Dla aut 3 wiadukty, rowerzystom kolejna barykada i beton!!!

Dla aut 3 wiadukty,
rowerzystom kolejna barykada i beton!!!

            Panie i Panowie, tak dłużej być nie może i czas to w końcu powstrzymać! Tylko wspólnymi siłami, wspólnym głosem i zaangażowaniem możemy znowu coś zdziałać.

Były już rozmowy, obietnice, a na biurku Pana Prezydenta leżą wytyczne budowy grudziądzkich dróg rowerowych, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Tymczasem kolejne wielomilionowe inwestycje powstają w Grudziądzu a rowerzystom zamiast udogodnień rzuca się kolejne kłody pod koła.

Fakty:

 IV i ostatni etap budowy Trasy Średnicowej nie przewiduje połączenia Szosy Toruńskiej z drogą dla rowerów wzdłuż Średnicówki, co niweczy jej podstawową funkcję!
 Droga dla rowerów zaczyna się znowu znikąd ? chodnik nagle staje się DDR-em!
 Kolejny odcinek ze śliskiej, uciążliwej do jazdy i nietrwałej kostki betonowej!
 Zmiana nawierzchni i zapewne wysokości na skrzyżowaniach z jezdniami zamiast obiecywanych i zalecanych przejazdów wyniesionych (opinia GDDKiA).

Kolejna sieczka, kolejny bubel i co najgorsza ? urzędnicy na wszystko odpowiadają ?nie da się?, ?nie można?, ?za drogo? (a może pytano nie tych co trzeba?). Bądźcie pewni, że gdyby chodziło o dowolną niedogodność dla aut, znalazłyby się grube miliony na poprawę. Jak myślicie, czy to tylko nieudolność, czy środkowy palec?

Czy można to poprawić? ? owszem, trzeba tylko należytego spojrzenia na problem i zaprzestania bagatelizowania rowerzystów. Przy tak wielkich inwestycjach miasto może przecież negocjować. Co to dla wielkiej firmy budującej drogi pociągnąć taki kawałek, a gdyby trzeba było trochę dopłacić czy opóźnić prace ? trudno, poczekamy. Następnym razem trzeba myśleć od razu, zanim mleko się rozleje zwłaszcza, że tyle było już rozmów w tym temacie?

Możliwości poprawy sytuacji są:

 Poprowadzenie DDR z drugiej strony ulicy Południowej,
 Zamiana nieszczęsnej kostki betonowej na asfalt. Proszę nie wierzyć, że asfalt wychodzi drożej (opinia GDDKiA),
 Obniżenie całego południowo-wschodniego narożnika na zgięciu ulicy Południowej i zjazdu na Średnicówkę (kolor żółty), aby umożliwić rowerzystom poruszającym się jezdnią od strony ronda Dmowskiego swobodny wjazd na ?ścieżkę znikąd? (kolor czerwony).

Dołączam plik PDF.

Apelujmy do władz, piszmy gdzie kto może, zainteresujmy Media i urzędy, może nie tylko te grudziądzkie.

z rowerowym pozdrowieniem
matołek


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 14 ).
Opublikowano: 2013/04/25 13:52 przez iceman150 #7462
iceman150 Avatar
Nie zgodzę się, rysunek skarp wskazuje na to że średnicówka schodzi w dół. Dodatkowo można teraz zauważyć jaki jest profil już wybudowanego fragmentu, w którym jezdnie jednoznacznie skierowane są w dół.
Opublikowano: 2013/04/25 11:09 przez kierowcorowerzysta #7461
kierowcorowerzysta Avatar
iceman150 napisał:
Jeśli się nie mylę to skrzyżowanie trasy średnicowej z ul. Poludniową tuż obok tego budynku mieszkalnego (dawny kolejowy) znajdujący się tuż przy torach.(na mapie oznaczony jako m2) W lewo na mapie jedzie się do reala w prawo w kierunku rudnika. Grubszymi liniami wyrysowany jest projekt drogi średnicowej który w tym miejscu obniża się i przechodzi tynelem pod ul. Południową. Szkoda, że ten wycinek jest nieco niefortunnie wycięty i tak wlaściwie nie widać miejsca gdzie mialaby przebiegać/kończyć się ścieżka rowerowa, bo wycinek urywa się tuż za drogą.

Mała poprawka, średnicówka przechodzi górą a pod nią Południowa
Opublikowano: 2013/04/22 20:29 przez matołek #7444
Matołek Avatar
Przykre tym bardziej, że nie robią tego w niewiedzy, bo zostali już przez nas uświadomieni. Przykre też, że te same środki, które marnuje się na te idiotyczne pseudościeżki-pajacyki, można by spożytkować na coś z prawdziwego zdarzenia.

ech...