Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Zima - czyli najlepszy czas na rowerowe marzenia.

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Zima - czyli najlepszy czas na rowerowe marzenia.

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2019/12/31 00:50 #32671

piowini

piowini Avatar

No i jak poniżej: planów na 2020 nie ma. W 2019 udał się odcinek Nysa-Grudziądz.
Może ma ktoś pomysł? Bo mnie jakoś nic do głowy nie przychodzi. Biorąc pod uwagę jutro i dni do końca tygodni to mnie pewnie też poza różnego rodzaju trunkami do głowy nie uderzy.
Powodzenia w Nowym 2020 Roku! :)
2019/03/11 11:04 #31813

piowini

piowini Avatar

Zima mija- planów ni ma!A przynajmniej nie ma nic konkretnego, zdecydowanego. Nie ma też absolutnie formy. Zostało jedynie chęć na wyprawę.
Ostatnio trochę tak zamyślam kończyć to co zostało kiedyś napoczęte. Z całym Dunajem nie wyszło, ale może uda się z Bursztynowym Szlakiem. Od Grudziądza nad morze, a praktycznie nad Zalew Wiślany od Elbląga po Braniewo to sobie już kiedyś przejechałem. Półwysep Sambijski to sobie daruję. Ale został jeszcze odcinek od Nysy do Grudziądza. Może uda się w czerwcu. W związku z tym prośba:
Ma może ktoś mapy Bursztynowego Szlaku rowerowego na tym odcinku? Chodzi o trasę (w przybliżeniu) Nysa - Brzeg - Kalisz - do Grudziądza?
Może ktoś jest chętny na całość lub odcinek?
Załączniki:
2018/10/19 12:25 #31466

piowini

piowini Avatar

Co prawda jeszcze nie zima, ale pomarzyć i planować już można. Biorąc pod uwagę nie tylko moje problemy związane z przejazdem połączonym z transportem rowerów podaję pod rozwagę taką możliwość:
www.globtourist.com/
Może ktoś skorzysta.
2018/04/23 12:19 #31134

piowini

piowini Avatar

W czerwcu planujemy (we dwóch) wyprawę rowerową wzdłuż Dunaju, od Bratysławy do ujścia rzeki. Wszelkie informacje i opisy na jakie trafiłem dotyczą rumuńskiego (północnego, lewego) brzegu Dunaju. Nie potrafię znaleźć informacji na temat możliwości i warunków do jazdy rowerem na prawym brzegu. Może ktoś ma informacje na ten temat? Jak to wygląda na bułgarskim brzegu? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Również te dotyczące innych odcinków trasy jak i możliwości powrotu z Rumunii.
A może jest ktoś chętny? jeżeli nie na całość to na jakiś odcinek?


Załączniki:
2018/04/02 17:14 #31026

piowini

piowini Avatar

Zima przeszłą, wiosna mija,
A tu planów żadnych ni ma!?
No właśnie. Jakaś bieda z tymi planami. Z dużym trudem jakie się jeden. Wyprawa wzdłuż Dunaju od Bratysławy do Morza Czarnego. Są pewne problemy logistyczne. Termin jest już znany: czerwiec, praktycznie cały. Może ktoś wie o możliwości dotarcia lub zna sposób na dotarcie dwóch osób wraz z rowerami od nas do Bratysławy? Jakieś "znajome" TIR-y czy inne pojazdy.
Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.
2016/12/03 20:42 #29769

iceman150

iceman150 Avatar

Jak zawsze ambitne, z tym że nieco jest inny charakter moich planów. No i tak naprawdę moje tegoroczne plany udało mi się w znacznym stopniu spełnić. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał równie dużo szczęścia.
2016/12/03 19:07 #29768

