22-24.05.2015 Wycieczka "Grzybek?, czyli odkrywamy Bory Tucholskie na nowo!

22-24.05.2015 Wycieczka "Grzybek?,
czyli odkrywamy Bory Tucholskie na nowo!

            Po okresie niemowlęcym, jakim był pierwszy rok funkcjonowania naszego Stowarzyszenia, weszliśmy w wiek przedszkolny, a to już zobowiązuje! W ubiegłym roku, w pełni świadomie położyliśmy główny nacisk na walkę o poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa rowerzystów, natomiast w tym chcielibyśmy wzmocnić turystyczne ramię Stowarzyszenia.

            W ramach tego wzmacniania planujemy zorganizować kilka jednodniowych i weekendowych wyjazdów do wyjątkowo atrakcyjnych miejsc, w sposób bardziej niż dotąd zaplanowany. Niekoniecznie musi być daleko. Ważne, że rowerem i wespół w zespół. Koniec końców rower to przyjemność w czystej formie, postaramy się zatem, by w tym hedonistycznym stanie utwierdzać się wzajemnie przez cały rok.

            Pierwsza w tym roku nasza propozycja wspólnego wyjazdu to wycieczka do niezwykle malowniczo położonego ośrodka "Białe Błota? nad jeziorem Żur w miejscowości Grzybek.
Wycieczka planowana jest od piątku 22.05.15 do niedzieli 24.05.15.

            Ideą tego wyjazdu jest integracja członków naszego Stowarzyszenia oraz naszych sympatyków w połączeniu z całą masą rowerowych doznań płynących z obcowania ze wspaniałą przyrodą Borów Tucholskich.

            Masz rower i chęć - to nie czekaj na ostatnią chwilę, już dziś zaplanuj sobie ten majowy weekend i przeżyj rowerową przygodę razem z nami!

            Zarezerwowaliśmy dla nas cały ośrodek w tym terminie, na który składają się 4 komfortowo wyposażone domy letniskowe. Ilość miejsc jest ograniczona do 32 i to w taki sposób, że pierwsze 24 osoby mają do dyspozycji łóżka, a pozostałe śpią na materacach lub karimatach.
W każdym domku znajdują się 4 pojedyncze łóżka plus jedno podwójne. Postanowiliśmy więc, że o "przydziale" decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ewentualne roszady do wspólnego uzgodnienia możliwe będą na miejscu. Myślę, że jakoś z tym zagadnieniem sobie poradzimy .
Koszt wyjazdu to 60 zł od osoby, w ramach których zapewniamy 2 noclegi oraz ewentualną pomoc logistyczną w postaci możliwości dowozu bagażu dla tych, którzy nie dysponują lub nie chcą jechać z sakwami. Jako organizator zapewnimy Wam również pieczywo podczas całego pobytu i kiełbaski na ognisko. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie.

            Fantastyczna lokalizacja ośrodka położonego bezpośrednio nad jeziorem, w samym sercu Borów Tucholskich, gwarantuje nieograniczone możliwości eksploracji terenu pełnego atrakcji, zarówno przyrodniczych jak i kulturowych, a my mamy pewność, że wszyscy uczestnicy tej późnowiosennej eskapady na długo ciepło zapamiętają ją w swoich rowerowych sercach!

            Krótki plan wyjazdu przedstawia się tak:

22.05.2015

godz. 16.00 wyjazd z Mariny ciekawą trasą do ośrodka "Białe Błota" ? ok.40km
godz. 19.00 przyjazd, zakwaterowanie
godz. 20 wspólne ognisko i (lub) co kto lubi, jednym słowem mnóstwo zabawy!

23.05. 2015

godz. 8.00 śniadanie (we własnym zakresie)
godz.9.00 całodniowa wycieczka po najpiękniejszych trasach rowerowych Borów Tucholskich. W zależności od możliwości uczestników opcjonalne dwie trasy, dłuższa i krótsza (80 i 35-45 km)
godz. 17.00 obiadokolacja (we własnym zakresie) proponujemy restaurację "Samotnia nad Wdą? w Tleniu.
godz. 19. 00 przyjazd do ośrodka
godz. 20.00 ognisko i czas wolny

24.05. 2014

godz. 9.00 śniadanie (we własnym zakresie), wykwaterowanie
godz. 10.00 powrót do Grudziądza (oczywiście inną równie atrakcyjną trasą, ok. 45km)
godz. 14.00 Grudziądz

            Wszystkich chętnych prosimy o wpisywanie się na listę uczestników i dokonywanie wpłat. W okresie do końca lutego pierwszeństwo mają członkowie naszego Stowarzyszenia. Zgłoszenia i wpłaty od pozostałych chętnych (w przypadku wolnych miejsc) będą przyjmowane po tym okresie.

Wpłaty należy dokonać na konto Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz nr: 70 2030 0045 1110 0000 0316 0560 koniecznie z dopiskiem! wycieczka Grzybek.

z rowerowym pozdrowieniem
w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz
Davis