Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Wisła120- propozycja na sobotę 20 kwietnia

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Wisła120- propozycja na sobotę 20 kwietnia

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2020/11/18 10:46 #33107

Qba84

Qba84 Avatar

Tak było... 4don- The Valley of Death, Brdyujście, Czerskopolskie...

Bateria Nadbrzeżna przy Wiśle strzegąca linii kolejowej Bydgoszcz- Toruń (fort X, 6 armat 120 mm), którą widziałem wtedy po raz pierwszy i nie wiedziałem jeszcze co to dokładnie jest...

Do tego wczesna wiosna... Mlecze kwitną... Pierwsze bociany wracają... Dobrze wspominać...

Tym bardziej, że w tym roku Bydgoszcz z Fordonem (Toruń w sumie też) została ominięta w wycieczkach :-/ Planowałem, nie wyszło, teraz za późno...
2020/11/17 20:34 #33106

Matołek

Matołek Avatar

Z wielkim sentymentem wspominam tę podróż sprzed ponad już półtora roku :) Wkrótce potem bach - wypadek, który na wiele miesięcy mocno rozstroił mi wzrok :unsure: Nie miałem więc serca do przeglądania fotek i przygotowywania galerii... :blink:

Czas nadrobić kolejną fotozaległość :) Poniżej moja fotoopowieść, ze szczególną dedykacją dla Kierownika - Qby84 :ok: Od wjazdu na wał w okolicy Niedźwiedzia, do toruńskiej ciufci :woohoo: Zapraszam do oglądania...

rowerowygrudziadz.pl/index.php/galeria-fotek-mainmenu-32/wypady-wyjazdy-rajdy/category/735

Dzięki Kuba za ten niezwykle udany wyjazd :)

Pozdo :silly:
2019/04/22 10:48 #32144

Qba84

Qba84 Avatar

Pewnie o to właśnie chodzi, iceman150.
2019/04/22 10:44 #32143

iceman150

iceman150 Avatar

Może obok jest leśniczówka i można za niewielką opłatą zakupić troszkę opału?
2019/04/22 10:29 #32142

Qba84

Qba84 Avatar

Tia... Regulamin to dwie tablice maczkiem zapisane, z których punkt pierwszy brzmi (pogrubione i podkreślone):

,,Pod karą główną obowiązuje bezwzględny i kategoryczny zakaz pozyskiwania drewna z lasu".

Musisz przywieźć swoje ;-)

Reszta punktów to też same zakazy i nakazy ;-)
2019/04/21 22:56 #32140

skenay

skenay Avatar

To miejsce na ognicho naprawdę wygląda fajnie. Trzeba będzie kiedys zorganizowac casualowy wyjazd tam na kiełbachę i powrót ciapongiem z Torunia :ok:
2019/04/21 14:13 #32138

Qba84

Qba84 Avatar

Wisła120 czyli sto trzydzieści siedem (i pół!) mgnień wiosny-

bo takim kilometrażem ostatecznie zamknąłem budzik- czas na podsumowanie B)

Plan zrealizowany całkowicie.

Ale od początku- zaczynamy ostrożnie, szanujemy siły i czas- spokojnymi asfaltami (z dodatkiem parku sartowickiego) dobijamy do Świecia i mijamy je bez zatrzymywania.

Za Świeciem na wał i pierwszy po nim długi odcinek. Mamy świeże siły, wiatr sprzyja, po chłodnym poranku przygrzewa słońce- a tu już dobijamy do pięćdziesiątego kilometra- jest dobrze, mamy chęci do poszukania przygód :evil:

I znajdujemy je przed Trzęsaczem- postanawiamy poszukać dróżki obchodzącej zamknięty i ogrodzony odcinek czarnego szlaku... I ostatecznie- co niniejszym zostaje stwierdzone komisyjnie- nie da się go obejść...

Wgłębiliśmy się w chaszcze- wszystkie ścieżki, nawet pokazane w locusie- są nieprzejezdne, gdzieś w końcu urywają się w rozlewisku.
Jak niepyszni musimy wracać- co nie jest proste, od drogi dzieli nas w linii prostej 115 metrów- niby nic- ale i stromy stok...