piowini

piowini Avatar

Trochę szybciej niż w poprzednich latach wykluwają się plany rowerowego wariactwa w 2017 roku. I tak, jeżeli nic się nie zmieni wiadomo, że w majowy weekend wraz z ze klubem "Skołowani" z Torunia będę pedałował niedaleko, bo po Żuławach. Przełom lipca i sierpnia powinien mnie zastać kręcącego korbą z tym samym klubem gdzieś pomiędzy Suwałkami a Wilnem. A połowa sierpnia, to własny pomysł kręcenia gdzieś pomiędzy Salzburgiem a Adriatykiem. Wszystko jest to prawie pewne, i mam nadzieję, że to prawie nie zrobi żadnej różnicy.
W (jeszcze)obecnym roku PRAWIE nic z planów nie wyszło, ale też było jedwabiście. Może przyszły rok będzie lepszy?
nawet jak się nie uda, trzeba marzyć.
A wy jakie macie rowerowe plany?
2016/01/25 13:32 #27014

piowini

piowini Avatar

Byłem na gali Rowertour w Poznaniu, w auli AWS. Jestem zadowolony z wypadu, ale zbytniego "szału ni ma". Jedno co dobre, przekonałem się, że spotkania w grudziądzkim Klubie Podróżnika są na podobnym, tj dobrym poziomie. Tam nie były nic lepsze a czasami i gorsze. Nie mamy się czego wstydzić :) !
Niestety, praktycznie niczego istotnego się nie dowiedziałem. Zawiodłem się odnośnie możliwości obejrzenia czy też kupna różnego sprzętu lub odzieży była mizerna. Losowano wiele nagród wśród publiczności, jako główna był porządny rower. Przymierzałem się do tego, niestety los nie dopisał, wygrałem "tylko" porządną, czapeczkę.
Materiałów do marzeń trochę było, szkoda że omawiane wyprawy były bardzo egzotyczne: Ameryka Północna, Afryka (czarna sprzed 20 lat),Afryka - Maroko i europejskie przyległości, w czasie kilku lub kilkunastu miesięcy.
A tegoroczne plany pomału się wykluwają!
2016/01/22 23:43 #27006

piowini

piowini Avatar

Bardzo się cieszę z takiego odzewu! Takie bogactwo planów!
Odnośnie tego co napisał Hajen:
Wzdłuż Łaby, trochę nietypowo, bo "pod prąd" jechałem w 2009 r. od Magdeburga, przez m. in. Wittenbergę, Jenę Drezno, do granicy z Czechami. Bardzo ciekawa i różnorodna (również z uwagi na zabytki) trasa. Wbrew pozorom, nie zawsze płaska. W razie zainteresowania jestem do dyspozycji. Żałuję, że nie będę mógł jechać w "bożocielesny" długi weekend do Supraśla. :(
Za to są inne propozycje, jednak na razie brak szczegółów.
Druga połowa lipca to zapewne Mazury z zaprzyjaźnionym klubem "Skołowani". Jak się załapię, formalnie u nich nie jestem.
No i zaczyna się wykluwać pomysł przejechania międzynarodowym szlakiem R-1 znad Kanału La Manche (Calais) do Grudziądza.Orientacyjny termin to sierpień. Ilość uczestników: w tej chwili to trójka. Może to kogoś zainteresuje? istnieje możliwość dojazdu do Calais wraz z rowerem. Jest możliwość wynajęcia busa z przyczepką, maksymalnie może zabrać 8 osób + rowery. Cena jedna, bez względu na ilość osób.
Niekoniecznie trzeba będzie przejechać całą trasę. Wszelkie warianty dopuszczalne. w tej chwili nic nie jest jeszcze zaklepane do końca.
Przypominam, że R-1 prowadzi od Calais (Francja)do Petersburga (Rosja). No i przebiega przez Grudziądz. Skusi się ktoś? Namawiam.
Jutro ok. 8:00 jadę do Poznania, na galę czasopisma "Rowertour" (mam dwa wolne miejsca). Może się dowiem czegoś przydatnego.
2016/01/22 22:09 #27005

j23

j23 Avatar

Plik załącznika:

