście od dłuższego czasu wspominałem o tym, że w te rejony warto pojechać. Przypominacie sobie moje wspomnienia o Szymbarku? Byliście już niedaleko. A tam jest też ciekawie jak i w Kamieńcu Suskim.
Wiosną bym proponował nieco inną trasę od Kwidzyna- szlakiem pieszym zwanym Napoleońskim. Podobno nie wszędzie jest taki przyjazny dla rowerzystów, czasami trzeba się przedzierać trochę krzakami i w zależności od pogody może fragmentami być błocko. Można trochę to wszystko zmodyfikować i po zwiedzeniu Prabut,Kamieńca, Szymbarku, Jerzwałdu (ten od Nienackiego)itd. przenocować w okolicy Iławy - mogę to zorganizować. Byłaby to trasa na dwa dni. A po drodze jest sporo ciekawostek, można np. zahaczyć o Ogrodzieniec, gdzie już prawie nic nie ma ale było ...
Można jeszcze Jeziorak dookoła ... I jeszcze ....
A tak w ogóle - fajnie, że jeszcze rowery są w ruchu. :)
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 13:17 #12433

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Dziękuję pięknie kierownikowi i uczestnikom sobotniej wyprawy. Mimo, że dzień był szary, a popołudnie i wieczór mokre i dżdżyste miało się ochotę jechać i jechać. Kierownik jak zawsze wspaniale zadbał o stronę organizacyjną, atrakcje turystyczne były i nikt chyba nie może mówić o jakimś niedosycie. Hardy umilał nam zjazdy efektownie piszcząc hamulcami jak długi pociąg towarowy, Wiesio dochodził do coraz wyższej formy zgłębiając tajemnice termoaktywnej bielizny, Marcin HD dbał o bezpieczeństwo Kamy, żeby (jak powiedział zgrabnie kierownik) nie zabrakło nam inspiracji, Kama natomiast wykazała się niespożytą energią pokonując tak duży dystans i jeszcze do tego była w stanie z humorem :silly: reagować na nasze "męskie zaczepki". Matołek był bardzo zadowolony, że nie on tym razem musi odpowiadać za całość i może czerpać pełną przyjemność z udziału w wyprawie. Kierownik w popołudniowej części wyprawy próbował ratować grafik nadając na przedzie zdecydowane tempo, ale skutecznie pomieszaliśmy mu szyki jako wielce niezdyscyplinowane towarzystwo :lol: .
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Kama, sldtwa

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 12:50 #12431

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Kama napisał:
Serdecznie dziękuję wszystkim ,,szalonym'' uczestnikom za ten całodniowy wypad. :)
Było niezwykle sympatycznie,pomimo małych niedogodności podczas drogi powrotnej... :unsure: :whistle: :evil:



Na tej fotce wyglądamy jak Guliwerzy w krainie Liliputów :cheer:

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 12:46 #12430

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Świetna wycieczka :cheer: Zwłaszcza iż, jak już napisał HaDe, połączone ze zwiedzaniem cudeniek kultury materialnej w naszej okolicy. Przyznaję, że przez tyle lat ich nie znałem. Pieszo za daleko, samochodem człek tylko śmiga po głównych trasach, prosto do celu. Dopiero rower daję pełnię wolności i możliwość poznawania własnego regionu., Oczywiście potrzeba też do tego jakiegoś przewodnika... dziękuję w tym miejscu Sltwa za aranżowanie tych wycieczek, połączone z planowaniem trasy "śladem...". Nie zapominam o koleżankach (brawo Kama) i kolegach, którzy też wkładają swoje inwencje i zaangażowanie, jak wczoraj HaDe, który "załatwił" nam zwiedzanie w Prabutach i przewodnika :)

Ogólnie i szczególnie - do następnego wypadu :) Żadne tam krótkie dni, chłód powietrza i drobne deszczyki, nie są zbyt wielką przeszkodą. Pogodę tworzymy my, którzy mamy chęć wspólnie porowerować i przy okazji pozwiedzać :) A jak smakuje obiad w doborowym towarzystwie i pogawędki, tak przy posiłku, jak i na siodełku roweru... pożyteczne połączone z przyjemnym :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Kama, sldtwa, MARCINHD

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 12:42 #12429

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Serdecznie dziękuję wszystkim ,,szalonym'' uczestnikom za ten całodniowy wypad. :)
Było niezwykle sympatycznie,pomimo małych niedogodności podczas drogi powrotnej... :unsure: :whistle: :evil:

Foteczki(więcej na FB)...i niech patrzą z zazdrością Ci,którzy nie byli z nami... :evil:






,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, pieter, sldtwa, MARCINHD, Gall

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 11:50 #12426

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
oki, ja odebrałem to niestety inaczej
> oj ta różna interpretacja :) pozdrawiam :) ;)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 11:45 #12424

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Marcinie - mój wpis był raczej wyrazem szacunku i podziwu niż złośliwości. Niewielu bowiem ma w sobie tyle pokładów energii i pewnej dozy szaleństwa by w środku listopada ,w temperaturze nieco wyższej od zera wybrać się na kilkunastogodzinną, 160 km wycieczkę rowerową. :)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 07:42 #12421

