Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Spotkanie z Prezydentem Grudziądza

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/31 08:56 #6750

  • slimak
  • slimak Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 1
Wspomnijcie koniecznie o możliwości wykorzystania funduszy zewnętrznych np. NFOIŚGW. Pieniądze nie są problemem w przypadku dróg rowerowych.
www.transport.gov.pl/2-482be1a920074-1795879-p_1.htm

Do tego gdzieś widziałem świetny materiał o opłacalności budowy dróg rowerowych, z którego wynikało, że każda zainwestowana w nie złotówka zwraca się czterokrotnie. Jak tylko go, znajdę to wrzucę link.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/30 15:13 #6748

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Myślę, że tych siedmiu wspaniałych może również wystąpić przed burmistrzem Świecia i wspomóc swoim doświadczeniem zaprzyjaźnionych tamtejszych rowerzystów.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/30 10:24 #6747

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Spotkanie dla wybrańców. Siedmiu wspaniałych. Udanych rozmów :)

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/29 11:15 #6746

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Dzięki za wiadomość! Mogę przyjść w ramach tej siódemki, nie mam zajętego terminu.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/29 10:39 #6745

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Zawiadamiam wszystkich zainteresowanych, że spotkanie z p.Prezydentem oraz p.Posłem w sprawie dróg rowerowych w Grudziądzu odbędzie się 11 lutego 2013 o godzinie 17.00. Zgodnie z ustaleniami reprezentacja z naszej strony ma liczyć siedem osób.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/28 15:28 #6744

  • łotrus
  • łotrus Avatar

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/23 22:58 #6726

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Dzięki...zobaczymy co z tego wyniknie,oby doszło do spotkania ;)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2013/01/23 12:28 #6725

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Zawiadamiam, że zgodnie z ustaleniami poczynionymi na naszym zebraniu sympatyków i użytkowników GSR wysłałem w dniu 23.01.2013 poprzez formularz kontaktowy wiadomość do Biura Poselskiego p. Posła Tomasza Szymańskiego. Poniżej przedstawiam treść wiadomości:

Szanowny Panie Pośle,
Ponownie zwracam się do Pana o zorganizowanie spotkania z Panem i Panem Prezydentem w sprawie dróg rowerowych, o czym rozmawialiśmy w dniu 05.12.2012. Pan Prezydent i Pan, Panie Pośle zadeklarowaliście chęć spotkania się w ramach tzw. spotkań tematycznych. Jako przedstawiciele grudziądzkich rowerzystów chcemy zgłosić nasze uwagi do mającej powstać Wiślanej Trasy Rowerowej. Niepokoi nas próba przekształcenia WTR w deptak spacerowy, co jest sprzeczne z ogólnymi założeniami projektowymi rowerowej trasy ogólnopolskiej. Ponadto chcemy przedstawić propozycje rozwiązania kilku problemów związanych z już istniejącymi drogami rowerowymi.
Z poważaniem

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/10 20:24 #6559

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Heja

Ktoś mnie tu wywołał do tablicy, więc jestem :)
Co do WTR, proponuje zainteresowanym poczytać sporo na GSR

np

klik

klik

klik

klik

Jak widać, sporo czasu poświęcił temu Tomek i za wiele w tej kwestii chyba już się nie da zrobić, ale może się mylę!?

Co do terminu, w obecnej chwili \"Grudzień\" z przyczyn osobistych nie związanych z rowerami, nie mógł bym uczestniczyć, chodź bardzo bym chciał!

Do stycznia będę miał głowę do tego i czas, więc jeśli będzie taka wola, termin się dostosuje.

Pozdrawiam
wirus

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/10 19:58 #6558

  • pieter
  • pieter Avatar
Prezes proponuje po Nowym Roku, bo teraz trochę za krótki termin (rozmawiałem przez telefon). Przekładamy zatem zaraz na początku 2013 w styczniu. Przygotujcie się do rzeczowej dyskusji, szczególnie na temat WTR. Spotkanie z Prezydentem przewidujemy na początku lutego 2013.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/10 19:34 #6556

  • pieter
  • pieter Avatar
Może być czwartek. Tylko co inni w tym temacie? Proponuję salę, bo w knajpie trzeba będzie coś zamawiać. Sypaną, Krzysio, załatwimy. A co Prezes na to? Piowini się deklarował, Wirus też, Łotrus będzie, a pozostali?

