Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/29 20:24 #28817

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Oj dziewczyny, jak mi żal, że nie było mnie z Wami!!!
Ale w ten weekend planuję swoją trasę roku :woohoo: Jak przeżyję, to za tydzień wyciągnę Was gdzieś na świętowanie :lol:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/29 11:41 #28814

  • Estera
  • Estera Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 128
  • Oklaski: 2
Dzięki wielkie za jak zwykle niesamowitą wyprawę pod każdym względem i do następnego :kiss: :P :kiss:
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/28 16:07 #28807

  • Iza
  • Iza Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 2
Oj działo się, działo.... Ale ja lubię jak się coś dzieje B) Było naprawdę bardzo, ale to bardzo fajnie. Trochę zawiodłam się na Rafale, który wykorzystał naszą nieuwagę i podmienił nam kajak na mniej stabilny i niestety tylko czekał, aż Pani Kierownikowa :woohoo: z Panem Kierownikiem znajdą się pod wodą - no i oczywiście doczekał się :ok: Sam przykrył się wodorostami i po cichu się z nas śmiał :laugh: A tak na poważnie to śmiechom i zabawom nie było końca :woohoo: Wisienką na rowerze jak Marta napisała był przepyszny pstrąg - aż na samą myśl ślinka cieknie.
Dziękuję wszystkim za naprawdę przesympatyczny dzień, mojemu mężowi(Kierownikowi - mimo otrzymanej nagany :evil:) - za organizację i całej ekipie rowerowej wielkie dzięki za tak wspaniałe chwile spędzone z Wami :kiss:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, pieter, Estera, Jaca

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/27 23:19 #28806

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Pod koniec skladania przypomnialem sobie o kamerze Rafala w plecaku :blink: Poskladam z tego jakis drugi material. A tymczasem przeniesmy sie na chwile do wczoraj :)

Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Meg, Davis, pieter, Iza, ŁOBUZIA, Marcia, Estera, Aneta, Jaca

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/27 22:42 #28805

  • Jaca
  • Jaca Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 199
  • Oklaski: 0
Gdybym napisał książkę... absolutnie nikogo bym nie zaintrygował, tym bardziej nie zaskoczył Estery nawet początkiem, dlatego pozwolę sobie jedynie na króciutkie podsumowanie niedzielnej wyprawy. Już na wstępie zaczęło się pod górkę, ponieważ na przystanku w Gajewie dotarło do mnie, że o ile klucz od domu mam to nie użyłem go, by zamknąć drzwi... Sylwię wyprawiłem w samotną podróż w kierunku Osia - sam natomiast wróciłem na miejsce startu... Spodziewałem się, że dogonię ją na pasie startowym albo Rybnie. Jak się jednak okazało czekała na mnie już przy 214-ce... dlaczego? Nie mam pojęcia. Tym samym byliśmy w sporym niedoczasie... Jednak korzystając z nowej wiedzy pokierowałem nią tak, by "złapała się koła" i takim sposobem w nadzwyczaj błyskawicznym tempie dotarliśmy do Tlenia. Po drodze mijaliśmy zakochanych znajomych, którzy zakotwiczyli tym razem w innej grupie rowerzystów wracających właśnie z dłuższego wypadu w Tleniu.
Jak się okazało Pani Kierownikowa była bardzo zawiedziona moją postawą do tego stopnia, że sama dla przykładu chciała sprawdzić, czy pozycja w odwróconym kajaku jest również do zaakceptowania. Nam tym razem przydzielono inny, znacznie stabilniejszy kajak, który wybaczał więcej błędów niż poprzedni ;) dzięki czemu tym razem nikt mnie nie pobił... :woohoo:
W moich oczach prawdziwą gwiazdorską parą kajakowo-wioślarską tego spływu została Danka i Krzysiu, którzy od samego początku chcieli udowodnić, że przód kajaka nie koniecznie musi być z przodu... Wielokrotnie kwestionowali również kierunek spływu jaki wybraliśmy, czyli z prądem rzeki za co nurt kompletnie ich nie oszczędzał. Jednak dali radę i to na sucho, za co wielkie brawa. Kolejna mega udana niedziela, bo kto nie lubi jeździć kajakiem i pływać rowerem?
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, Meg, pieter, Iza, Estera

