Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: XXXVII Masa Krytyczna - Elegancka

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: XXXVII Masa Krytyczna - Elegancka

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2017/05/29 00:29 #30278

Davis

Davis Avatar

Grudziądzcy rowerzyści pokazali klasę, prawdziwa Francja-elegancja :ok:

więcej rowerowej elegancji TU ;)
Załączniki:
2017/05/26 10:15 #30273

Matołek

Matołek Avatar

Hej, przypominamy, że Elegancka Masa Krytyczna już dzisiaj. Mam nadzieję, że przyjedziecie :)

Do zobaczenia :woohoo:

Ps. Trasa 37MK z tą różnicą, że prawdopodobnie nie uda nam się zakończyć na Rynku :unsure:
2017/05/26 10:11 #30272

Decybel

Decybel Avatar

Jaka jest trasa MK?
2017/05/24 10:33 #30259

Uthark

Uthark Avatar

@ Snajperek

Według raportów policji większość wypadków z udziałem rowerzystów powodują kierowcy, którzy oskarżają przy tym rowerzystów o nieznajomość i nieprzestrzeganie przepisów. U kogoś widzą zapałkę, a u siebie nie widzą belki.
2017/05/24 10:30 #30258

Uthark

Uthark Avatar

"rower, to doskonały, tani, zdrowy, ekologiczny, cichy i przyjemny środek transportu"

I bardzo bezpieczny dla otoczenia - rzadko się zdarza, żeby rowerzyści komuś zrobili duża krzywdę. W wypadkach z udziałem rowerzystów 99% ofiar to sami rowerzyści.
2017/05/22 22:01 #30254

Ewellka

Ewellka Avatar

Tak wogóle to 26 maja przypada Święto jakim jest Dzień Matki.


Myślę,że ukłon ku naszym kochanym rowerowym i nie tylko rowerowym mamom się należy :ok:

Nas coprawda nie będzie na Masie ale myślami, sercem i duchem jesteśmy z Wami Rowerzystami.


Pozdrawiamy ;)
2017/05/22 19:22 #30253

Snajperek

Snajperek Avatar

Ja niestety nie bede w majowej masie.
Ostatnio jadechalem na kwietniowa mase krytyczna, zamiast dotrzec uleglem wypadkowi w Maruszy.
Jechalem przepisowo, ale winny jest kierowca ktory najechal na mnie od tylu uszkadzajac koło lekko sie poobijałem ladujac na maske auta, kierowca zamiast sie zatrzymac, uciekł. Szkoda że inni kierowcy nie zwrocili uwagi na to co sie stalo.
2017/05/22 16:33 #30251

Matołek

Matołek Avatar

Czas na rowerową elegancję ((o:
Czyli Elegancka...

Czas na rowerową elegancję ((o:

Czyli Elegancka Masa Krytyczna

już w najbliższy piątek

 

 Wielu ludzi żyje w przekonaniu, że rower to tylko narzędzie do uprawiania sportu i turystyki. Tymczasem rower, to doskonały, tani, zdrowy, ekologiczny, cichy i przyjemny środek transportu. Można nim dojeżdżać do pracy, na zakupy, spotkania - nie ma ograniczeń. Rower nie tylko świetnie zastępuje samochód, ale w wielu kwestiach stanowi nad nim wyższość. Społeczność jeżdżąca na rowerach jest zdrowsza i sprawniejsza, a miasto widziane z pozycji siodełka wydaje się o wiele ciekawsze. 

 Czemu ELEGANCKA? Bo to właśnie chcemy pokazać, że rowerem można wszędzie i wszystko. W coraz większej części Europy i wielu miastach Polski, nikogo już nie dziwi widok eleganckiej pani, sunącej rowerem, czy biznesmena pod krawatem - to staje się wręcz modne Smile Chcemy pokazać mieszkańcom Grudziądza, iż na rowerze można podróżować nie tylko w stroju sportowym, ale i w stylu wizytowym.

 Zachęcamy wszystkich uczestników do włożenia na siebie szykownych strojów. Liczymy, że Panie przyjadą w eleganckich sukienkach, a Panowie w stylowych  marynarkach. W ten sposób pokażemy, że dojazd do pracy na rowerze jest możliwy także wtedy, gdy charakter pracy wymaga od nas gustownego ubioru.  Obalmy krzywdzące stereotypy, że jak na rowerze to tylko w obcisłych spodenkach z lycry i w butach spd. Wspólnym przejazdem przez Grudziądz  udowodnimy po raz kolejny, że rower to doskonały środek codziennego transportu.

 Oczywiście, jeśli nie macie ochoty na eleganckie stroje, to nic na siłę. Weźcie jakiś elegancki drobiazg albo po prostu przyjedźcie i bądźcie z nami. Zależy nam na Waszej obecności. To Wy tworzycie Masy Krytyczne, a im nas więcej, tym lepiej. Wspólnie pokażmy miastu, że rower jest wielce OK!

 Powiadomcie znajomych, przyjedźcie z rodziną i przyjaciółmi. Rozpropagujcie Rowerowy Przejazd przez Grudziądz w pracy i w szkole. Pamiętajcie, im więcej rowerzystów wyjedzie tego dnia na ulice tym większe szanse na przekonanie władz, że warto inwestować w przyjazną dla rowerzystów infrastrukturę.

 A dla najbardziej elegancko ubranych rowerzystów, przygotujemy upominki Smile

 Zobaczcie sobie, jak było na poprzednich Eleganckich Masach Krytycznych w Grudziądzu: 1  2  3

 Do zobaczenia 26 maja o 18.00, tradycyjnie pod Ratuszem Smile

 

z rowerowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz  

 

 

Czytaj więcej...
Czas generowania strony: 0.247 s.