Wychodzimy w końcu u kogoś w sadzie i na podwórku :P

Dalej już spokojnie, jeszcze zjeżdżamy uroczyskiem Prodnia- taki jar- i już wita nas Fordon.

Zajeżdżamy doń od strony pól i w końcu także wału. Czas mamy dobry, więc postanawiamy odbić, obejrzeć rynek- i w końcu pomysł- Dolina Śmierci.

Stromo, wysoko, z fajną panoramą miasta, jego ogromnymi blokowiskami przetkanymi wieżami kościołów i linią mostu.

Nacieszywszy oczy, zjeżdżamy, obierając kierunek na gigantyczne elewatory zbożowe przy grodzisku wyszogrodzkim. Taki Fordon Przemysłowy- jakieś bocznice kolejowe, jakieś zakłady, jakieś dziewiętnastowieczne kamieniczki, jakieś tyły głównej ulicy.

I za chwilę esencja wycieczki- Brdyujście, system śluz i wyspa na Brdzie. Z wyspy musimy się niestety cofnąć- jaz Czersko Polskie, zgodnie z moimi przewidywaniami jest nieprzejezdny.

Ale to nic- znajdujemy skrót singielkiem między Brdą a linią kolejową- a co cieszy, można przejechać przez most. Zatem fajny, przełajowy wjazd do Bydgoszczy, od strony krzaków i spokojniejszych uliczek.

Już jesteśmy na Łęgnowie- dzielnica ma swój urok, chata podcieniowa jak w Chrystkowie (kolejną dostrzegamy w Nieszawce), trochę stuletnich domków- idealne miejsce na postój.

Posileni ruszamy dalej- jeszcze przejazd przez Solec Kujawski- takie tam miasteczko- i wjeżdżamy w Puszczę Bydgoską...

I już u mnie jest skreślona- ciężko, piach, upał, sosny, sosny, sosny... Deprymujące miejsce, wysysa mi siły i demoluje psychikę. Kilkanaście kilometrów męki jak dla mnie- i wreszcie znowu docieramy w pobliże Wisły- do Torunia wjeżdżamy po wale, ale tu już zaczyna doskwierać czołowy wiatr i wyboista nawierzchnia.

Do pociągu mamy czas- zatem na starówkę na obiad! Shoarma w sfinksie stawia na nogi.

Powrót na drugą stronę Wisły- i na Głównym ładujemy się w pociąg.

Wycieczka zakończona, my zmęczeni, ale zadowoleni B)

Niestety, skład mocno okrojony, zatem za towarzystwo w eksploracji nieznanych i nieczęsto odwiedzanych terenów dziękuję:

Tomkowi (Matołek) B)

Do następnego :)
2019/04/20 17:37 #32132

Matołek

Matołek Avatar

No i meta, czyli pozdrowionka z Miasta Kopernika :woohoo: Pojawił nam się nawet w glowach plan powrotu do Grudziądza na kołach,ale upadł przy piwku :lol:




Załączniki:
2019/04/20 16:22 #32131

Matołek

Matołek Avatar

Fajna miejscóweczka w Dybowie nieopodal Torunia. Na ognicho jak znalazł :ok: Jest nawet kominek xD








Załączniki:
2019/04/20 12:40 #32130

Matołek

Matołek Avatar

No i pozdrówki z Fordonu :) Całkiem ciekawe miasto, choć starówka strasznie skompresowana xD






Załączniki:
2019/04/20 12:37 #32129

Matołek

Matołek Avatar

Ciekawe uroczysko odkryliśmy :side:





Załączniki:
2019/04/20 10:47 #32128

Matołek

Matołek Avatar

Pozdrowienia z buszu :evil:


Załączniki:
2019/04/20 06:22 #32127

Qba84

Qba84 Avatar

Hm, ja jeszcze nie-pełnej ;-)
2019/04/20 06:19 #32126

Matołek

Matołek Avatar

Zgłaszam stan pełnej gotowości :woohoo:
2019/04/18 11:54 #32125

Qba84

Qba84 Avatar

A to chcemy zobaczyć- inspired by @BartoszSiedlarski :)
Czas generowania strony: 0.269 s.