Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ROWEROWE MIASTO

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/10/10 20:35 #2357

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Witam

Ostanio ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się że do jedynego funkcjonującego kina w Grudziądzu można przyjechać rowerem (i niby co w tym dziwnego) i jest gdzie ten rower bezpiecznie pozostawić (bo wydaje mi się że pod dozorem choćby kasjera) i co ważne pod dachem.
Oby więcej takich pozytywnych przykładów.
A tu link dla niedowiarków
kinohelios.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=5
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/08/03 11:18 #2249

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Klub KALINKA w Grudziądzu istnieje 30 lat. W styczniu 2008 roku KTK KALINKA będzie obchodził swój jubileusz. Informuję niewtajemniczonych, że należymy do Oddziału Miejskiego PTTK w Grudziądzu, a pełna nazwa klubu - Klub Turystyki Kolarskiej \"Kalinka\".
Tyle - bardzo ogólnych informacji. A teraz w odpowiedzi na post matematolka. Myśle, że są lepsi ode mnie. Moi koledzy - założyciele Klubu zrobiliby to lepiej, ale nie wypowiadają się na forum GSR. A czytelnikom tej grudziądzkiej witryny należy się więcej informacji - być może będę to umiał zrobić. Spróbuję w niedalekiej przyszłości napisać artykół ( a może pisać w osobnym dziale ....)
W naszym Grudziądzu klub KALINKA miał swój wkład w rowerystykę znacznie wcześniej, niż uprawianie turystyki rowerowej stało się modne. W naszym przypadku nie chodzi o modę. My jeździliśmy i jeździmy dla przyjemności oraz dla poznania otaczającego piękna. Ogromnie przyjemnie jest poruszać się na rowerze, ale nie muszę Was ( czylelników) o tym przekonywać.

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/07/29 22:20 #2243

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
A ja myślę, że fajnie by było, gdyby ktoś napisał jakąś notkę na temat sympatycznej grudziądzkiej Kalinki i przybliżył historię oraz specyfikę tego Klubu, który mocno wpisał się w świat rowerowego Grudządza. Można by nawet stworzyć dział o jej działalności, ale to tylko taka myśl. Myślę nawet, że wiem, kto zrobiłby to najlepiej, a ten ktoś wie o kim mówię - prawda zbyszku?;)

Pozdrawiam - matematolek
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/07/26 22:36 #2236

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A ja ostatnio widziałem kilkuosobową ekipę z Czech jak jechali pod prąd ul. Groblową ;)

Chyba Grudziądz jest jakimś ważnym pkt na każdej wyprawie. Może dzięki międzynarodowej trasie rowerowej :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/07/26 15:20 #2234

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Rowerzyści (nawet z Belgii) odwiedzają nasze miasto:
http://www.gpmedia.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/po/20070726/GRUDZIADZ01/107260521

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/07/17 21:20 #2222

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Dzieje się całkiem rowerowo w Grudziądzu.
Przypadkowo trafiłem w sieci na forum stony tatry.prv.pl.
Forumowicze tej strony umawiają się na Zlot Rowerowy organizowany przez nich w Grudziądzu 21-22 lipca.

Więcej info w linku http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.php?t=3881

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/07/17 09:48 #2220

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Rowerowy to także turyści odwiedzający nasze miasto na dwóch kółkach a jest ich niemało. Trzeba mieć pasję aby przejechać na rowerze z Jeleniej Góry do Grudziadza, a przeciez to nie koniec ich wojaży.

pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070717/GRUDZIADZ01/70716062/-1/GRUDZIADZ

Pozdrowienia dla turystów rowerowych odwiedzających Grudziądz
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/06/26 20:10 #2176

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Bardzo dobrze, że był chętny, który poświęcając swój czas i finansując imprezę ( mam na myśli rajd p.Andrzeja - Rajd Świętojański \"Cuda Wianki\") podjął się trudu zapewnienia dwudniowej rozrywki grudziądzkim rowerzystom. Z tego co słyszę, to była wspaniale zorganizowana impreza. Organizator tego rajdu deklaruje wpisanie tej imprezy do kalendarza rajdów rowerowych na przyszłe lata. Dobrze się dzieje w Grudziądzu. Takie inicjatywy należy chwalić i popularyzować. A entuzjastów do brania udziału w rajdach organizowanych w Grudziądzu jest dużo.

Odp:ROWEROWE MIASTO 2007/05/30 21:57 #2124

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Nareszcie jakaś pozytywna wypowiedź.
Każdemu najwygodniej jest krytykować adminów za lenistwo czy za ospałość, ale to przecirz my tworzymy tę stronkę i każdy może się wykazać wystarczy odrobina dobrej woli i chęci.

Zgadzam sie z przedmówcą w 99%
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

ROWEROWE MIASTO 2007/05/30 19:51 #2123

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Dużo się dzieje - są rożne inicjatywy w dziedzinie rowerowej w Grudziądzu.
W naszej prasie, internecie i telewizji lokalnej sporo informacji o wyścigach kolarskich i rajdach rowerowych.
Rajdy miejskie organizowane już trzeci rok przez MORiW odnoszą wielkie sukcesy (jest duża grupa rowerzystów, którzy korzystają z tej formy aktywnego wypoczynku). Te rajdy organizowane przez Miasto wpisały się chyba na stałe w kalendarz imprez. Niedawno nad jeziorem Rudnik odbył się międzywojewódzki Zlot Rowerowy PTTK zorganizowany przez klub \"Kalinka\". Każda inicjatywa znajduje chętnych do uczestnictwa, bo rowerzyści potrzebują wspólnych wyjazdów na rowerach. Komentarze o imprezach rowerowych ( tych, które się odbyły oraz tych planowanych) są z reguły pozytywne. Martwią mnie trochę prowokacyjne uwagi bezimiennych Gości ( o charakterze politycznym ) - ale po prostu należy je lekceważyć.

I jeszcze jedna sprawa - nie wszystkie miasta posiadają Stronę Rowerową. A nasza grudziądzka stronka jest dobrze zaprojektowana i dobrze prowadzona. A jaka będzie w przyszłości ? Zależy to tylko od nas -tzn. od rowerzystów z Grudziądza.
Czas generowania strony: 0.206 s.