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/10 19:20 #6555

  • piotruss
  • piotruss Avatar
Krzyś a gdzie proponujesz się spotkać w godnych warunkach i porozmawiać tak na poważnie,o rowerze i ognisku nie ma co marzyć bo przyjedzie zaledwie 5 osób,ja tez jestem za spotkaniem i na pewno sie zjawię:p

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/10 19:13 #6554

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
k... pieczone! W piątek niestety nie dam rady. Mam spotkanie wigilijne. Może dałoby się przesunąć na czwartek 13.10.2012 r.? Godzina w tym tygodniu mi odpowiada. Uważasz, że potrzebna będzie sala (aż tylu chętnych)?
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/10 18:49 #6553

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Proponuję spotkać się jeszcze w grudniu. Co myślicie o najbliższym piątku, tj 14.12.2012 np. o godz.18 tej? Mogę załatwić salę. :)

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/08 20:27 #6548

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Też uważam, że warto wcześniej się spotkać, aby szczegółowo omówić wspólne stanowisko środowiska rowerowego odnośnie np. Wiślanej Trasy Rowerowej w Grudziądzu. Mam nadzieję, że nie jest za późno. Jakieś propozycje terminu? Postaram się dopasować.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/08 18:13 #6547

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Rowerzyści

Załącznik Apel_do_cyklist__w.doc nie został znaleziony

Załączniki:

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/08 18:09 #6546

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Bardzo celna propozycja, w pełni popieram

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/08 15:51 #6544

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Proponuję wcześniejsze spotkanie - bez prezydenta. Może najpierw tutaj na forum uzgodnimy listę najpilniejszych spraw i potrzeb, następnie spotkajmy się gdzieś. Wyjątkowo bez rowerów. Porozmawiajmy, ustalmy co i jak. Następnie mając taki schematyczny plan można śmiało spotkać się z prezydentem i władzami. Będąc przygotowanymi na dyskusję można z władzami dojść do konstruktywnych wniosków. I wtedy nie damy się tak łatwo panu prezydentowi Malinowskiemu wpuścić się w maliny - oczywiście gdyby miał taki zamiar.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/08 09:57 #6541

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Mam przynajmniej taką skromną nadzieję, że wszystkim Nam piszącym i niepiszącym, tylko czytającym itp. chociaż w niewielkim stopniu zależy na wspólnym dobru rowerzystów w naszym mieście i nie tylko. Uważam też, że w tym celu warto się spotkać właśnie na takim spotkaniu tematycznym organizowanym np. przez Pana Prezydenta Malinowskiego czy Pana Posła Szymańskiego w celu omówienia i koordynacji naszych wspólnych działań. Mimo, że w ostatnim wywiadzie na temat takich spotkań dla w TVSM w Grudziądzu nie wymieniono jako przykładowego tematu \"roweru\" ufam, że takie spotkanie dojdzie do skutku w pierwszym kwartale 2013 r. jak zapowiedział Pan Prezydent.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/06 16:20 #6526

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Szybszy napisał:
Nie walczmy z soba tylko o lepsze drogi dla nas.

Pozdrawiam.

wirus napisał:
nikt nie wchodził sobie w drogę, chodząc np. do instytucji i zadając te same pytania które były poruszane przez kogoś innego, bo wtedy panuje dezinformacja.


Dobrze gadają - polać im :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/06 14:00 #6525

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Wirus~czy ja gdzieś napisałem ze nie mozesz sie wypowiadać? Każdy jezdzi gdzie chce i kiedy chce. Przytoczylem tylko slowa z ostatniej wyprawy. Nie powinno byc nas na forum tylko na rowerach. Cos w ten desen.
Kama~nie musisz mi nic tłumaczy, to są wasze Grudziądzkie sprawy. Przepraszam ze wyraźnie przekroczylem moje prawo do wypowiedzi w tej sprawie. Postaram sie nie wyrażać swojej opini. Jedyne co to postaram się was wesprzeć na masie, swoją obecnością . Moze uda mi się jeszcze kilka osób namówić. Nie walczmy z soba tylko o lepsze drogi dla nas.

