Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :)

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/06 17:14 #28879

  • Jaca
  • Jaca Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 199
  • Oklaski: 0
Orłem to ja nie jestem... Orzełem tym bardziej... może dlatego nie wykonałem zakładanych 170 km? ...może gdybym miał na imię Andrzej dałbym radę 350?
Jednak Dolinę Nogatu czyli nowy, dotąd nie znany mi odcinek mogę odhaczyć jako zaliczony. Co więcej przejechany w tak znakomitym i niezwykle wesołym towarzystwie pozostanie w pamięci na długie lata. Wybrana przez Bartka droga w różnych porach roku może mieć zupełnie inne oblicza. Dzisiaj szeroka, sucha ciągnąca się przez pola wstęga - wiosną przeistacza się w sześciometrowe błoto bez możliwości zboczenia celem objazdu. Dla mnie te suche koleiny to wymarzona nawierzchnia do treningu a w zestawie z początkiem trasy w tempie życiówki i asfaltowym odcinkiem, na którym poćwiczyłem kręcenie jedną nogą (na zmianę) zaspokoiło moje sobotnie zapędy treningowe.
Szkoda jedynie, że zapowiadane konkursy nie doszły do skutku. No cóż może następnym razem, kiedy pogoda będzie stabilniejsza :)

PS.:Apel do wszystkich matek wychowujących swoje pociechy:
Proszę nie uczyć dzieci głupot! Żaden Krzyżak nigdy nie nosił kasku! Tym bardziej krzyżackiego... :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/04 14:54 #28852

  • ŁOBUZIA
  • ŁOBUZIA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 160
  • Otrzymane podziękowania: 185
  • Oklaski: 3
Hardy- to straż ochotnicza z ochotą chciała nam zrobic kurtynę wodną tylko spoznili się o jakies sto km , załatwił to Twój Szef na górze trochę szybciej :cheer: B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/04 11:19 #28851

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
pieter napisał:
Policja drogowa Was zwinęła za przekroczenie prędkości? :P

PS. Bartek, wylecz łokieć jak najszybciej. Lato całe jeszcze z pogodą czeka :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/03 22:18 #28850

  • ŁOBUZIA
  • ŁOBUZIA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 160
  • Otrzymane podziękowania: 185
  • Oklaski: 3
Ze mną było tak ,że...chętnie bym się gdzieś przejechała ,ale czy wstanę po całym ciężkim tygodniu ...?Wstałam, no to się zabrałam i myk na rower, a przejadę się co nieco i urwę w połowie. Ale niestety jak się rozkrecilam to przeszła mi ochota na urywanie się w połowie...a czekały na mnie małe owocowe robótki jak to w sezonie letnim- stwierdziłam, poczekają :silly: no i śmigam dalej.Pogoda nas nie rozpieszczala...najpierw upał, trzeba było szukać jakichś ulg np. polewanie się wodą i ukojenie pragnienia, potem zimny prysznic w fontannie ....dobry obiad i dobry napój ...i orzeźwiająca kąpiel w Nogacie(też dawno się nie kapalam w rzece-jako dziecko ostatnio) aczkolwiek bylam zdziwiona, że woda byla dość ciepla jak na rzekę. Potem już było nieco gorzej , bo wichura która się zerwala, przysporzyła pewnych obaw (na szczęście nas ominęła boczkiem) :ohmy: i co prawda w deszczu deszczyku dotarliśmy do Kwidzyna, przed którym przywitała nas piękna tęcza. :lol: potem to już tylko Bartek wyrżnal się na schodach i spieszyliśmy na pociag przemoczeni...ja po tych wszystkich kapielach miałam stopy pomarszczone ja staruszka :laugh: fajny reset po po całym tygodnu....pozdrowreki :silly: :lol: :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Bartek, pieter

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/03 21:31 #28849

  • ŁOBUZIA
  • ŁOBUZIA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 160
  • Otrzymane podziękowania: 185
  • Oklaski: 3
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Hardy, Bartek, pieter

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/03 15:52 #28847

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Hardy, Bartek, ŁOBUZIA

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/03 11:38 #28845

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Dolina Nogatu nie zawodzi jak zwykle. Tym razem spenetrowaliśmy ją nieco dokładniej niż ostatnio - tereny piękne,klimatyczne i zawsze godne powrotu w tamte strony ;) Wiatr w plecy pomógł nam dotrzeć do Białej Góry w tempie 30km na budziku i to właśnie stamtąd rozpoczęła się esencja tej wycieczki :) Przez pola i łąki ,wzdłuż wałów i czasami na nich toczyliśmy się niespiesznie w stronę Malborka. W Malborku festiwal piwa :evil: - niestety nie znaleźliśmy żadnych śladów jego bytności :blink: :( Czas umiliła nam za to świetna fontanna na deptaku i zacny obiad na ul.Dworcowej. Na ścieżce powrotnej zahaczyliśmy o kąpielisko w Nogacie - dawno już nie miałem okazji kąpać się w rzece (oprócz wymuszonej kąpieli we Wdzie ) i w ten gorący dzień było to prawdziwe błogosławieństwo ;)
W drodze powrotnej popsuła się nam nieco pogoda i mniej więcej od Białej Góry do samego Kwidzyna towarzyszył nam siąpiący deszczyk a my ze zdziwieniem mijaliśmy ślady nawałnicy jaka musiała się przetoczyć przed nami - powyrywane drzewiska na drogach i zastępy straży pożarnej usuwające szkody - okazało się że nas ominęło jakimś cudem najgorsza aura.
W Kwidzynie okazało się ,że śliskie,mokre schody i buty z blokami spd nie są najlepszym dla mnie połączeniem i kierownik odbył przyspieszony kurs zjeżdzania po schodach :angry: Niestety rozwaliłem sobie łokieć i dalsza jazda nie była dla mnie specjalnie możliwa. Wybraliśmy więc przytulny pociąg i zgodnie z planem zameldowaliśmy się w Grudziądzu około 21:30. Sporo jazdy i znowu nowe ścieżki - to był kolejny dobry rowerowy weekend :) Dziękuje wszystkim uczestnikom a jeździli dzisiaj z nami :

