Pozytywne zmiany w oznakowaniu

Pozytywne zmiany w oznakowaniu

            Czas wyciągnąć na światło coś pozytywnego, by uniknąć posądzenia o bycie malkontentem zwłaszcza, że następny artykuł pochwalnym raczej nie będzie... 

Otóż pragnę w imieniu rowerzystów podziękować Dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich za pozytywne rozpatrzenie naszych próśb i sugestii w materii zmiany oznakowania na bardziej przyjazne rowerzystom.

Oto co się zmieniło:

 zakaz ruchu na ulicy Toruńskiej nie dotyczy już rowerzystów,
 odcinek Skłodowskiej-Curie od Młyńskiej do Sienkiewicza dostępny jest dla rowerzystów pod prąd,
 wycofano kilka bezsensownych zakazów jazdy rowerem,
 cała droga dla rowerów wraz z chodnikiem wzdłuż Paderewskiego stanowi teraz ciąg pieszo-rowerowy, co zwiększa powierzchnię i czytelność jazdy na tym torze przeszkód i daje wybór legalnego poruszania się jezdnią,
 zdjęto niektóre znaki końca DDR, co zlikwidowało ich prawną nieciągłość

Czekamy jeszcze m.in. na:

 usuniecie dwóch znaków przerywających drogę dla rowerów prze zjeździe z Szosy Toruńskiej na autostradę i do Biedronki,
 udostępnienie całej ulicy Mickiewicza dla ruchu rowerowego,
 zdjęcie zakazu na ulicy Południowej w kierunku Rudnika,
 likwidację zakazu na wjeździe w Lotniczą z Ronda Andersa, gdzie brak jest drogi dla rowerów a jazda po chodniku nielegalna.

Nie ukrywam, że na tym nasze sugestie się nie skończą, ale ZDM o tym wie i to akceptuje i za to należy się wielki pozytyw Smile

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 10 ).
Opublikowano: 2013/04/22 07:21 przez matołek #7430
Matołek Avatar
-gość- napisał: Było, ale temat wciąż aktualny :)

- Ilekroć jadę przez Górę Zamkową cieszę się, że jadę tam już legalnie zwłaszcza, kiedy tak jak ostatnio jedenastoosobową grupą mijaliśmy patrol Straży Miejskiej :)

- Zdjęto zakaz jazdy na Wiślanej od strony ul. Brzeźnej i teraz można w poczuciu niełamania prawa dostać się na most od strony PKP (a właściwie złamać jeden przepis mniej :P)

- Przy przeznakowywaniu Paderewskiego z niewiadomych powodów wstawiono znak widoczny na fotce, co zostawia bezsensowną lukę w DDR, ale tylko w jednym kierunku.

Małe, tanie zmiany, ale mnie cieszą, dlatego będziemy zabiegać o więcej. Oczywiście nie zapominamy o większych potrzebach, na które potrzeba już konkretniejszych pieniędzy, ale o to walczy się już trudniej :S

Pozdrawiam :side:

Opublikowano: 2013/04/13 16:34 przez Uthark #7288
Uthark Avatar
Co ciekawe, zdarzają się kierowcy, którzy uważają, że rowerzyści są zobowiązani do jazdy po ddr ul. Parkową w kierunku centrum. To co, którzy kupili prawo jazdy na targowisku.
Opublikowano: 2013/04/13 16:32 przez Uthark #7287
Uthark Avatar
Też uważam, że Parkowa powinna mieć ograniczenie do 30km/h. To nie jest Chełmińska czy Hallera.