Pozdrawiam.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/06 12:02 #6524

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Do nikogo nic nie mam. Tak napisałem. Myślałem że chodzi o Stowarzyszenie. Moje zdanie jest że z niego nic dobrego i tyle. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/06 11:49 #6522

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
pieter napisał:
Są pieniądze na konkretne cele wskazane przez Unię. Zostaną one wydane bez względu na to, czy ktoś z nas tego chce, czy nie. Jest odpowiedni moment, żeby rozmawiać z władzami w jaki sposób mają być te cele realizowane. Ścieżka na ul.Paderewskiego została skrytykowana przez Prezydenta. Prezydent użył argumentu, że były zbyt duże koszty przestawienia słupów. Szkoda,że środki na Paderewskiego zostały w ten sposób wydane. Teraz jest możliwość konsultacji i możemy mieć wpływ na to, jak ścieżka nadwiślańska ma wyglądać, żeby błędy się nie powtórzyły. Poza tym są dalsze plany odnośnie infrastruktury, o których dopiero mamy się dowiedzieć. Prezydent wraz z posłem Szymańskim obiecali zorganizowanie spotkania ze środowiskiem grudziądzkich rowerzystów i myślę, że należy tę możliwość wykorzystać :huh:

W pełni popieram wasze działanie i jeśli owe spotkanie dojdzie do skutku, chętnie dołączę do tego spotkania, zresztą nie tylko ja, bo pewnie wielu Grudziądzkich rowerzystów, którym zależy na wtrąceniu swoich trzech groszy.
Mimo wszystko uważam, że praca wykonana przez wizyty Tomasza i innych w ZDM i
\"Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe systemu dróg rowerowych miasta Grudziądza\"
to ogromny sukces, powinniśmy teraz patrzeć na ich działania, czy trzymają się tego :)

Co do sformalizowania, nie mam na myśli \"stowarzyszenia\" ten temat został przerobiony i w obecnej chwili zostało to odłożone na bok, można pomyśleć o spotkaniu ludzi, którym zależy na \"dobru rowerowym\" w naszym mieście i podzieleniu obowiązków, tak by każdy robił to, w czym dobrze się czuje i nikt nie wchodził sobie w drogę, chodząc np. do instytucji i zadając te same pytania które były poruszane przez kogoś innego, bo wtedy panuje dezinformacja.

Co do zarzutu Szybszego, że \"zapaleni jeżdżą na rowerach\"
Bardzo fajnie jest jeździć i działać o dobro dla rowerzystów, a to, że ktoś nie jeździ z wami, bo ma inne obowiązki w danym czasie, nie znaczy, że nie może się wypowiadać i mieć swojego zdania na dany temat ;)

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/06 10:18 #6521

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Szybszy napisał:
Kama napisał:
Szybszy napisał:
Zapaleni jeżdżą na rowerach a nie się \"formalizuja\".....

...ale błysnąłeś... ho,ho :P

Szkoda Ci tłumaczyć....

Wiesz co...a może to ja w ogóle nie będę starała się tłumaczyć Tobie bo naszych grudziądzkich spraw nie pojmujesz,a zawsze masz wiele do powiedzenia... szkoda tylko,że otwarcie już taki odważny nie jesteś tylko piszesz mi na priv...poza tym w gronie rowerzystów są osoby,które rozmawiały na temat ,,sformalizowania\'\' i dokładnie mogę Ci powiedzieć kto jest za-byś się zdziwił :D

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

O:Spotkanie z Prezydentem Grudziądza 2012/12/06 08:31 #6520

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
Kama napisał:
Szybszy napisał:
Zapaleni jeżdżą na rowerach a nie się \"formalizuja\".....

...ale błysnąłeś... ho,ho :P

Szkoda Ci tłumaczyć....
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.262 s.