Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać?

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/29 23:35 #14648

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Patrz na udźwig sakwy do roweru coby mieć spokojna głowę. Matołek ma taką fajną na kierownicę.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/29 23:25 #14643

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Zamówiłem aparat, a dotarł do mnie aparat scalony z lornetką :woohoo: Zoom robi wrażenie, zresztą nie tylko on ;) Tylko sakwę do roweru będę musiał nową skombinować, bo sprzęt wielki jak lustrzanka, ale to jest do zrobienia :)

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 23:36 #14629

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Nie ma Kaytek jak spontan - takie zakupy udają się często najlepiej :)

... 50x zoom optyczny - kurde :woohoo:

Udanych fotek :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 23:21 #14628

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
iceman150 napisał:
Kama to co ty masz teraz za sprzęt bo widzę ze masz jakiegoś megazooma.

Iceman...niezmiennie Canona... zoom jak ta lala ;)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 23:19 #14627

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
kaytekrx4 napisał:
Zamierzałem sprawić sobie lustrzankę, kupiłem kompakt Canona - canon.strefamarek.allegro.pl/canon-powershot-sx50-hs.html ;) Co ciekawe, zanim w ogóle zdecydowałem się na aparat, zastanawiałem się jeszcze nad kamerą GoPro, ale doszedłem do wniosku, że byłaby to raczej rzadko używana zabawka :whistle:

Niezły...Będziesz z niego zadowolony ;)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 22:12 #14624

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Zamierzałem sprawić sobie lustrzankę, kupiłem kompakt Canona - canon.strefamarek.allegro.pl/canon-powershot-sx50-hs.html ;) Co ciekawe, zanim w ogóle zdecydowałem się na aparat, zastanawiałem się jeszcze nad kamerą GoPro, ale doszedłem do wniosku, że byłaby to raczej rzadko używana zabawka :whistle:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 20:38 #14609

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Ale czy jest to zakup fotograficzny, czy jakiś inny - zdradź przynajmniej tyle :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 20:35 #14607

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Jak do mnie dotrze, to wezmę ze sobą w rowerową trasę B) Mam nadzieję, że będzie co chwalić :laugh:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 20:27 #14604

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
kaytekrx4 napisał:
Krążyłem, krążyłem i w końcu kupiłem coś innego, niż zamierzałem :woohoo: Teraz pora się zająć napędem w rowerze :whistle:

To pochwal się co kupiłeś :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 20:14 #14602

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Kama to co ty masz teraz za sprzęt bo widzę ze masz jakiegoś megazooma.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/28 00:50 #14586

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
iceman150 napisał:
Wg mnie lustrzanka za 1500 zł jest złym pomysłem. Za tą cenę dostaniesz niestety marny obiektyw i nie będziesz zadowolony z wykonywanych zdjęć. Do tego lustrzanka moim zdaniem jest mniej uniwersalna, bo albo masz obiektyw szerokokątny i mały zoom albo mały kąt i większy zoom do tego dochodzą sprawy jasności itd. No i cena każdy sensowny obiektyw to koszt min. 2000zł

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad dobrą cyfrówką z dużym zoomem.

Tu akurat zgodzę się z Icemanem...po co przepłacać :)
...polecam dobry kompakt...mój np ma zoom X 30 :laugh:
..powiem tak...za 1500 zł nie kupisz dobrej lustrzanki...tyle w temacie ;)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 19:44 #14582

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Krążyłem, krążyłem i w końcu kupiłem coś innego, niż zamierzałem :woohoo: Teraz pora się zająć napędem w rowerze :whistle:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 19:17 #14581

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
w tej cenie nie kupisz solidnej lustrzanki.... lepiej kup dobry cyfrowy aparat jak napisał ICEMAN.....a za 1500 zł to nabędziesz na 100 % świetny aparat z min 30 krotnym optycznym zoom'em , torbą i zapasową baterią, oraz szybką karta pamięci.... dobra i warta lustrzanka to koszt dużo ponad 2000....a najlepiej przyjdz do nas na spacer fotograficzny ........info o spacerach znajdziesz na Facebooku szukaj GSF i tam fachowi fotografowie doradzą....... przyjdz, a poznam Cię ja lub Kama z profesjonalnymi fotografami :) i doradzą........ nie ujmując oczywiście nikomu na forum :) :evil:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 19:16 #14580

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
No i gratuluję stanowczej decyzji, teraz przynajmniej wiesz czego chcesz, co bardzo ułatwia Ci podjęcie decyzji w temacie :)