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/27 19:17 #28800

  • Marcia
  • Marcia Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 0
Cieszę się, że w końcu udało się dopasować pogodę i wolny weekend, aby w miłym towarzystwie porowerować i powiosłować. No i w końcu poznać Was wszystkich osobiście ;) Powiem szczerze miałam troszkę obawy, bo trafiła się wczoraj silna grupa rowegowa. Ale dzięki super zorganizowaniu Kierownika na wszystko było czas, i na odpoczynek, i na postój, i na domową... herbatkę z termosu :whistle:

Sam spływ - rewelacja! Nie pamiętam kiedy się tak naśmiałam ;) Choć tą trasą płynęłam już któryś raz, to wczorajszy spływ zapamiętam najmilej. Estera i Paweł - dzięki za mobilny kajakowy krakers :woohoo: Koniec końców i tak wylądowały w wodzie, bo Bartkowi i Izie zachciało się wodowania. I nie wiedząc czemu w naszym kajaku też było pełno wody :silly: A żeby zakończyć wszystklo wisienką na torcie, zaserwowano nam pysznego pstrąga.

Wyjazd zorganizowany w punkt, idealnie co do minutki. Nawet na dworcu w Laskowicach byliśmy niecałe 10 min przed odjazdem pociągu, a i deszczyk, jak na zamówienie, zaczął padać tylko na ostatnich kilometrach :) Wielkie dzięki całej ekipie i czekamy na kolejny spływorajd B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, Meg, pieter, Iza, Estera, Jaca

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/27 16:44 #28799

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Panie Kierowniku wielkie dzięki za powtórzenie spływorajdu!!! Udało się zdobyć kolejne doświadczenia i spędzić czas w super towarzystwie pozytywnie Zakręconych (tym razem nie tylko nogami, ale również rękoma). Oddalenie od Hardego spowodowało spotkanie z letnim deszczem w okolicach Borowego Młyna który nie opuścił Nas do końca. Jak napisał Hardy "przemoczeni do gatek", ale za to pełni pozytywnej energii nabraliśmy sił na kolejny tydzień.

Wszystko zagrało na 100%. Kto nie był niech żałuje. Naprawdę było warto. Kto wie, kto wie może skuszę się na powtórkę.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, Meg, pieter, Iza, Marcia, Estera, Jaca

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/27 09:02 #28798

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Bartek, świetnie zorganizowałeś ten już drugi rajd spływowy/spływ rajdowy (właściwe lub lepsze wybrać :P ) Takie "coś" letnią porą to lubię - pedałowanie i wiosłowanie, słońce i woda, obowiązkowo woda :D\

Świetnie spędzona niedziela :) Jak najbardziej optuję za cyklicznością takich imprez i wprowadzenie do stałego kalendarza.

Dziękuję wszystkim za całodzienną porcję wspaniałej zabawy, czasem jak dzieci :D Tak jest, przecież jesteśmy wszyscy dziećmi Natury :silly: , a ona też czasem lubi się zabawić :P

PS. Co do groźby deszczu - wczoraj kilkakrotnie dzwoniłem do Szefa, aby jeszcze przedłużył "bezdeszczówkę w mojej strefie". Jak wiadomo, cierpliwość i "przychylanie nieba" też ma swoje granice. Tak że ostatnie cztery kilometry dojazdu do domu przejechaliśmy w lekkogęstej deszczówce ;) Ale cóż, moja ostatnia prośba dotyczyła wyłącznie dojazdu do Grudziądza, jako napisał Bratek. Miasta już nie obejmowała, więc:

Na przyjazny deszczyk
Niech się deszczyk leje z nieba.
Rowerzyście tego trzeba
gdy spocony, przy upale
kręcić korbą nie chce wcale.

