Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013

Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013 2013/08/01 20:36 #9892

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Podejrzewam,że oberwie Ci się za sformułowanie ,,starszy'' (Pieter) :evil:
...wystarczyłoby Pieter... :P

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013 2013/08/01 20:30 #9891

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
List był pisany przy pomocy kolegi który się bardzo przejął mówię o starszym Pietrze :P <koluniu> dziś gdy zaniosłem pismo to po pani w sekretariacie ewidentnie było widać zdziwienie zapytała "a co to??" a ja na to"tam jest napisane" i wyszedłem,ciekawe jaka będzie reakcja i odpowiedz w tej sprawie.
Dziękuję Pieter za napisanie owego pisma,oczywiście mam potwierdzenie iż owe pismo wpłynęło do ZDM.Pozdrawiam
Łotrus

Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013 2013/08/01 20:19 #9890

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Dobrze to ująłeś...Myślę,że policja niestety tez nam robi pod górę... :angry:
...dla przykładu X masa i start z ponad 40 minutowym opóźnieniem z powodu odwołania policjantów na motocyklach :angry:
...bez komentarza... :dry:

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotruss

Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013 2013/08/01 20:03 #9889

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
Niniejszy list jest listem otwartym i został opublikowany do wiadomości zainteresowanych tematem i odpowiedzią na poruszany w nim temat.


Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013
Grudziądz, dnia 01.08.2013
Piotr Wycikowski
Ul.xxxxxxxxxxxxx
86-300 Grudziądz Zarząd Dróg Miejskich
W Grudziądzu
Grupa Inicjatywna
Stowarzyszenia Rowerzystów -
Organizator Mas Krytycznych
w Grudziądzu



Niniejszy list jest listem otwartym i został opublikowany do wiadomości zainteresowanych tematem i odpowiedzią na poruszany w nim temat.


Dotyczy organizacji Masy Krytycznej w dniu 26.07.2013

Masy Krytyczne w Grudziądzu, jak Państwu wiadomo, odbywają się w każdy ostatni piątek kolejnego miesiąca o godzinie 18. Zgłoszona w Urzędzie Miasta XI Masa Krytyczna odbyła się w dniu 26.07.2013. Powyższe pismo dotyczy sposobu traktowania naszej społecznej inicjatywy przez pracowników podległych ZDM. Stanowczo protestujemy przeciwko próbom dezorganizacji naszego społecznego ruchu poprzez przekazanie informacji o rzekomym braku zgody ZDM na przejazd rowerzystów przez miasto. Ponadto podanie Święta Policji jako powodu odmowy świadczy o zupełnym braku rozumienia roli instytucji pracujących na rzecz społeczeństwa. Nasz oddolny ruch społeczny ma na celu zmianę świadomości urzędników i uzmysłowienie im, że ich praca ma służyć dobru społeczeństwa i że do tej roli ich instytucje zostały powołane. Policja też jest instytucją powołaną dla społeczeństwa. Odnosimy wrażenie, że ZDM stanowi państwo w państwie, a jasno formułowany przekaz naszych Mas Krytycznych jest odrzucany przez ignorancję urzędników, którzy nie rozumieją swojej roli, jaką powinni pełnić w demokratycznym państwie. Mamy pełną świadomość, jakim zaściankiem jesteśmy w porównaniu z innymi krajami UE i jednocześnie z przerażeniem obserwujemy z jakim zamiłowaniem ZDM brnie w kierunku dawnych znienawidzonych urzędniczych zwyczajów, uwłaczających godności obywatela i jego potrzebie współuczestniczenia w organizowaniu życia na normalnym europejskim poziomie. Odbywające sie w całej Polsce Masy Krytyczne mają na celu uzmysłowienie władzom naszego kraju, jak ważnym w transporcie, szczególnie miejskim jest wykorzystanie roweru jako środka transportu. Rowery w coraz większej liczbie są widoczne na ulicach Grudziądza i chcemy, aby miasto było do tego odpowiednio przygotowane. Nasz przekaz jest jasny ? nie chcemy samochodów w centrach miast, bo ich obecność jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Chcemy mieć możliwość bezpiecznego poruszania się na rowerach do pracy, po zakupy, do szkoły czy też w celu załatwienia innych swoich spraw. W czasie spotkań z Panami Prezydentami naszego miasta ustalone zostały zasady współpracy urzędników z ruchem rowerzystów. Jak długo więc będziemy obserwować próby ignorowania przez ZDM naszych społecznych działań mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców naszego miasta? Dlaczego ZDM nie respektuje naszych ustaleń z Ratuszem, mimo że jest jednostką podporządkowaną? Czyżby brakowało przepływu informacji między urzędami? Ostatni, sprowokowany przez ZDM incydent chcemy potraktować jako nieporozumienie, bo chcemy z urzędami współpracować dla dobra naszego miasta.XI Masa Krytyczna i tak się odbyła, i będą odbywać się kolejne. Aby jednak ten incydent mógł zostać nazwany nieporozumieniem oczekujemy przeprosin ze strony ZDM. Przeprosiny potraktujemy jako chęć współpracy z nami, a kolejny brak reakcji urzędu niestety utwierdzi nas w przekonaniu, że ktoś w tym urzędzie celowo chce szkodzić nieuchronnemu rozwojowi ruchu rowerowego w naszym mieście.

Zwracam się z prośbą o możliwie szybką odpowiedź i jednocześnie proszę o możliwość opublikowania otrzymanej odpowiedzi w niezmienionej formie (za wyjątkiem mojego adresu zamieszkania) na łamach Grudziądzkiej Strony Rowerowej.


Organizator Masy Krytycznej:.
Łotrus
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek
Czas generowania strony: 0.162 s.