Pozdr
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 19:00 #14578

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Postanowiłem jeszcze raz przyjrzeć się tematowi pt. "Kompakt czy lustrzanka" i po lekturze niezliczonej ilości opinii, testów i porównań doszedłem do wniosku, że kompakt jednak wystarczy :) Profesjonalista od fotografowania ze mnie żaden, mam chęć rozwijania się w tym kierunku, ale myślę, że przez długi, długi czas - zanim nabrałbym doświadczenia - potencjał lustrzanki byłby przeze mnie niewykorzystywany, a zakup kolejnego obiektywu odkładałbym w nieskończoność. Jeśli naprawdę wciągnę się w temat, tryb AUTO aparatu będę omijał szerokim łukiem, zacznie mi brakować możliwości lustrzanki i... będę bogatszy :laugh:, to wtedy jak najbardziej będę mógł się rozglądać za tego typu maszyną ;) W każdym razie dziękuję za wszystkie opinie, także o Nikonie D3100 :)

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 17:38 #14576

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Tu masz test swojego aparatu i pełne dane: www.optyczne.pl/148.1-Test_aparatu-Nikon_D3100.html (moim zdaniem bardzo wiarygodny).

Jak dla mnie nie najgorszy, jak na klasę amatorską. Można pomyśleć o używkach, ale to trochę ryzykowne.

Jeśli interesuje Cię fotografia, to moim zdaniem tylko lustrzanka. To bardzo szeroki temat, ale wspomniałeś choćby w ostatnim poście coś o ostrości - domyślam się, że chodzi o głębię. Z kompaktu przykładowo z racji konstrukcji optyki, ciężko uzyskać tzw. bokeh (rozmyte tło). Lustrzanka to wiele możliwości i otwarta droga do rozbudowy sprzętu w zależności od potrzeb. Przykładowo znudziłeś się tematem krajobrazów i chcesz robić makro, to możesz dokupić obiektyw, a jeśli masz swój dobrze zachowany, możesz go sprzedać. To wszystko jednak ciągnie za sobą wydatki, ale coś za coś :) Można też poprzestać na stanie początkowym, czyli body i podstawowy obiektyw. Jednak to Ty musisz zdecydować :)

Widziałem ten aparat na innych aukcjach nieco taniej. Radzę Ci nie zwracać uwagi na gadżety. Np. torba, kiedy przykładowo kupisz obiektyw zaraz pójdzie w kąt.

Jak dla mnie (to tylko moja subiektywna opinia), najtańsza lustrzanka jest lepszym wyborem od zaawansowanego kompaktu. Trzeba przyznać, że lustrzanki mocno w ostatnich latach staniały, a parametry poszły do przodu. Ta przykładowo z Twojego linku kręci już filmy FullHD i ma wiele bajerów, których nie mam w swoim Canonie klasy półprofesjonalnej :)

Pozdr
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 17:15 #14575

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A to jeśli chcesz potem inwestować i interesujesz się fotografią to w takim wypadku faktycznie wróciłbym do myśli o lustrzance, ale na pytanie czy to dobra baza niech odpowiedzą bardziej doświadczeni koledzy. Poszukaj też informacji na forach fotograficznych.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 15:43 #14569

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Przyznam, że szykując się do kupna, początkowo założyłem sobie budżet 1000 zł, ale jako że ofert lustrzanek było w tej cenie tyle, co kot napłakał, podniosłem limit. Mogę albo wziąć kompakt i ewentualnie dokupić lampę błyskową, albo sprawić sobie lustrzankę z podstawowym obiektywem, a w przyszłości inwestować w akcesoria. Z racji zalet, jakie mają lustrzanki, bardziej podoba mi się ta druga opcja, ale żeby z niej skorzystać, za 1500 zł muszę być w stanie kupić dobrą "bazę". I tu pojawia się moje pytanie - czy zestaw, do którego link zapodałem w pierwszym poście, nadaje się na taką bazę? Powiem, że bardzo lubię fotografować i chciałbym mieć taki sprzęt, w którym zabawa ustawieniami (choćby ostrości) dawałaby efekt ;)

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 15:26 #14568

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
A mnie się wydaje, że po prostu potrzebuje lepszego aparatu do tego konkretnych celów. Lustrzanka jakościowo robi lepsze zdjęcia wynika to z zastosowanej matrycy i optyki. Ale czy zdjęcia z kompaktu są gorsze to już bym polemizował. Osobiście znam osoby które właśnie kupiły tego Nikona albo inne low endowe Lustrzanki, a chodzą i tak z drugim kompaktem typu Megazoom bo zwyczajnie kosztował ich taniej niż jeden obiektyw. Jeśli chodzi o kolory to ważną funkcją jest robienia RAWów. To taki cyfrowy negatyw który się "wywołuje" i tam można sobie wiele parametrów ustawić by były zadowalające.

