Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: ku przestrodze....

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: ku przestrodze....

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2016/03/25 18:14 #27621

Uthark

Uthark Avatar

"Miała zmusić pojazdy do zmniejszenia prędkości ale większość kierowców i tak nie zwalnia."

Jedynym sposobem na zmuszenie kierowców do przestrzegania przepisów byłaby zdecydowanie większa obecność policji na drogach.

Niedawno czytałem artykuł, w którym opisano, że na pewnym odcinku Puławskiej w Warszawie tylko 15% kierowców trzyma się obowiązującego tam ograniczenia prędkości (60km/h) - czyli 85% nie przestrzega. Kierowcy są jednakże pierwsi do wytykania przewinień rowerzystom, chociaż to kierowcy są zdecydowanie najbardziej niebezpieczną grupą uczestników ruchu.

"Bardzo często wyprzedzają mimo jadącego auta z naprzeciwka lub nie zachowują bezpiecznej odległości."

Jednym ze sposobów na zapobieganie tego typu zachowaniom jest jazda w pewnym oddaleniu od krawędzi jezdni. z doświadczenia własnego wiem, że to działa i wyprzedzanie bez zachowania odstępu jest zdecydowanie rzadsze.

"Chodnik za wąski aby bezpiecznie poruszali się tamtędy równocześnie rowerzyści i piesi. "

Ograniczenie do 50km/h nie pozwala na legalną jazdę rowerem po chodniku. Poza tym, rowerzysta ma prawo do poruszania się po jezdni, jeśli nie ma ddr. Nie można dać się spychać na margines, a czym więcej rowerzystów na jezdni, tym bezpieczniejszy jest pojedynczy rowerzysta.
2016/03/18 22:54 #27548

wysepka

 Avatar

Ta wysepka od początku jest nieporozumieniem i błędem na tej drodze. Miała zmusić pojazdy do zmniejszenia prędkości ale większość kierowców i tak nie zwalnia. Ktoś już dwa razy ją przewalcował tirem.
Codziennie śmigam tą drogą i nie raz niewiele brakowało do potrącenia z winy kierowcy. Bardzo często wyprzedzają mimo jadącego auta z naprzeciwka lub nie zachowują bezpiecznej odległości. Chodnik za wąski aby bezpiecznie poruszali się tamtędy równocześnie rowerzyści i piesi. Brak oświetlenia.
2016/03/18 18:52 #27539

Krzyś

Krzyś Avatar

Jednym słowem zabójca na kołach ???
2016/03/18 09:00 #27531

Uthark

Uthark Avatar

Moje założenie było czysto retoryczne ;-) Widziałem, jak byłeś oświetlony na MK.

Z dyskusji pod artykułem na "Pomorskiej" wynika, że rower miał oświetlenie, a rowerzysta został potracony w okolicy wysepki przy fabryce świec, a kierowca uciekł z miejsca wypadku, chociaż potem wrócił.

Tam jest bardzo długa prosta, która "zachęca" do szybkiej jazdy pomimo ograniczenia prędkości do 50km/h (koło wysepki do 40). Nie ma pobocza, rowerzysta nie ma gdzie uciec.
2016/03/17 13:45 #27518

Matołek

Matołek Avatar

Uthark napisał:
Zakładam jednak, że jako świadomy i dbajacy o bezpieczeństwo rowerzysta jeździsz na oświetlonym rowerze w nocy.

Nie wiadomo, czy ten rowerzysta miał oświetlony rower. Nieoświetleni rowerzyści w ciemnościach sa częstym widokiem na naszych drogach.

Dobrze zakładasz. Można by nawet rzec, że świecę przykładem...
2016/03/17 13:22 #27516

Uthark

Uthark Avatar

Zakładam jednak, że jako świadomy i dbajacy o bezpieczeństwo rowerzysta jeździsz na oświetlonym rowerze w nocy.

Nie wiadomo, czy ten rowerzysta miał oświetlony rower. Nieoświetleni rowerzyści w ciemnościach sa częstym widokiem na naszych drogach.
2016/03/17 13:11 #27515

Matołek

Matołek Avatar

A przecież często tamtędy jeździmy... :(
2016/03/17 10:48 #27514

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Czas generowania strony: 0.135 s.