Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 21:00 #11786

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Od gospodarza stacyjki w Szarnosiu otrzymałem nową propozycję: przygotuje ognisko, drewno, podpałkę, kijki do pieczenia kiełbasy, nagotuje dla wszystkich grochówki, przygotuje chleb i herbatę, oprowadzi po galerii - wszystko za 10 zł od osoby. Przyjąć tę propozycję? Proszę o szybkie odpowiedzi.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 20:41 #11785

  • Decybel
  • Decybel Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 247
  • Otrzymane podziękowania: 53
  • Oklaski: 0
czyli jak zwykle liczy się tylko chwila a reszta ma ma milczeć jak nie pasuje
Szybciej było do ugadania kiedy wyjazd a teraz jest sztywny czas i godzina

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 20:35 #11784

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Bartek napisał:
Decybel napisał:
ja by,m pojechał ale w niedziele nie którzy pracują w sobotę
W sumie zglaszam chec ale tak jak Jarek optowalbym za niedziela:) Mam urodziny w rodzinie ktorych nie moge opuscic:/ W razie koniecznosci soboty i tak nie odpuszcze i pojade - tylko nie bede do konca z Wami jechal - bede musial sie zerwac okolo 15:/
Hmmmm, wierzcie mi chłopaki, że nieba bym Wam przychylił, byleście tylko mogli pojechać, ale niedziela? nie, niedziela to kościół, rodzina... sorry :(
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 20:05 #11783

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Bartek napisał:
Decybel napisał:
ja by,m pojechał ale w niedziele nie którzy pracują w sobotę
W sumie zglaszam chec ale tak jak Jarek optowalbym za niedziela:) Mam urodziny w rodzinie ktorych nie moge opuscic:/ W razie koniecznosci soboty i tak nie odpuszcze i pojade - tylko nie bede do konca z Wami jechal - bede musial sie zerwac okolo 15:/



więc chociaż na chwilkę ........... :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 19:53 #11782

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Decybel napisał:
ja by,m pojechał ale w niedziele nie którzy pracują w sobotę
W sumie zglaszam chec ale tak jak Jarek optowalbym za niedziela:) Mam urodziny w rodzinie ktorych nie moge opuscic:/ W razie koniecznosci soboty i tak nie odpuszcze i pojade - tylko nie bede do konca z Wami jechal - bede musial sie zerwac okolo 15:/
Amor patriae nostra lex

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 19:24 #11781

  • Decybel
  • Decybel Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 247
  • Otrzymane podziękowania: 53
  • Oklaski: 0
ja by,m pojechał ale w niedziele nie którzy pracują w sobotę

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 16:57 #11780

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Dla ewentualnych chętnych podsyłam linki do ciekawostek o okolicach, w które się wybieramy:
www.szarnos.pl/index.php
www.zs.gardeja.ckj.edu.pl/wmgg/
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 16:46 #11779

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
zapowiada się wspaniale :) oczywiście ja jadę :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Pożegnanie jesieni - Niebanalna "setka" na zakończenie jesieni z ogniskiem 2013/10/22 16:08 #11778

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Zgodnie z sugestiami na najbliższą sobotę, 26 października 2013 roku proponuję lajtową "100-kę", niebanalną, ale już nie tak hardcorową jak nasza ostatnia wyprawa.
Ruszamy o 8:00 ze stacji Shella u zbiegu Średnicówki - Łyskowskiego - Waryńskiego.
Najpierw klasyka: Lniska - Nicwałd - Orle. Potem przelot z górki leśnym duktem do Słupskiego Młyna. Stamtąd dość ostro pod górę malowniczym jarem wyłożonym brukiem na Przesławice i Mędrzyce. Dalej na Świecie n/Osą. Ze Świecia do miejsca, gdzie jeszcze kilka lat temu biegła linia kolejowa z Jabłonowa do Prabut. Dalej po malowniczym, acz chwilami dzikim śladzie linii kolejowej. Po drodze ukryty solidny wiadukt, nad Osą, którego istnienia nie podejrzewają nawet niektórzy tubylcy.
Dalej malownicza, odrestaurowana stacyjka Szarnoś. W zasięgu wzroku dwa malownicze jeziorka.
Tam zapadniemy na dłużej (ok. 2 godziny). Rozpalimy ognisko, upieczemy kiełbaski, jednym słowem balanga. Drzewo i rozpałka będą na miejscu przygotowane przez gospodarza stacyjki. Kiełbaski, musztardę, chlebek, sztućce, napoje i inną zastawę każdy przywozi w swoich sakwach.
Dalej śladem dawnej kolei do Szonowa (tam identyczna stacyjka, popadająca niestety w ruinę), do Zawdzkiej Woli. Tu wydostajemy się na asfalty. Lecimy do Zawdy, Szynwałdu, objeżdżamy jezioro Nogat, Wydrzno, Kalmuzy, Gardeja. Tu odpoczynek na jakieś jedzonko.
Dalej do Wielkiego Wełcza, Mokrego, Lisich Kątów i... na stację Shell, z której ruszaliśmy. Długość trasy ok. 106 - 110 km. Planowany przyjazd 18:30 - 19.00, ale ostatnie 15 km bezpiecznymi drogami.
W razie potrzeby można trasę korygować, żeby być w domu na czas.
Mile widziane byłyby wcześniejsze deklaracje, kto jedzie, bo od tego mogą zależeć rozmiary ogniska, które rozpalimy w Szarnosiu. Ale oczywiście, kto się zdecyduje w ostatniej chwili na pewno nie zostanie zostawiony :).
Wyjazd odwołam tylko w przypadku radykalnego załamania pogody (deszcz), ale o tym możemy zdecydować w ostatniej chwili.
Orientacyjną mapę z przebiegiem trasy można znaleźć tu: www.endomondo.com/routes/261028029
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.171 s.