B) Ainak
B) Aneta
B) Łobuzia
B) Pietrek
B) Paweł
B) Mały
B) Pieter
B) Rafał
B) Krzyś80
B) Bartek

Pozdrowienia dla spotkanego w Szkaradowie Czarka z Nowego wracającego z Gdańska - miło było strzelić Bronka na skrzyżowaniu szlaków :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Hardy, pieter, Pietrek, ŁOBUZIA, Qba84, Aneta

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/02 07:33 #28838

  • maly
  • maly Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 322
  • Oklaski: 1
:dry: Jak zdarze to i Ja Was kawałek Np. pod Kwidzyn odprowadze
Pozdrower
B) Maly B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/01 20:43 #28836

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Wracam do kraju w najblizsza niedziele. Caly dzien spedze za kierownica ... samochodu. W CG bede dopiero poznym wieczrem i znowu nie dam rady pojechac z wami. A wlasnie ten rejon chodzi za mna dluzszy juz czas.Zycze samych przyjemnosci! Przepraszam za brak polskich znakow
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, MARCINHD

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/07/01 19:32 #28835

  • Paweł
  • Paweł Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Wycieczka zapowiada się super, szkoda że nie mam całej soboty wolnej :angry: ale pojadę z wami chociaż kawałek ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 22:26 #28831

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Bartku.... wiesz że ja planuję wszystko .......... no prawie wszystko tydzień prędzej ;) do następnego.... a powiem .... że szykuje się męski wypad nad morze :) info w swoim czasie :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 22:25 #28830

  • Aneta
  • Aneta Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 91
  • Oklaski: 0
Jade :woohoo:
Believe In Yourself ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 21:57 #28829

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
sldtwa napisał:
Trochę szkoda, że tak późno. Ja będę 2.07 zażywał zasłużonego odpoczynku, chyba, że będę klientem zakładu pogrzebowego :) Ale w każdym wypadku będę Wam kibicował :woohoo:
Panowie,jak pozno...wycieczki wystawia sie w czwartki chyba ze sa to kajaki :-) Szkoda ze was nie bedzie, ale sami jesteacie sobie winni :evil: :angry:
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 18:28 #28828

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Trochę szkoda, że tak późno. Ja będę 2.07 zażywał zasłużonego odpoczynku, chyba, że będę klientem zakładu pogrzebowego :) Ale w każdym wypadku będę Wam kibicował :woohoo:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 16:38 #28827

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Chętnie się kopnę :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 15:19 #28826

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
świetna trasa.... szkoda że w ostatniej chwili zapodana... mam już niestety inne plany :( a szkoda.... pogody więc życzę :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 13:20 #28825

  • Jaca
  • Jaca Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 199
  • Oklaski: 0
Jadę :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

02.06.2016-Dolina Nogatu-tylko dla orłów:) 170km malowniczej tułaczki :) 2016/06/30 12:17 #28824

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Przyroda przepięknie zakwitła i warto byłoby zobaczyć jak prezentują się te na wpół dzikie tereny okalające płynący spokojnie Nogat. Na ostatniej wycieczce w tamte strony odgrażałem się ,że objedziemy dolinę dokumentnie z obydwu stron i to jest właśnie realizacja tego pomysłu. Trasa jest dość prosta technicznie - sporo asfaltu ,sporo szutru i leśnych ,twardych dróżek jednak część w okolicach Piekła będzie eksperymentalna więc warto pomyśleć o rowerze na szerszych oponkach :)

Dla osób z nieco mniej rozkręconą nogą jest powrót pociągiem z Malborka o 19:56. Dojazd do Malborka wynosi około 85km. Więc jeśli ktoś nie czuję się na siłach przejechać całości to może zawsze rozważyć tzw połówkę :P

Co nas czeka:









A tuż przed obiadem :






Troszkę konkretów:

;) wyjazd 8:00 z Mariny Ławeczki
;) odległość około 170km
;) drogi asfaltowe,szutrowe oraz leśne dukty jednak bez piasków (te tereny znamy)
;) obiad w Malborku w okolicach godziny 14-15 (mamy fajną miejscówkę)
;) powrót drugą stroną Nogatu
;) w domu w okolicach godziny 21-22:00 czyli w normie

Ślad trasy - jednak może on ulec uproszczeniu ze względu na np zmęczenie uczestników. Po drodze jest Kwidzyn na około 135km z którego też jest możliwość ewakuacji pociągiem.

www.endomondo.com/routes/756708032

Wbrew tytułowi wycieczki nasz kolega Orzeł fruwa tym razem nad morzem więc nie poleci z nami :) Kto ma czas i chęć spędzić cały dzień na rowerze - zapraszam :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, pieter, sldtwa, MARCINHD, Qba84, Aneta, ORZEŁ
Czas generowania strony: 0.336 s.