Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 10 marca 2016r. godz.17 - spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Aszykiem

10 marca 2016r. godz.17 - spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Aszykiem 2016/03/02 22:09 #27291

  • maciejPH
  • maciejPH Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 174
  • Otrzymane podziękowania: 117
  • Oklaski: 0
Może to być ciekawe spotkanie. Wybieram się!!!!!!

10 marca 2016r. godz.17 - spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Aszykiem 2016/03/02 17:31 #27285

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Informuję wszystkich zainteresowanych, że 10 marca w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Aszykiem. Początek godz. 17.00.

Krzysztof Aszyk - podróżnik z Otłowca, będący miłośnikiem wycieczek rowerowych. Zaczynał od wypraw po Polsce, które z czasem przerodziły się w kilkumiesięczne podróże zagraniczne. Pokonał już 33.000 kilometrów rowerem po Bałkanach i Bliskim Wschodzie. Doświadczał niecodziennych przygód. Został zaproszony do amerykańskiej bazy Notting Hill Kosovo jako pierwszy cywil. Przyglądał się życiu w obozie syryjskich uchodźców w Turcji. Bywało, że piekł chleb z Kurdami, czy przyglądał się pracy przy budowie tamy. Prowadził długie rozmowy na różne tematy, począwszy od jedzenia, a skończywszy na sprawach niepodległości Kurdów, w głębokiej esencji bliskowschodniego czaju. Wszystko przeplatane błogimi nocami na pustkowiach bez namiotu. W trakcie najbliższej prelekcji poruszy gorący temat syryjskich uchodźców.
Zapis niezwykłego spotkania młodego podróżnika z uciekinierami z ogarniętej wojną Syrii. Zaproszony przez mieszkańców prowizorycznego obozu, poznał prawdziwą historię ucieczki, oraz życia "pod plandeką" na pustkowiu Turcji.
Przyglądał się codziennej pracy w miejscu, gdzie czas się zatrzymał. Losy dzieci, czy rówieśników wywołały w nim skrajne emocje.
Ugoszczony jak swój miał szanse zobaczyć cząstkę świata, którą nie każdy dziś chce poznać.

"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, Hardy, pieter, Kasia, Qba84
Czas generowania strony: 0.161 s.