Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kolej i Rower

Odp:Kolej i Rower 2009/05/22 19:23 #2686

  • piowini
  • piowini Avatar
bardzo się z tego cieszę i zamierzam skorzystać! Lepiej późno niż wcale!~Usiłowałem 1 Maja pojechać pociągiem z rowerem z G-dza do Piły. Horror! po szukaniu połączeń, spisywaniu przewoźników i rodzajów pociągu i sprawdzeniu cen pojechałem ... samochodem wioząc rower na dachu. Było szybciej i o połowę taniej. Tylko czy lepiej?

Odp:Kolej i Rower 2009/05/20 16:53 #2679

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Mamy tańszy przewóz rowerów koleją z Grudziądza.

\"Konsorcjum Arriva PCC z przyjemnością informuje o wprowadzeniu kolejnej atrakcyjnej promocji, tym razem dla osób aktywnie spędzających czas wolny. W okresie od 6 czerwca do 27 września br. we wszystkie soboty i niedziele na niżej wymienionych relacjach będzie można nabyć promocyjny bilet na przewóz roweru za jedyne 1 zł.


Celem akcji podjętej z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz stowarzyszeń „Rowerowy Toruń” oraz „Wyborcy” jest promowanie aktywnych form wypoczynku. Okres wiosenno-letni sprzyja wycieczkom rowerowym, korzystając z naszych pociągów można zrealizować fascynujące eskapady w malownicze rejony Borów Tucholskich, Pojezierza Brodnickiego, podchełmżyńskiego Zalesia czy też przemierzyć szlak zamków krzyżackich Kwidzyn – Sztum – Malbork.


Oferta „Rowerowe weekendy z Arriva PCC” obowiązywać będzie w pociągach obsługujących relacje:

* Bydgoszcz – Wierzchucin – Tuchola,
* Toruń – Chełmża – Grudziądz – Kwidzyn – Malbork,
* Grudziądz – Jabłonowo Pomorskie – Brodnica.


Bilety promocyjne będą do nabycia wyłącznie na pokładzie pociągów uruchamianych przez Konsorcjum Arriva PCC. Szczegółowy regulamin promocji dostępny jest tutaj - dokument pdf.

Życzymy udanych wycieczek i wielu niezapomnianych wrażeń podczas weekendowej turystyki kolejowo – rowerowej!



Dział Marketingu i Sprzedaży Arriva PCC\"

źródło: www.arrivapcc.pl/

Cieszę się bardzo. Dziękuje serdecznie stowarzyszeniom rowerowym z Torunia i przewoźnikowi za wprowadzenie oferty. Zachęcam do aktywnego jej wykorzystania !!!

:)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Odp:Kolej i Rower 2009/03/17 22:02 #2616

  • piowini
  • piowini Avatar
Bardzo się cieszę, szczególnie z \"naszego\" grudziądzkiego odcinka! Żeby tak jeszcze linia do Kwidzyna! Dawno tam nie jechałem z rowerem!
mam nadzieję, że jest to ta pierwsza jaskółka która uczyni dla rowerzystów na kolei prawdziwą wiosnę. Kto wie, może ilato!:)

Odp:Kolej i Rower 2009/03/15 16:26 #2614

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Pojawiają się pierwsze konkrety.
Dzięki za głosy poparcia.

\"12 marca br. odbyło się kolejne spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w sprawie promocyjnych przewozów rowerów koleją. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Arriva PCC i PKP PR, urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego i przedstawiciel stowarzyszenia Wyborcy i Rowerowego Torunia. Są już pierwsze konkretne ustalenia dotyczące akcji.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że cała akcja ma charakter pilotażowy. Jeśli ustalenia z dzisiejszego spotkania wejdą w życie będzie to i tak duży sukces.

Wytypowano dwie trasy obsługiwane przez Arrive PCC, które mają zostać objęte promocją:
Bydgoszcz - Tuchola oraz Grudziądz – Brodnica. Z kolei PKP PR przychyliło się do objęcia promocją 3 tras: Toruń - Bydgoszcz, Toruń - Włocławek oraz Bydgoszcz - Inowrocław (w ramach programu metropolitalnego). Jeśli zainteresowanie promocją będzie duże, oraz nie będzie problemów z zatłoczeniem pociągów jest szansa, że promocja w bliżej nieokreślonej przyszłości obejmie również inne połączenia.

