Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 21.02.2020r. Wieczorna przejażdżka po Lesie Rudnickim

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 21.02.2020r. Wieczorna przejażdżka po Lesie Rudnickim

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2020/02/22 10:38 #32726

Matołek

Matołek Avatar

A ja jestem pewien, że to była Wenus :silly: W końcu to planeta, która nazywana jest planetą bliźniaczą, a nawet siostrą Ziemi. Jest też bardzo blisko Ziemi. Mimo to, nie polecam jej jako celu wycieczki czy spędzenia urlopu, bo głównym składnikiem atmosfery jest dwutlenek węgla, co daje tak potężny efekt cieplarniany, że temperatura powierzchni osiąga około 460 stopni :evil: No i Ciśnienie jest ponad 90 razy większe niż na Ziemi, czyli podobne jak pod wodą na głębokości 1 kilometra :silly: A za to, że jest na naszym niebie taka jasna (trzeci po Słońcu i Księżycu najjaśniejszy obiekt), odpowiadają bardzo gęste chmury z dwutlenku siarki i kropli kwasu siarkowego, które świetnie odbijają światło słoneczne.

Tak więc na wycieczkę rowerową na Wenus proszę mnie nie namawiać :woohoo: xD

...

Bardzo fajny wypad. Dziękuję wszystkim za wspólną jazdę po naszym pięknym Lesie Rudnickim i postoje pod gwieździstym niebem :ok:

Do zobaczenia :silly:
2020/02/22 08:21 #32725

iceman150

iceman150 Avatar

Sprawdzałem co to był za jasny obiekt i chyba tak jak mówił matołek był to Wenus. Chociaż nie wiem czy nie Syriusz. Niestety ale na gwiazdach totalnie się nie znam.
2020/02/22 07:58 #32724

iceman150

iceman150 Avatar

Bardzo fajny wypad. Jechało się tak fajnie, że nawet nieco dołożyliśmy kilometrów do zakładanego dystansu. I udowodniłem, że choć wydaje nam się że las Rudnicki znamy dość dobrze to jest on na tyle fajny, że każdy z nas stracił choć na chwilę orientację w przestrzeni i nie potrafił dokładnie się zlokalizować. Nocą kas staje się magiczny.

Dziękuję:
:kiss: meg
B) Darkowi
B) Adiemu
B) matołkowi
B) icemanowi czyli sobie :)
2020/02/21 20:52 #32723

Adi

Adi Avatar

Fajnie było :-) buszowanie rowerem po ciemnym lesie to fajna zabawa :silly: :lol:
2020/02/21 15:39 #32721

Matołek

Matołek Avatar

Lista uczestników:
:whistle: iceman150
:whistle: Matołek
2020/02/20 20:12 #32720

iceman150

iceman150 Avatar

Jak wiadomo jazda po zmroku ma swój urok, a że forma u wielu jeszcze nie ta myślę, że będzie to doskonała szansa na przypomnienie sobie kształtu siodełka i rozruszanie nieco mięśni po zimie.

Zbiórka:
21.02.2020r. godz. 17:30; wiata obok Castoramy przy wjeździe do lasu
Tempo: spokojne pogaduchowe, ale takie żeby nie zmarznąć.
Trasa: konkretnego celu nie ma, chciałbym pokręcić się w blasku lampek po naszym Lesie Rudnickim, może jakimiś mniej oklepanymi ścieżkami. Jazda po ciemku daje całkiem inne wrażenia. Zahaczymy pewnie też o plażę miejską.
Dystans: Myślę, że wyjdzie ok 10-15km.

P.S. jeśli będzie badać - odwołuję przejażdżkę.

Lista uczestników:
:whistle: iceman150
:whistle:
Czas generowania strony: 0.145 s.