Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :)

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/14 17:25 #28667

  • ORZEŁ
  • ORZEŁ Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 72
  • Oklaski: 0
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, maly, ŁOBUZIA, chunk, Paweł

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/14 13:31 #28659

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
ja dodam jeszcze że bardzo miło było widzieć co niektóre dawno nie widziane miłe buźki ;)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/14 13:10 #28658

  • Estera
  • Estera Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 128
  • Oklaski: 2
Jak się okazuje połączenie rowerowania ze spływem to połączenie idealne :P nie wspominając już o pysznym pstrągu (mniami :cheer: ) dobrych humorach wszystkich uczestników sobotniej wycieczki :silly: :) :ok: przyjemnej pogodzie etc ;)

Dziękuję kierownikowi za świetny pomysł na spędzenie soboty w najlepszym towarzystwie i profesjonalną organizację :) :ok:

Do następnego :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, MARCINHD

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/13 23:17 #28656

  • Aneta
  • Aneta Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 91
  • Oklaski: 0
Super wycieczka ;)zorganizowana przez kierownika :) super wesołe towarzystwo :woohoo:.Dziekuje :ok: do nastepnego :)
Believe In Yourself ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, Estera

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/13 22:42 #28654

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Hej. Bardzo Wam dziękuję za wspólnie spędzony czas. Trasa do Starej Rzeki bardzo przyjemna :) a i przy okazji poznałem nieznaną mi dotąd alternatywę dojazdu do Osia. Sympatyczna Ekipa, ładna pogoda i miła atmosfera nastroiły mnie niezwykle pozytywnie, co dało mi poczucie świetnie spędzonej soboty.

Szczególne podziękowania dla Bartka za podjęcie tej cennej inicjatywy, która tylu ludziom sprawiła sporo radochy i niezapomnianych wrażeń :woohoo:

Pozdrawiam i do następnego :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, MARCINHD, Estera, Aneta

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/13 21:03 #28651

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Hardy, Meg, Davis, Danka, Kasia, maly, ŁOBUZIA, chunk, Estera, Aneta, ORZEŁ

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/13 09:56 #28646

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Danka napisał:
Kierownik zapomniał jednak, że i ja poznałam Wdę od mokrej strony co częściowo wyleczyło mnie od hydrofobii ;)

Faktycznie - przegladajac nagrania mam Cie uwieczniona jak jestes do pasa w wodzie :) Ale najlepszym motywem bylo jak Ola z Chunkiem wsiedli odwrotnie do kajaka czyli tyłem do przodu i tak wyplyneli na szerokie wody :) Na cale szczescie zauwazyla to Ola ktora nie mogac sie zmiescic na odwroconym siedzisku dokonala odkrycia mowiac "Kochanie my chyba wsiedliśmy źle do tego kajaka" :woohoo: Rufa była rzeczywiscie z przodu :) Fajnie to wszystko będzie widać na filmie :P
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Meg, ŁOBUZIA, chunk, Estera, Aneta

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/13 09:22 #28645

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
Dziękuję również za wypad, śmiechu było wyjątkowo mnóstwo, więc zrelaksowałam się w intensywnym dla mnie okresie pracy. Kierownik zapomniał jednak, że i ja poznałam Wdę od mokrej strony co częściowo wyleczyło mnie od hydrofobii ;) Dzięki próbie pokonania moich osobistych lęków rozsmakowałam się w pływaniu kajakiem i teraz będę się domagać więcej takich wypraw. Dziękuję kierownikowi za pomysł i organizację.
Dziękuję także Andrzejowi za ochronę i sterowanie kajakiem podczas tego dziewiczego dla mnie rejsu :)
Dziękuję Esterze i Meg za suche spodenki i skarpetki ;)
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, Meg, Estera, Aneta

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/12 17:49 #28639

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
i ja dziękuję zarówno ekipie w stronę Tlenia...jak i Harpaganom grupy powrotnej :) widok prędkości na liczniku był bardzo zbliżony do wskazań na szosie ....do następnego :) Tomasze... niech Moc Was nie opuszcza :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, maly, Estera

