Kolejne spotkanie w sprawie "Wytycznych"

Kolejne spotkanie w sprawie "Wytycznych"

            W środę, 4 czerwca, w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz z Urzędnikami ZDM. W spotkaniu udział wzięli:

 Ze strony Urzędu Pan Łukasz Cybulski i Pan Damian Jankowski,

 Ze strony Stowarzyszenia Davis, Pieter i Matołek.

Spotkanie trwało ponad 2,5 godziny i dotyczyło przywrócenia sensowności dokumentu, o który tak długo i usilnie zabiegaliśmy, czyli "Wytycznych Projektowych, Wykonawczych i Utrzymaniowych Dróg Rowerowych Miasta Grudziądza". Dla przypomnienia, sprawa toczy się od 2012 roku i ma już swoją historię.

Dla przypomnienia - krótka historia wprowadzania "Wytycznych"

Choć z korespondencji z Prezydentem wynika, że spotkanie miało odbyć się w jego obecności, to na życzenie wyznaczonych do podjęcia rozmów pracowników ZDM, spotkanie odbyło się w gronie opisanym wyżej.

Trzeba przyznać, że rozmowa potoczyła się z grubsza po naszej myśli, jednak z niespodziewanym dla nas oporem spotkaliśmy się pod koniec w ważnym dla nas punkcie, który wnosiłby do wytycznych konieczność konsultowania wszelkich odstępstw od "Wytycznych" z przedstawicielami Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz. Zostawiliśmy więc punkt ten w zawieszeniu z postanowieniem powrotu do niego po stosownej pauzie. Uważamy, że punkt ten jest niezbędny dla zachowania równowagi pomiędzy urzędniczym i rowerowym punktem widzenia.

z rowerowym pozdrowieniem
matołek