Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 5.03.2019 - wtorkowa eksploracja okolic vol. II

5.03.2019 - wtorkowa eksploracja okolic vol. II 2019/03/08 19:38 #31797

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Drugą edycję wtorkowych eksploracji okolic uważam za wielce udaną :woohoo: a nakręcone 109 kilometrów, to kawał solidnego kręcenia :silly:

Już pod Nową Wsią czułem w nogach przejechane kilometry, a przecież dopiero co ruszyliśmy :) Poznałem tu nowe ścieżki, przejazdy i podjazdy :) Było przedzieranie przez chaszcze, jazda po polu i zupełnie nieznanymi mi dotąd opcjami trasy.

Tego dnia obraliśmy kierunek, który wydawał się najbardziej wiatrowo optymalny - no i byłby, gdyby kursowały jakieś pociągi z Malborka. Ruszyliśmy, a o powrót zdecydowaliśmy martwić się później. Lubię taką odrobinę szaleństwa :whistle:

Było, tak, jak lubię - lasy, jeziora, bagienka, strome podjazdy, wąskie i zanikające ścieżki, a przede wszystkim swoboda w wyborze kierunku. Gdzie by się nie ruszyć, wokół piękna przyroda :lol:

Wjazd do Kwidzyna miło mnie zaskoczył. Nie miałem pojęcia, że można wjechać do tego miasta prosto z leśnych ścieżynek :woohoo: Tam też zjedliśmy pyszny obiad. Nie pamiętam tak pysznie przyrządzonego pstrąga :)

No i teraz decyzja - pruć na pociąg na wschód, na zachód, czy zakręcać pętelkę? Padło na pętlę przez Wiosła, które dawno już chodziły mi po głowie - teren piękny, choć wymagający :) Niestety wiatr prosto w czoło :unsure:

A na sam koniec powrót z Nowego, to w większości ścieżki, o których nie miałem bladego pojęcia :)

Ekipa wtorkowych penetratorów w składzie:

:silly: Pieter
:silly: Matołek

Na pamiątkę kilka pamiątkowych fotek :ok: (niestety niewiele ich)

i fotka z wjazdu do Kwidzyna :side:

Dziękuję za wspólnie przekręcone kilometry i do następnego :woohoo:


Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

5.03.2019 - wtorkowa eksploracja okolic vol. II 2019/03/05 06:59 #31781

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Na wypadek, gdyby ktoś planował się podłączyć na całość bądź wspólny start informuję, że będąc człowiekiem małej wiary ;) nie ufam wróżkom pogodowym i na przekór prognozom mam zamiar ruszyć zgodnie z planem :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

5.03.2019 - wtorkowa eksploracja okolic vol. II 2019/03/04 09:58 #31770

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Póki co, podbijam temat. Wróżki pogodowe wróżą chmury i silny wiatr, dlatego albo wybiorę eksplorację lasów, albo obrócę się plecami do wiatru i rozwinę żagle :)

Tak więc kierunek wyznaczę na starcie, ale ogólnie zaznaczam, że będę w miarę możliwości pchał się w teren :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

5.03.2019 - wtorkowa eksploracja okolic vol. II 2019/02/28 18:23 #31754

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Popraw datę bo do 05. lutego, póki co, chyba w czasie się nie cofniesz? :)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

5.03.2019 - wtorkowa eksploracja okolic vol. II 2019/02/28 09:25 #31750

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Na razie tylko sygnalizuję, że ruszam i zapraszam do podłączania się na całość lub na wspólny start. Więcej szczegółów ustalę, jak będą jakieś bardziej realne wróżby pogodowe.

Jak pogoda zostanie taka, jak dziś, to by było pięknie :laugh:

:) Koncepcja wyjazdu zakłada eksplorację wybranego terenu, czyli przynajmniej częściowo drogi eksperymentalne, wcześniej mi nieznane :woohoo: Zdarzyć może się więc wszystko, łącznie z noszeniem roweru, który może też mocno przybrać na wadze ;) :evil:

:) Wyjazd zakłada powrót pociągiem. Fajnie by było, żeby po eksploracji zdążyć zjeść dobry obiadek :silly:

:) Start o 9.55 z boiska Szkoły Podstawowej nr 8 (ul. Mikołaja z Ryńska 6)

:) Zakładanego dystansu nie ma - ile wyjdzie, tyle będzie B)

:) Tempo raczej spokojne, z postojami w fajnych miejscówkach, ale czasem w pedał trzeba będzie przygnieść :ohmy:

W razie załamania pogody, wyjazd może zostać odwołany.

Jestem otwarty na propozycję kierunku, w którym mam ruszyć :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, MARCINHD
Czas generowania strony: 0.182 s.