Promocja miałaby trwać od 1 czerwca do 1 września, obejmowała by wszystkie pociągi na danej trasie w sobotę i niedzielę. Skierowana byłaby przede wszystkim do turystów rowerowych. Bilet za przewóz roweru kosztowałby 1 pln.

Mimo iż promocja na razie obejmie tylko kilka połączeń to naprawdę słowa uznania należą się Urzędowi Marszałkowskiemu za podjęcie tematu i sprawne przeprowadzenie spotkań, a Państwu reprezentującym obu przewoźników za otwartość na nasze propozycje. Może to rokować dobrze na przyszłość.

Oczywiście będziemy Was informować o pracach związanych z wdrażaniem projektu. Na stronie naszego stowarzyszenia powstanie również odrębny dział, w którym będzie można zgłaszać uwagi i sugestie dotyczące akcji oraz znaleźć informacje na temat połączeń objętych promocją, a także możliwości przewozu rowerów koleją. Urząd Marszałkowski zapowiedział kampanię promującą akcję na bilbordach i plakatach.\"

źródło: www.rowerowytorun.com.pl
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Odp:Kolej i Rower 2009/03/03 18:54 #2594

  • piowini
  • piowini Avatar
Jestem za! Popieram!W ub. roku byłem zmuszony zapłacić podwójną stawkę, bo podróżowałem pociągami dwóch przewoźników! Skasowano mnie w PKP i Arriwie!
na pewno to zachęci do wypraw m.in. mojego kolegę, który przelicza wszystko na piwa, a na dwa piwa straty ( w wypadku dojazdu na start lub powrót pociągiem) nie chce się godzić!

Odp:Kolej i Rower 2009/03/03 18:54 #2593

  • piowini
  • piowini Avatar
Jestem za! Popieram!W ub. roku byłem zmuszony zapłacić podwójną stawkę, bo podróżowałem pociągami dwóch przewoźników! Skasowano mnie w PKP i Arriwie!
na pewno to zachęci do wypraw m.in. mojego kolegę, który przelicza wszystko na piwa, a na dwa piwa straty ( w wypadku dojazdu na start lub powrót pociągiem) nie chce się godzić!

Odp:Kolej i Rower 2009/02/28 18:56 #2590

  • piobak
  • piobak Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Nasze rowery już dawno temu transportowaliśmy pociągami :)

rowerki.matemato.ehost.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=1

Skoro może być taniej - to niech będzie :)
Przyłączam się do inicjatywy
Bezpieczną jazdę na rowerze teraz promuję,
niestety nie wszystkim kask do twarzy pasuje...

Odp:Kolej i Rower 2009/02/27 19:32 #2588

  • syla
  • syla Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 53
  • Oklaski: 1
i mój :)

Odp:Kolej i Rower 2009/02/26 20:52 #2586

  • ziutuchna
  • ziutuchna Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 20
  • Oklaski: 0
Jak najbardziej za !!! czyli masz kolejny podpis :)

Pozdrawiam

Odp:Kolej i Rower 2009/02/26 19:14 #2584

  • Chris83
  • Chris83 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Nie potrzebuję osobiście, ale kto wie co będzie w przyszłości. Mogę dać swój głos.
Pozdrawiam!

Odp:Kolej i Rower 2009/02/26 16:58 #2583

  • Timon
  • Timon Avatar
To bardzo dobra inicjatywa! :D
Ja się mogę pod tym podpisać już teraz, nie ważne, że połamany, kiedyś, jak się zrosnę to będę z chęcią z tego korzystał :D

Jeden podpis już masz! ;)
Pozdr

Kolej i Rower 2009/02/26 16:46 #2582

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Witam
www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090226/TORUN01/708261297
W toruniu walczą może i my spróbujmy
Kto popiera pomysł?
Planuję spisać listę poparcia dla niższych cen biletów kolejowych również na trasach do i z Grudziądza
Co o tym myślicie?
Czy grudziądzcy rowerzyści chcą przewozić rowery taniej pociągami Arrivy?

Czekam na deklaracje poparcia pomysłu

Pozdrawiam

Krzysiek
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Czas generowania strony: 0.202 s.