Wnet ochłonie. Ślad udręki
zniknie z lica jak od ręki.
Gdy przemoknie aż do gatek,
wydobędzie sił ostatek

:whistle: :silly: ...tak mi się rymnęło :)
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Bartek, Meg, Iza, Marcia, Estera, Jaca

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/26 22:24 #28796

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Pokonaliśmy dzisiaj 18km kajakami :woohoo: plus do tego można dołożyć 80km rowerem i zrobiła się zacna wyprawa :) Tradycji stalo sie zadosc i kierownik znowu sie zwodowal tym razem dzieki osobistej zonie (Iza wpis do akt z nagana za wysiadanie z kajaka na 1,5m glebi) :evil: Wszystko zgodnie z harmonogramem,zakladane miejsca i czasy dokladnie tak jak zaplanowalem - za co dziekuje doborowej ekipie - ich karnosc i fantazja dokladnie zgrala sie zalozeniami kierownika i pozwolila zapiac calosc wyprawy na najmniejszy z guzikow :)
Dojechalismy o czasie do Grudziadza i tutaj dopiero zlapal nas lekki kapusniaczek ktory od okolo godziny 13 wisial nad naszymi glowami :) Zdzislaw zacnie ustalil z szefem godziny deszczu i zagralo nam to idealnie :) Mam nadzieje ,ze ekipa wracajaca na kolkach z Tlenia rowniez skorzystala z blogoslawienstwa "Hardej" pogody :) Niesamowicie smaczna ryba w Starej Rzece i wspolny posilek dodala koloru calej wyprawie a calosc chyba wpadnie do stalego kalendarza naszych wspolnych wyjazdow :) Reedycja w drugiej polowie lipca i pod koniec wakacji czyli koncowce sierpnia :)

Rowerowali dzisiaj z nami:

B) Danka
B) Estera
B) Iza
B) Aneta
B) Marcia
B) Meg
B) Sylwia
B) Jaca
B) Pieter
B) Hardy
B) Krzys80
B) Pawel
B) MIR
B) Bartek

Dzieki wszystkim za udzial - rowerowanie i splyw z wami to czysta przyjemnosc a ja totalnie zrelaksowany moge zaczac nowy tydzien :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika, krzys80, Hardy, Meg, pieter, Iza, Marcia, Qba84, Aneta, Jaca

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/24 12:11 #28781

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Trasa na niedzielę :)


Stara Rzeka:

www.endomondo.com/routes/753038752


Laskowice Pomorskie:

www.endomondo.com/routes/753040518
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/22 22:15 #28767

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Niestety :( Nagły wyjazd do Hamburga uniemożliwi mi wzięcie udziału w tej świetnie zapowiadającej się wyprawie. Sorry :(
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/22 09:53 #28758

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Aktualna lista chętnych - poprawiona z jednym Pieterem :) Rozumiem ,że wszyscy to kajakarze :)

:side: Iza
:side: Estera
:side: Aneta
:side: Sylwia
:side: Rafał
:side: Hardy
:side: sldtwa
:side: Krzyś80
:side: Pieter
:side: Bartek
:side: Danka
:side: Meg
:side: Marcia
:side: MIR
Amor patriae nostra lex

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/22 09:43 #28757

  • Marcia
  • Marcia Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 0
Cieszę się bardzo, że tym razem termin nam pasuje :woohoo: A rower i woda to połączenie dla mnie idealne :)

Aktualna lista chętnych:

:side: Iza
:side: Estera
:side: Aneta
:side: Sylwia (?wolne?)
:side: Pieter
:side: Rafał
:side: Hardy
:side: sldtwa
:side: Krzyś80
:side: Pieter
:side: Bartek
:) Danka
B) Meg
:) Marcia
:) MIR
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/21 19:42 #28756

  • Meg
  • Meg Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 180
  • Oklaski: 2
Poprzedni wyjazd był bardzo udany i chętnie wezmę udział w reedycji :woohoo:
Aktualna lista chętnych:

:side: Iza
:side: Estera
:side: Aneta
:side: Sylwia (?wolne?)
:side: Pieter
:side: Rafał
:side: Hardy
:side: sldtwa
:side: Krzyś80
:side: Pieter
:side: Bartek
:) Danka
B) Meg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/21 15:27 #28755

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Bartek napisał:
Wpisalem Cie podwojnie gdyz darze sympatia wszystko co zwiazane z drewnem a wior niewatpliwie nalezy do tej grupy :) Gwozdzie beda wiec nie bedzie osmiorniczek a tobie zajacu uszy do pomostu sie przybije jak bedziesz podskakiwal :)