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
i ja bardzo dziękuję za udaną wycieczkę rowerową :) było super, i należy to jeszcze powtórzyć. Podziękowania szczególne dla Organizatora za wytyczenie świetnej trasy, naprawdę nie wiedziałem że takie cudeńka mamy w okolicy :)

a co do wpisu DAVIS'a... zamiast złośliwie komentować trzeba było wsiąść na rower i jechać z nami :) :evil:


jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich


link do zdjęć:
picasaweb.google.com/104684748472709649788/16Listopada2013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNGjntXb95HFVQ&feat=directlink
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Kama, sldtwa

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/17 00:15 #12420

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
fiu,fiu, rozumiem,że dzisiejsza Wasza wycieczka(jeśli można to w ogóle tak nazwać), to w ramach jakiegoś survivalu, czy też naboru do Kommando Spezialkräfte :woohoo:
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/16 23:48 #12419

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
:woohoo: :woohoo: :woohoo:
Jesteśmy w komplecie, cali, zdrowi i szczęśliwi, że udało nam się TO zrobić!
Naprawdę 150-160 km w połowie listopada, to jest coś.
Dziś zrobili to:
:laugh: KAMA
:laugh: MATOŁEK
:laugh: WIESIEK
:laugh: HARDY
:laugh: MARCINHD
:laugh: PIETER
i :laugh: SLDTWA

Wszystkim oczywiście serdecznie dziękuję i gratuluję. Szczególnie naszej Jedynaczce KAMIE, która była dziś naszą inspiracją, choć wiemy, ile ją to kosztowało - KAMA jesteś wielka! :)
Gdzie byliśmy? Właściwie osiągnęliśmy wszystko, co sobie założyliśmy. Wyjechaliśmy parę minut po 7. Sprawnie przelecieliśmy do Klecewa, porobiliśmy trochę fotek przy remontowanym własnie pałacu, potem do Prabut i dalej do Kamieńca i ruin Pruskiego Wersalu. Być może zdjęcia Matołka, Marcina i Kamy oddadzą coś z dawnej wielkości tej ruiny i z rozmiarów bezmyślnego barbarzyństwa, jakie dokonało się na tym obiekcie w styczniu 1945 roku.
Potem powrót do Prabut, poznanie ciekawej historii rynkowej fontanny i zwiedzenie położonych 3,5 m pod powierzchnią rynku wodociągów z 1720 roku. Obiad.
Do tego momentu wszystko szło zgodnie z planem i harmonogramem. Podczas obiadu dotarła do nas wiadomość, od Decybela, że z braku chętnych nie przyjedzie powitać nas w Kwidzynie. No i się zaczęło...
Zdemotywowani uczestnicy wyprawy, kiedy usłyszeli, że wcale nie muszą być na 15.30 w Kwidzynie postanowili zaszaleć: najpierw przedłużyli do 16 obiad, który miał się zakończyć o 14.10, potem zmienili planowaną trasę na krótszą, która okazała się dłuższą... i w konsekwencji zjechali na stację Shella (skąd wyruszyli) o 22.00 zamiast o 18.30 :woohoo:
Nie muszę dodawać,że ostatnie 4 godziny w zupełnych ciemnościach :)
Wszyscy zgodnie wskazali Decybela jako winnego takiego stanu rzeczy :woohoo:
Nie zmienia to jednak faktu, że rozpiera nas duma z naszego dzisiejszego osiągnięcia :woohoo:
I to by było na tyle.
Czas na fotki :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Kama, pieter, MARCINHD

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/16 08:51 #12418

  • Decybel
  • Decybel Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 248
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 0
z powodu braku chętnych i nie sprzyjającej pogodzie odwołuje wyjazd do kwidzyna

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/16 06:12 #12417

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Zjem jeszcze jajeczniczkę, wypiję kawę i melduję się pod Shellem :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/16 06:08 #12416

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
więc mimo chłodnego wiatru, powoli idę do garażu po rowerek i powoli ruszam na linię startu :) jak to mówią: komu w drogę, temu grzywka na bok :P :evil:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/15 22:45 #12415

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Oj!
Nie wiem czy będę, coś ostatnio za dużo zimnego się nałykałem i samopoczucie nietęgo. A jak się uda, to może rzeczywiście wrócę z Rogóźna na kołach ... po torach. :(
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/15 21:46 #12414

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
matołek napisał:
No to zboczenia na Shellu o 9.00 :evil:
Ps. Wiem, wiem że o 7.00, tak tylko sobie zamarzyłem, że to lato i dzień długi :whistle:

Przestaw zegarek o dwie godziny do przodu. Wtedy bedziesz o 9-tej :silly:

P_S. Nie powinno padać, najwyżej drobniutko :)

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/15 20:59 #12413

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ej,ej... chłopaki! W naszych planach wszyscy wracamy do Grudziądza na kołach. Pociąg jest tylko możliwością, która ma nam zapewnić poczucie spokoju i bezpieczeństwa :) I coś takiego warto mieć gdzieś w tyle głowy, kiedy wyrusza się na dosyć długą trasę w połowie listopada :) Ale wystarczy odrobina pomorskiej dyscypliny i wszyscy na 18-18.30 zameldujemy się w Grudziądzu
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/15 20:52 #12412

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
dokładnie decybel, tym bardziej że ja wracam na kołach do Grudziądza, mam wstręt do kolei :) to wrócimy razem :) :whistle:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

16 listopada 2013 roku - pruski Wersal - propozycja niealternatywna :) 2013/11/15 20:36 #12411

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Decybel, nie rezygnuj! Do jutra dużo czasu,chętni się znajdą,a nawet jak nie, to miło nam będzie spotkać Cię w Kwidzynie :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.330 s.