Nazwa pliku: OZPTKolSup...łośćB
Wielkość pliku:995 KB
wojtino napisał:
DRUGA WYPRAWA odbędzie się w MAJU w dniach 19-30 z inspiracji MarcinaHD Kierunek Puszcza Białowieska (Białowieża, trzy trasy po Puszczy), Puszcza Knyszyńska (Supraśl, cztery trasy po puszczy z przodownikami rowerowymi), Goniądz (dwie trzy trasy po Biebrzańskim Parku Narodowym) i powrót do domu. Szczegóły wkrótce w osobnym wątku.
Z grupą KALINKOWCÓW (MARCINHD - też) w tym terminie jedziemy na zlot
SUPRAŚL 2016 - poniżej linki do map
DOJAZD i POWRÓT
www.google.com/maps/d/edit?mid=zcYRcH-i2D34.kIdcUP4tLbeU&usp=sharing
TRASY ZLOTOWE
www.google.com/maps/d/edit?mid=zcYRcH-i2D34.k9drwIyFbnJo&usp=sharing
Więcej szczegółów będzie później (w połowie lutego robimy spotkanie organizacyjne). W załączniku (cały czas trwają prace nad wyszukiwaniem ciekawostek na trasie) to co chcemy zwiedzić.
Ten wyjazd to moje główne marzenie na 2016 rok.
Załączniki:
2016/01/22 21:11 #27004

Hajen

Hajen Avatar

Może kogoś zainteresuje trasa wzdłuż rzeki Elby w Niemczech,ja sam rozważam taką wyprawę.Trochę info co prawda nie w wersji polskiej:

www.elberadweg.de/prospekte-service/prospektbestellung.html?gclid=CLel5oubvsoCFeL7cgod8tgG-g
2016/01/22 13:20 #27002

piowini

piowini Avatar

Polska to piękna kraj. Pewnie, że piękny. Ale jak się ma możliwość - to dlaczego ograniczać się jedynie do Polski? Inne kraje też są piękne.
Niestety, z wyjątkiem kwietnia terminy mam już zajęte.
Jechałem wzdłuż Odry od Zgorzelca do Świnoujścia. Polecam! Jedzie się niemieckimi DDR a zaopatruje i nocuje w Polsce. Zainteresowanym służę informacjami.
Odnośnie Parku Mużakowskiego. Byłem rowerem dwukrotnie, ostatni raz w lipcu 2015 r. Moim zdaniem i park, i pałac to nic specjalnego. Nie wiem dlaczego jest na liście dziedzictwa. Może dlatego, że duży, może dlatego, że Niemcy załatwili. Tym niemniej wart obejrzenia. Ale o wiele ciekawszy - moim zdaniem - jest Geopark Łuku Mużakowskiego. rzecz nowa, kilka lat temu go nie było. Miejscowych można pytać o kopalnię Babina. Wojtino, jak już tam będziesz, radzę obejrzeć. Mogę parę zdjęć podesłać mailem. Tutaj niestety nie mogę wkleić. Nie wchodzą, nie wiem dlaczego. Park położony na dużym terenie, dobre i oznaczone drogi szutrowe, idealne do zwiedzania na rowerze. Dla piechura za rozległy teren. A znajduje się praktycznie w samej Łęknicy, bliżej miejscowości niż Park Mużakowski.
2016/01/22 11:32 #27001

wojtino

wojtino Avatar

piowini napisał:
JAK CZŁOWIEK NIE MARZY, UMIERA. (Ryszard Riedel za j23)
Zima - najlepszy czas na rowerowe marzenia!( za Davisem)
Macie jakieś?
Jestem na etapie marzeń i zastanawiania się dokąd pojechać w tegorocznym sezonie. jak na razie to nawet nie bardzo wiem o czym marzyć, nic konkretnego się nie chce wykluć! Może jakiś pomysł? Są chętni na dłuższą wyprawę?
Wbrew pozorom, jak mawiali Rzymianie czas ostro fugit. Niedługo już będzie wiosna :)!


