Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: KOLOSY w Grudziądzu

KOLOSY w Grudziądzu 2014/06/14 02:07 #16278

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Nawet nie wiem jak opisać to co zobaczyłem. Po prostu brak mi słów aby opisać dokonania tych ludzi. :silly:
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

KOLOSY w Grudziądzu 2014/06/13 23:03 #16277

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Bardzo żałuję, że nie mogłem być, ale akurat ten piątkowy wieczór skutecznie mi "zagospodarowano". Dobrze Pieter, że byłeś. W środę opowiesz :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

KOLOSY w Grudziądzu 2014/06/13 22:40 #16276

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Dziękujemy Lefowi za zaproszenie na spotkanie z Michałem Sałabaną, Robertem Czerniakiem i Januszem Janowskim. Trochę popodróżowaliśmy po norweskim śniegu, gorących piaskach Afryki i rozległej Australii. Ciekawe zdjęcia, filmy i narracja. Bardzo dziękujemy naszym przewodnikom za uzmysłowienie nam, jakie wspaniałe przestrzenie i odległości można pokonać na rowerze. Szkoda, że tak mało osób było ze Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz. Fajnie, że mogliśmy przeżyć te podróże razem z ich bohaterami (prawie że na żywo).

KOLOSY w Grudziądzu 2014/06/12 13:20 #16243

  • lef
  • lef Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 59
  • Oklaski: 1
Zaproszenie na spotkanie!

W piątek (13.06.2014) o godz. 17:00 w Grudziądzkim Muzeum (wejście główne) krakowski dziennikarz Janusz Janowski - twórca KOLOSÓW - pokaże dwie półgodzinne prezentacje z Festiwalu KOLOSY.

1. Michała Sałabana "Północ-Południe. Rowerem".
Nawet w czasach, gdy wyprawy podejmowane przez polskich podróżników stają się coraz bardziej ambitne, to przedsięwzięcie od razu wzbudza podziw i szacunek. 30.400 km w 19 miesięcy z Knivskjelodden w Norwegii, najdalej na północ wysuniętego miejsca w Europie, do którego da się dotrzeć drogą lądową, aż na Przylądek Igielny w Afryce Południowej. A Arktyki do Afryki. Rowerem, nie korzystając z lądowego transportu zmotoryzowanego.
Na egipskiej pustyni sypiał w ciszy i samotności pod oszałamiająco rozgwieżdżonym niebem, w Sudanie zmagał się z upałem, w Etiopii dały mu w kość góry, w Ugandzie urozmaicił dietę, nie odpuścił Zanzibaru, a do celu swojej podróży dotarł przez Wodospady Wiktorii i Botswanę. Na Przylądku Igielnym zameldował się 9 grudnia 2012 roku.

2. Robert Czerniak "Joachim zostawia raka w tyle".
10 tys. kilometrów na rowerach w pogoni za zdrowiem, czyli rehabilitacja ruchowa Joachima Czerniaka po przebytej chorobie nowotworowej i całkowitym paraliżu nóg. Podróż z Darwin na północy Australii zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, wzdłuż wschodniego wybrzeża, aż do miejscowości Wuddina na południu kontynentu.

Janusz "pozazdrościł" innym podróżnikom i sam wyruszył na wyprawę rowerową z sakwami - z Krakowa do Gdyni. W piątek będzie przejeżdżał przez Grudziądz. Towarzyszy mu Robert Czerniak.

Zapraszam serdecznie wszystkich grudziądzkim turystów, a zwłaszcza rowerzystów!

KOLOSY w Grudziądzu - szkoda byłoby przegapić taką okazję!
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, wojtino, pieter, Papuzia, Marek
Czas generowania strony: 0.166 s.