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 12:19 #14566

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Tak Kamilu, tylko zwróć uwagę, że Kaytek nie pytał, czy kupić lustrzankę, ale jaką :unsure:

Rozumiem wszystkich, którzy odwodzą go od tego pomysłu, ale uważam, że to wszystko nie jest takie jednoznaczne, jak piszecie. Zaletą kompaktu jest jego zamkniętość, ale jest to też jego wielka wada.

Miałem przez dwa lata amatorską lustrzankę Canona z najtańszym obiektywem na rynku, dołączonym do zestawu i byłem zachwycony. Dużo zależy od rozpiętości zastosowania. Teraz mam lustrzankę jedynie o model od tamtej wyższą z jednym obiektywem podobnym do tamtego, tyle, że lepszej jakości. Wydatki o których mówiłeś wzięły się z przyczyny bardzo rzadkiego defektu poprzedniego aparatu no i z niewiedzy.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 12:00 #14564

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ja akurat posiadam SX20 IS i u mnie tez juz jest stopka pod flesza. Generalnie z aparatu jestem zadowolony choć przy dynamicznych zdjęciach w pochmurny dzień nieco głupieje. No ale mój aparat juz kilka latek ma.

Tak Tomku tylko wtedy musisz liczyć się z kolejnymi kosztami. Sam wiesz ile wpakowałeś w obiektywy i filtry. Jeśli ktoś jest pasjonatem wie co w trawie piszczy i będzie się chciał rozwijać to wybrałbym lustrzankę.
Jeśli ktoś chce wydać jednorazowo 1500zł i mieć sprzęt uniwersalny do dokumentowania jakiś wydarzeń i widoków to dobra cyfrówka będzie lepszym rozwiazzaniem wg mnie.

A no i nie wiem czy w lustrzance za 1500zł nagrasz filmik a czasem jest to fajna opcja.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 11:53 #14562

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Ze sposobu założenia tematu wynika, że na lustrzankę byłeś zdecydowany i tylko zapytałeś jaką. Teraz widzę, że zasiano Ci wątpliwość. Więc jak w końcu, lustrzanka, czy nie lustrzanka?

To jest kwestia Twojego wyboru, a my możemy sobie jedynie powyłuszczać swoje punkty widzenia, które pomogą Ci lub nie w wyborze :) Ja ze swojej strony, gdybym miał w ręku 1500 zł na aparat, nie zastanawiałbym się ani chwili i kupił lustrzankę. Nie będę jednak rozwijał tematu, jeśli zmieniłeś zdanie co do rodzaju aparatu, a nagłówek wątku stał się nieaktualny :)

Pozdrowerek :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 11:38 #14561

  • kaytekrx4
  • kaytekrx4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 46
  • Oklaski: 2
Od >1000 zł dopiero zaczynają się ceny lustrzanek, więc chyba faktycznie lepiej byłoby kupić porządniejszy kompakt. A zewnętrzna lampa błyskowa to świetny pomysł. Coś takiego wynalazłem z możliwością zainstalowania takiej lampy: canon.strefamarek.allegro.pl/canon-powershot-sx50-hs.html

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 11:22 #14558

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Jeżeli brakuje ci światła to warto kupić lampę błyskową. Zaawansowane kompakty także posiadają możliwość podłączenia lamp zewnętrznych. Prosty przykład z czapki Fuji HS30 EXR właściwie ma wszystko Zoom x30, gorącą stopkę, pełny tryb manualny, manualny zoom oraz ostrość, ładne makro. Wszystko zależy od tego jak dana pasja cię wciągnie. Bo wydać 1500zł na lustrzanka, żeby wydać to głupota. Jak to już kiedyś zostało wspomniane aparat za ciebie zdjęć nie zrobi. Musisz wziąć pod uwagę również takie rzeczy jak zasilanie czy wygodniej ci posiadać akumulatorki AA czy Akumulator. Nie oszukujmy się niektórzy kompletują swoje zestawy Fotograficzne latami bo to dość drogie zabawki potrafią być ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4

Lustrzanka cyfrowa - którą wybrać? 2014/04/27 10:00 #14556

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Wg mnie lustrzanka za 1500 zł jest złym pomysłem. Za tą cenę dostaniesz niestety marny obiektyw i nie będziesz zadowolony z wykonywanych zdjęć. Do tego lustrzanka moim zdaniem jest mniej uniwersalna, bo albo masz obiektyw szerokokątny i mały zoom albo mały kąt i większy zoom do tego dochodzą sprawy jasności itd. No i cena każdy sensowny obiektyw to koszt min. 2000zł

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad dobrą cyfrówką z dużym zoomem.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): kaytekrx4
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.259 s.