Dla tych którzy lubią nie tylko marzyć mam propozycję przyłączyć się do moich planów wypraw rowerowych.


W tym sezonie mam już zaplanowane trzy wyprawy 10-12 dniowe po ok. średnio 1000km w trzech kolejnych miesiącach Kwiecień, Maj, Czerwiec.
Nie sięgam gwiazd ani krańców świata stąpam twardo po ziemi i moje wyprawy może tylko "wyprawki" mieszczą się w granicach RP lub bardzo blisko granic dlatego że uważam że "Polska to piękna kraj"

TRZECIA WYPRAWA odbędzie się w CZERWCU w dniach 16-27. Kierunek południowo-zachodni koniec polski aż do styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec. Następnie wzdłuż granicy polsko niemieckiej do Mużakowa (zamek z ogromnym największym w Europie parkiem w stylu angielskim) wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jet to atrakcja polsko niemiecka bo zamek po stronie niemieckiej a większość parku po stronie polskiej. Na tej trasie to nie jedyna atrakcja z tej listy. Z Mużakowa już do domu, po drodze także mnóstwo atrakcji. Szczegóły podam wkrótce w osobnym wątku.

DRUGA WYPRAWA odbędzie się w MAJU w dniach 19-30 z inspiracji MarcinaHD Kierunek Puszcza Białowieska (Białowieża, trzy trasy po Puszczy), Puszcza Knyszyńska (Supraśl, cztery trasy po puszczy z przodownikami rowerowymi), Goniądz (dwie trzy trasy po Biebrzańskim Parku Narodowym) i powrót do domu. Szczegóły wkrótce w osobnym wątku.

PIERWSZA WYPRAWA odbędzie się w KWIETNIU w dniach 17-25 kierunek Puszcza Kampinoska szczegóły są aktualnie w dopracowywaniu podam wkrótce w osobnym wątku. :)
2016/01/22 07:37 #27000

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Citas napisał:
Ja na nowy sezon nie mam jakichś wielkich planów.
Na pewno chciałbym urlop spędzić na kołach. Jakaś przejażdżka około 10-12 dniowa. Start pewnie z Gdańska, przez Kaszuby, Borne Sulinowo i Kłomino, a następnie trochę gór i podjazd ul. Szkolną w Karpaczu. Jednak bez większego planowania. Jazda ma sprawiać przyjemność, więc nie ma sensu się katować.

Poza tym kilka jakichś maratonów w stylu Kaszebe Runda.

Moja mapka na zalicz gminę, jest nieco uboższa, więc również ją przydałoby się wzbogacić.


Citas'ku.. ;) jak będziesz w CG daj znać... pomogę Tobie ciekawymi mapami okolic Bornego Sulinowa... wraz z szlakami rowerowymi i samego kłomina ( gródka) ...a raczej tego co pozostało z kłomina..czyli prawie nic ;( - w okolicy nie zapomnij o Brzeźnicy koloni, i moście kolejowym w Jastrowiu :)
2016/01/21 22:21 #26999

piowini

piowini Avatar

JAK CZŁOWIEK NIE MARZY, UMIERA. (Ryszard Riedel za j23)
Zima - najlepszy czas na rowerowe marzenia!( za Davisem)
Macie jakieś?
Jestem na etapie marzeń i zastanawiania się dokąd pojechać w tegorocznym sezonie. jak na razie to nawet nie bardzo wiem o czym marzyć, nic konkretnego się nie chce wykluć! Może jakiś pomysł? Są chętni na dłuższą wyprawę?
Wbrew pozorom, jak mawiali Rzymianie czas ostro fugit. Niedługo już będzie wiosna :)!
Czas generowania strony: 0.459 s.