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/12 17:44 #28638

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Świetny wypad, dzięki Bartek za organizację :)
Lubię takie urozmaicone wypady, połączone z innymi atrakcjami, nie ma monotonii :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, MARCINHD, Estera, Aneta

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/12 12:35 #28636

  • ŁOBUZIA
  • ŁOBUZIA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 160
  • Otrzymane podziękowania: 185
  • Oklaski: 3
TAK....to był świetny dzień urozmaicony ruchowo i towarzysko. Dziś czuję trochę mięśnie nóg to pewnie od kręcenia na rowerze, rąk -to pewnie od kajaku i mylenia lewej z prawą :woohoo: ; no a mięśnie brzucha to napewno ze śmiechu. ...było wesolo , pstrąg pyszny , no i urokliwa przyroda ...super :ok: czekam na filmik :laugh: i do zoba miłego
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek, pieter, MARCINHD, Estera, Aneta

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/12 08:01 #28635

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
"Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

Tak właśnie widzę wczorajszą wycieczkę :) Frekwencja powyżej wszelkich oczekiwań, okienko pogodowe na spływie, przepyszny pstrąg i 100km czystej radości z niespiesznej jazdy tam i nazad w jajcarskim towarzystwie :laugh: Ta sobota była wyjątkowa pod wieloma względami - między innymi dlatego ,że wszczepiliśmy do naszych rutynowych jazd spływ kajakowy ,przeszczep się udał a wszyscy pacjenci przeżyli :woohoo: Co prawda ja z Izą oraz dwukrotnie Rafał z Sylwią badaliśmy z ciekawości dno Wdy ale nie zepsuło to nam humorów a raczej poprawiło humor innym :P Liczyłem ,że nakręcę jakieś spektakularne wpadnięcie do wody tymczasem sam się zwodowałem niczym ORP "Orzeł" ;) Pogoda była łaskawa i pozwoliła nam dojechać już w suchych gatkach do domu.
Mam nadzieję ,że wszystkim się podobało i powtórzymy tą wyprawę za jakiś czas - być może w innym miejscu bo marzy mi się powrót na magiczny kanał Brdy z Rytla do Fojutowa. Ale to już temat na całkiem inny wątek....

Dziękuje wszystkim uczestnikom a szczególnie tym którzy spływali ze mną Wdą B) A wodowali wczoraj z nami:

B) Iza
B) Sylwia
B) Aneta
B) Estera
B) Danka
B) Łobuzia
B) Meg
B) Aleksandra
B) sldtwa
B) Jaca
B) Hardy
B) Adam
B) Paweł
B) Orzeł
B) Sąsiad CCH
B) Chunk
B) Pieter
B) Bartek

Grupa "nieskajaczonych" sympatyków rowerowania ;)

B) Kasia
B) Matołek
B) Davis
B) MarcinHD
B) Elimelek
B) Mały

Mam nadzieję,że o nikim nie zapomniałem ale przy tylu osobach ciężko to było spamiętać :laugh: Film się wkrótce nakręci więc nieco klimatu dla tych nie byli da się przenieść na ekran komputera ;) Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia na kolejnych wyprawach :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Hardy, Meg, pieter, Danka, Kasia, maly, sldtwa, ŁOBUZIA, MARCINHD, chunk, Estera, Adam K., Aneta, ORZEŁ, Paweł

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/11 06:40 #28615

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
sldtwa napisał:
Kierowniku!!! Z Piły Młyn tą tarką po DW 272? Nieeeee! Przez Buśnię i Pięćmorgi - proszę!!! :D
Resztę akceptuję, choć z Miedzna jest zacna dróżka do Osia, bez korzystania z DW i nieco krótsza (przy kapliczce w lewo, nie w prawo) :)

A jednak Francja! 2:1. Ale Rumuni mocni :D :woohoo: :laugh:

Hmmm,jechalem tam z miech temu i tarki juz nie ma o ile dobrze sobie przypominam :) Miedzno zaakceptowane a dla Rumunii brawa :ok:
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/10 22:44 #28609