A z Kierownika to prawdziwy sprzedawca ze sklepu metalowego (nie drzewnianego). Nalegam, - koniecznie musi być ośmiorniczka i to tak dobra, jak poprzednim razem :laugh:

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/21 09:22 #28751

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
Kierownik zapewne wpisał 2 razy Pietera zamiast 1 hydrofobicznej Danuty ;)


Aktualna lista chętnych:

:side: Iza
:side: Estera
:side: Aneta
:side: Sylwia (?wolne?)
:side: Pieter
:side: Rafał
:side: Hardy
:side: sldtwa
:side: Krzyś80
:side: Pieter
:side: Bartek
:) Danka
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/21 08:13 #28750

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Wpisalem Cie podwojnie gdyz darze sympatia wszystko co zwiazane z drewnem a wior niewatpliwie nalezy do tej grupy :) Gwozdzie beda wiec nie bedzie osmiorniczek a tobie zajacu uszy do pomostu sie przybije jak bedziesz podskakiwal :)
Amor patriae nostra lex

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/21 08:02 #28749

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Jak przystoi wiórowi w d.... (cytat z wypowiedzi chunka :woohoo:) się zapytuję: czy przysługuje mi cały kajak, czy pół kajaka, bo na liście występuję dwa razy :silly:? No i jeżeli nie ma gwoździ :woohoo: , to czy będzie ośmiorniczka???
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/20 23:44 #28748

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Aktualna lista chętnych:

:side: Iza
:side: Estera
:side: Aneta
:side: Sylwia (?wolne?)
:side: Pieter
:side: Rafał
:side: Hardy
:side: sldtwa
:side: Krzyś80
:side: Pieter
:side: Bartek
Amor patriae nostra lex

26.06.2016 - Spływ kajakowy Błędno - Stara Rzeka vol.2 - rower 75km 2016/06/20 23:39 #28747

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Z racji tego ,że poprzednia edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem a pogoda w ten weekend wprost zachęca do połączenia wody i roweru - postanowiłem zrobić reedycję poprzedniej wyprawy. Kilku osobom poprzedni termin kolidował z wcześniejszymi planami,brakiem wolnego itd więc teraz będą miały okazję zaznać tej przyjemności :)
Zmiana polega na tym ,że skracamy trasę rowerową do 75km a wydłużamy drogę wodną do 12km czyli o około 3km w porównaniu do poprzedniej wyprawy ;) Powrót przewidziany jest z wykorzystaniem pociągu z Laskowic Pomorskich o 20:20 - w Grudziądzu jesteśmy o 20:45. Myślę ,że to rozsądna alternatywa która nie zmęczy zbytnio naszych miłośniczek kajakowania :) Oczywiście kto ma ochotę może pokonać całą trasę na dwóch kołach B)

Troszkę konkretów:

:P wyjazd o 7:30 z Mariny - ławeczki
:P w Starej Rzece meldujemy się około 12:00 - odległość około 48km
:P spływ 12:00 do około 17:00
:P obiad w postaci pstrąga (18zł) lub całego zestawu (26zł) jest zamawiany indywidualnie
:P o 18:00 opuszczamy gościnę w Starej Rzece i zmierzamy do Laskowic Pomorskich - odległość 27km
:P o 20:20 pakujemy się do Arrivy i o 20:45 wypadamy na dworcu w Grudziądzu
:P goście z Nowego mają pociąg o 20:09 do Twardej Góry ;)
:evil: w razie gdyby poniosły nas kajaki lub ułańska fantazja mamy wyjście awaryjne w postaci pociągu o 22:05 z przyjazdem o 22:30 - nadal rozsądnie :)

Nauczony własnym doświadczeniem z poprzedniej wyprawy:

- nie bierzemy lub odpowiednio zabezpieczamy sprzęt elektroniczny na kajaku
- warto mieć ze sobą parę suchych ciuchów do przebrania lub w ogóle na kajak zmienić odzież na lżejszą (klapki zmiast butów rowerowych,zapasowe skarpety i majtasy)
- nie wsiadamy tyłem do przodu :woohoo:
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Hardy, Meg, pieter, chunk, Aneta
Czas generowania strony: 0.294 s.