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Kierowniku!!! Z Piły Młyn tą tarką po DW 272? Nieeeee! Przez Buśnię i Pięćmorgi - proszę!!! :D
Resztę akceptuję, choć z Miedzna jest zacna dróżka do Osia, bez korzystania z DW i nieco krótsza (przy kapliczce w lewo, nie w prawo) :)

A jednak Francja! 2:1. Ale Rumuni mocni :D :woohoo: :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): ORZEŁ

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/10 12:20 #28605

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Zakładana trasa może ulec lekkim modyfikacjom jeśli napotkamy jakieś trudności terenowe - generalnie dążąc do lekkiego przejazdu :)

www.endomondo.com/routes/744383016

Ekipa z Nowego dołączy przed Osiem.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, ŁOBUZIA, Aneta, ORZEŁ

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/10 10:05 #28603

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Przypominam osobom które nie czują się na siłach przejechać 100km ,że tempo będzie spokojne a 16:45 jest pociąg z Osia po przejechaniu około 60km. Pociąg jest w Grudziądzu o 18:09. Nikogo nie zostawiamy z tyłu :)
Amor patriae nostra lex

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/07 14:30 #28574

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
... kostka już prawie wyleczona, nie powinna w sobotę przeszkadzać :)
Jedynie do Szefa nie mogę się na razie dodzwonić, coś nawala w komunikacji... więc na wszelki wypadek pelerynki weźmy ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/07 13:29 #28572

  • maly
  • maly Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 322
  • Oklaski: 1
B) Mały B)
Dołączam do grupy jak to napisano poniżej
:laugh: :laugh: Grupa nieskajaczeni :laugh: :laugh:
Ale bez obiadu i tylko w tamtą stronę i potem sam wracam bo jestem ograniczony czasowo Chyba ze jeszcze ktoś się znajdzie to będzie raźniej w drodze powrotnej ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Bartek

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/07 12:42 #28570

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
;) Iza - kajak+obiad
;) Bartek - kajak+obiad
;) sldtwa - kajak+obiad
;) Sylwia - kajak+obiad
;) Jaca - kajak+obiad
;) Hardy - kajak+obiad (chyba wyleczę już skręconą kostkę)
;) Aneta - kajak+obiad
;) Adam - kajak+obiad
;) Paweł - kajak+obiad
;) Orzeł - kajak+obiad
;) Danka - kajak+obiad
;) Łobuzia - kajak+obiad
;) Estera - kajak+obiad
;) Sąsiad CCH - kajak+obiad
;) chunk - kajak+obiad
;) Aleksandra - kajak+obiad
;) Meg - kajak+obiad
;) Pieter - katamaran+ośmiornica

;) Matołek - grupa nieskajaczeni :)

Tak jak zauważył mój ukochany przedmówca - kajaki będą dodatkowe,pstrągi też się znajdą więc kto ma jeszcze czas i chęć to zapraszam. Przewiduje moczenie się w jeziorze Stelchno w drodze powrotnej - oczywiście jak Zdzisiu załatwi z szefem wszystkich szefów pogodę :P
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, pieter, Aneta, ORZEŁ

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/05 10:52 #28563

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Bartek napisał:
Załatwię Cię bardzo prosto przyjacielu - otóż zarezerwowałem 8 kajaków które są już zajęte. Wpadasz więc na listę rezerwowych razem z Meg i kimś kto może się jeszcze wpiszę. Jeśli dojedziesz cały i zdrowy do Starej Rzeki i będą wolne kajaki możesz sobie z nich zbudować katamaran i dopłynąć do Wielkich Jezior Mazurskich zagryzając po drodze same pstrągi ze szczawiem B)

Wczoraj byliśmy w Starej Rzece u p. Sowińskiego. Z przeprowadzonej rozmowy wynikło, że naszego Kierownika trzeba wywieźć na kajaku, co pewnie się stanie. Jest ustalone, że Kierownik dostanie dziurawy kajak! Kierownik olał życzenia swojego przyjaciela, według własnego mniemania "załatwił go" i przesunął na listę rezerwowych. Akurat skład tej listy bardzo mi się podoba, ale nie podoba mi się Kierownictwo, które nie wysiliło się, żeby zamówić dodatkowe kajaki. Ponadto można zjeść smażonego pstrąga bez szczawiu i taki pstrąg (bardzo smaczny) kosztuje 18 zł. Wszem i wobec informuję, że Kierownik tym razem dokonał poważnego naruszenia obowiązków kierowniczych poprzez zaniechanie, co będzie go kosztowało co najmniej jedną wyjazdową bułkę :woohoo:

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/02 19:00 #28542

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
pieter napisał:
Kierowniku, a czy są przewidywane jakieś super atrakcje w drodze do Starej Rzeki, że mogę nie dojechać cały i zdrowy?

Nic nie przewiduje. Samo dokręcenie na miejsce jest wystarczająco atrakcyjne.
Amor patriae nostra lex

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/02 18:12 #28540

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Załatwię Cię bardzo prosto przyjacielu - otóż zarezerwowałem 8 kajaków które są już zajęte. Wpadasz więc na listę rezerwowych razem z Meg i kimś kto może się jeszcze wpiszę. Jeśli dojedziesz cały i zdrowy do Starej Rzeki i będą wolne kajaki możesz sobie z nich zbudować katamaran i dopłynąć do Wielkich Jezior Mazurskich zagryzając po drodze same pstrągi ze szczawiem B)[/quote]

Zabrzmiało bardzo zachęcająco. Prawdziwy Kierownik. No trudno, jak się nie da zaspokoić indywidualnych życzeń uczestnika ograniczę się do samej jazdy na rowerze. Kierowniku, a czy są przewidywane jakieś super atrakcje w drodze do Starej Rzeki, że mogę nie dojechać cały i zdrowy?

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/02 12:19 #28537

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
pieter napisał:
No i mam nastepujący dylemat. Jako jedna osoba chcę zadeklarować wynajęcie jednego kajaka dla siebie (dwuosobowego). Czy wezmę kogoś do tego kajaka, czy wypełnię go bułkami, to już drugorzędna, moja sprawa. Proszę Kierownika o wpisanie mnie na listę z następującymi szczegółami:
;) pieter - dwa kajaki(czyli cały jeden dwuosobowy)+obiad(bez frytek i sałatki, czyli sam pstrąg bez dodatków)

I co teraz powiesz Kierowniku? Sherlock chce usłyszeć oczywistą oczywistość - jak na naszej liście z dwóch kajaków zrobić jeden dwuosobowy, z jednym pieterem w środku :silly:?

Załatwię Cię bardzo prosto przyjacielu - otóż zarezerwowałem 8 kajaków które są już zajęte. Wpadasz więc na listę rezerwowych razem z Meg i kimś kto może się jeszcze wpiszę. Jeśli dojedziesz cały i zdrowy do Starej Rzeki i będą wolne kajaki możesz sobie z nich zbudować katamaran i dopłynąć do Wielkich Jezior Mazurskich zagryzając po drodze same pstrągi ze szczawiem B)
Amor patriae nostra lex

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/02 11:58 #28536

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
No i mam nastepujący dylemat. Jako jedna osoba chcę zadeklarować wynajęcie jednego kajaka dla siebie (dwuosobowego). Czy wezmę kogoś do tego kajaka, czy wypełnię go bułkami, to już drugorzędna, moja sprawa. Proszę Kierownika o wpisanie mnie na listę z następującymi szczegółami:
;) pieter - dwa kajaki(czyli cały jeden dwuosobowy)+obiad(bez frytek i sałatki, czyli sam pstrąg bez dodatków)

I co teraz powiesz Kierowniku? Sherlock chce usłyszeć oczywistą oczywistość - jak na naszej liście z dwóch kajaków zrobić jeden dwuosobowy, z jednym pieterem w środku :silly:?

11.06.2016 - Spływ kajakowy Wdą do Tlenia - rower około 100km :) 2016/06/02 10:01 #28535

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Potwierdzilem informacje dziś - czeka co najmniej 8 kajaków i 18 pstrągów:) Jest spora szansa że znajdą się dodatkowe 2-3 kajaki więc trzeba dobrać się w pary.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.310 s.